Trampolina elastyczna - zielona - 150x250 cm.

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VEST-POL

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 329,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 529,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 529,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  529,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Trampolina elastyczna to wyrób medyczny do użytkowania przez terapeutów w trakcie zajęć specjalistycznych, np. terapii SI oraz w warunkach domowych. Została uszyta w Polsce z najwyższej jakości lycry.

Lycra w Trampolinie VEST-POL jest bardzo plastyczna. Rozciąga się i z łatwością wraca do pierwotnego stanu. Dociskanie jej na ciele użytkownika jest na tyle zrównoważone, że nie powoduje żadnych otarć czy dyskomfortu. Gładka i delikatna tkanina w bezpieczny sposób otula ciało i poprawia komfort użytkowania.

Wyrób VEST-POL możesz zawiesić w pomieszczeniu za pomocą karabińczyków (brak w zestawie). Zaczepy wykonane są ze specjalnie wzmacnianej taśmy i gwarantują bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. Dzięki temu Trampolina elastyczna jest odpowiednia dla dzieci i dorosłych.

Podstawowe zadanie tego produktu VEST-POL polega na pobudzaniu receptorów czucia głębokiego. Trampolina świetnie posłuży do skakania, podskakiwania, turlania się, zwisania. Można wykorzystać ją jako hamak lub huśtawkę do bujania dla jednej lub dwóch osób. Taka zabawa stymuluje receptory znajdujące się na stopach i dłoniach oraz dociska mięśnie całego ciała.

Trampolina elastyczna to doskonałe narzędzie do użytku przez osoby z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz dysfunkcjami układu ruchowego. Można stosować ją w terapii SI oraz w pracy z osobami nadpobudliwymi, gdyż zabawa w podskakiwanie na elastycznej powierzchni z lycry stymuluje zmysły oraz pozwala na pozbycie się nadmiaru energii.

Ponadto Trampolina VEST-POL to świetne urządzenie do rozwijania sprawności ruchowej dziecka, siły oraz wytrzymałości. Zabawa na niej wpływa pozytywnie na doskonalenie świadomości ciała oraz stymulację układu proprioceptywnego, równowagi i koordynacji.

Jeśli urządzasz gabinet do terapii SI lub zależy Ci na prawidłowym rozwoju fizycznym i sensorycznym swojego malucha, wybieraj profesjonalne pomoce wykonane z wysokiej jakości materiału. Postaw na polski produkt o wszechstronnym zastosowaniu! Trampolina elastyczna od VEST-POL jest właśnie jednym z nich.

 

3-balansowanie-rownowaga Ćwiczenia równowagi

Aktywność na trampolinie elastycznej to doskonałe ćwiczenie zmysłu równowagi.

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Rozwój fizyczny

Wykonując ćwiczenia na trampolinie, dziecko doskonali koordynację ruchową oraz ogólną sprawność fizyczną.

77-zmysl-dotyku Czucie głębokie

Miękki i elastyczny materiał dociska ciało użytkownika, stymulując czucie głębokie. Świetnie nadaje się do terapii SI.

56-praca-w-grupie-komunikacja Praca w grupie lub parze

Zabawa na trampolinie nie musi odbywać się w pojedynkę. Możesz zorganizować świetne zajęcia grupowe lub w parach, pozwalając na doskonalenie zdolności komunikacyjnych wśród użytkowników.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja uwagi

Wykonywanie ćwiczeń na trampolinie i konieczność utrzymania równowagi to świetna okazja do trenowania koncentracji uwagi i umiejętności jej skupienia.

 

 

 

Dlaczego warto?

Trampolina elastyczna to wyrób medyczny, który działa pobudzająco na receptory zmysłowe. Została uszyta z najwyższej jakości lycry, która się rozciąga i wraca do pierwotnego kształtu, przez co zwiększa nacisk na ciało. Stymuluje w ten sposób zmysł dotyku oraz uruchamia mięśnie głębokie.

Dzięki temu, że receptory czucia prawidłowo odbierają bodźce oraz ich natężenie, Twoje dziecko może sprawować kontrolę nad ciałem, np. dostosowywać je do warunków zewnętrznych.

Podstawowym zadaniem Trampoliny elastycznej jest właśnie wspomaganie integracji sensorycznej, a w szczególności pobudzanie receptorów czucia głębokiego. Produkt VEST-POL świetnie sprawdzi się jako narzędzie do zwiększenia świadomości własnego ciała. To szczególnie z Trampoliną z wysokiej jakości lycry wykonasz ćwiczenia ruchowe, w których możesz dociskać ciało i stymulować układ sensoryczny.

 

 • Rozwój fizyczny: równowaga, koordynacja, motoryka duża, świadomość ciała w przestrzeni

Ćwiczenia z Trampoliną elastyczną pomagają zwiększyć kontrolę nad ciałem. Na skutek aktywności z tym wyrobem medycznym zwiększa się ogólna kondycja małego użytkownika oraz motoryka duża. Prawidłowo rozwinięta motoryka wiąże się z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak chodzenie i bieganie. Sprawny fizycznie maluszek lepiej poradzi sobie z trenowaniem motoryki małej i łatwiej przyjdzie mu nauka pisania, rysowania i czynności samoobsługowych.

Ponadto ćwiczenia podskakiwania czy bujania się w dużym stopniu przyczyniają się do doskonalenia zmysłu równowagi oraz koordynacji ciała. Poprzez ogólną sprawność fizyczną, dziecko jest zwinne, szybciej uczy się jazdy na rowerze, chętniej angażuje się w różne dyscypliny sportowe. A nie na darmo mówi się, że w „zdrowym ciele, zdrowy duch”!

Jedną z niezwykle istotnych umiejętności w trakcie rozwoju jest ta, która pozwala na określenie ułożenia swojego ciała w przestrzeni. Dziecko uczy się odróżniania stron i rozumienia relacji między sobą a innymi przedmiotami. To ułatwia mu ogólne funkcjonowanie i poruszanie się. Warto zatem pamiętać, że zabawa na Trampolinie elastycznej pozwala na doskonalenie inteligencji przestrzennej.

 

Radzenie sobie z emocjami jest poważnym wyzwaniem dla człowieka. Szczególnie dzieci, które dopiero uczą się swoich reakcji, mogą mieć problem z ich okazywaniem. Ponadto zaburzona integracja sensoryczna prowadzi do problemów z zachowaniem, nadpobudliwości i agresji. Bywa powodem do izolacji małego człowieka w grupie rówieśniczej i negatywnie wpływa zarówno na relacje w niej, jak i na jego samoocenę.

W trakcie terapii SI lub zabaw w domu należy stymulować układ sensoryczny, by pomóc maluchowi w rozumieniu docierających do niego bodźców. Trampolina elastyczna VEST-POL wspiera najmłodszych w opanowaniu złości i wpływa relaksacyjnie na użytkowników. Nie dość, że pozwala rozładować napięcie poprzez aktywność fizyczną, to jeszcze daje okazję do trenowania wytrzymałości i motywacji. Mały użytkownik może poruszać się w niej na różne sposoby: przemieszczać, podskakiwać i bujać, do czego potrzebuje siły i koncentracji uwagi. Te czynności pozwalają pozbyć się nadmiaru energii i skupić na zadaniu, przez co uwalniają malucha od jego negatywnych emocji.

 

 • Zasoby: profesjonalna pomoc w zabawie i terapii, element wyposażenia gabinetu terapeuty

Trampolina elastyczna z lycry posiada wiele funkcji: np. możliwość zabawy na siedząco, stojąco lub na leżąco. Można na niej skakać, turlać się lub owijać nią jak taśmą sensoryczną. Mocując trampolinę w odpowiedni sposób, stworzysz tunel sensoryczny. Trampolina elastyczna świetnie nadaje się jako hamak czy huśtawka.

Bez obaw zastosujesz ją w trakcie terapii z młodszym oraz starszym dzieckiem, w warunkach domowych oraz w gabinecie specjalisty. Dzięki temu Trampolina z lycry jest doskonałym przyrządem gimnastycznym o wszechstronnym zastosowaniu.

 


Pomysły na zabawę


 • Podskoki: czucie głębokie, motoryka duża

Użytkownik siada na trampolinie i wykonując podskoki, przemieszcza się po jej powierzchni.

To ćwiczenie najlepiej wykonywać z asekuracją drugiej osoby.

 

 • Zbieramy skarby: koordynacja, zręczność, koncentracja uwagi

Ćwiczenie wymaga uczestniczenia dwóch osób. Przy rozwieszonej nisko trampolinie, rozłóż różne przedmioty, np. zabawki, książki itp. Jedna osoba kładzie się na brzuchu tak, by jej ręce dotykały podłogi. Druga delikatnie buja trampoliną. Zadanie polega na jak najszybszym zebraniu wszystkich rzeczy.

 

 • Hamak: czucie głębokie, koordynacja

Użytkownik kładzie się na brzuchu lub plecach i kołysze ciałem, by rozbujać trampolinę. Może się zawinąć w niego jak w hamak, a drugi użytkownik delikatnie buja trampoliną.

 

 • Turlanie się: czucie głębokie, rozwój fizyczny

To ćwiczenia najlepiej wykonywać przy niżej podwieszonej trampolinie i z asekuracją drugiej osoby. Zadaniem użytkownika jest turlanie się na trampolinie w jedną i drugą stronę wzdłuż dłuższego boku.

 

 • Gimnastyka: koordynacja, równowaga, czucie głębokie

Użytkownik leży na trampolinie. Zadanie polega na naprzemiennym unoszeniu prawej ręki i lewej nogi a potem na odwrót. Możesz wymyślać inne ćwiczenia, np. rowerek, turlanie się, brzuszki itp.

Do zabawy konieczna jest asekuracja osoby dorosłej.

 

Co zawiera?

1 trampolina, zaczepy mocujące

Zestaw nie zawiera karabińczyków

 

Główne informacje

Kolor: niebieski/ zielony/ żółty/ czerwony

Materiał: Trampolina elastyczna uszyta jest z niezwykle wytrzymałej lycry, zaczepy wykonane są z czarnej taśmy wzmacniającej.

Dostępna w trzech rozmiarach:

 • 130 x 300

 • 150 x 150

 • 150 x 250

Produkt szyty ręcznie w Polsce

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
IXION Sp. z o.o. (Właściciel sklepu internetowego www.arante.pl) Reviews with ekomi-pl.com