Torreta - gra zręcznościowa

 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888224515
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 130,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 130,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  130,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

 

Dla kogo?

Torreta to drewniana gra zręcznościowa dla dzieci już od 4 roku życia. Świetna gra do zabawy z rodziną, przyjaciółmi czy podczas zajęć w przedszkolu. Zabawa polega na tym, aby ułożyć jak najwyższą wieżę z klocków w taki sposób, żeby się nie przewróciła. Osoba z najwyższą wieżą wygrywa. Dzięki tak prostym regułom gry i atrakcyjnej formie wizualnej dziecko od razu będzie czerpało z niej niesamowitą satysfakcję.  W skład zestawu wchodzą 2 kostki, które pokazują jaki kolor i z jaką liczbą należy znaleźć klocek, aby zbudować wieże. Gra nie tylko wzbudzi wiele emocji i zapewni mnóstwo godzin wciągającej rozrywki, ale także rozwinie wiele przydatnych umiejętności. A będą to m.in: rozwój koncentracji, motoryki małej, koordynacji ręka-oko czy nauka matematyki. 

 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Nauka koncentracji uwagi 

Podczas zabawy należy wykazać się ogromnym skupieniem. Jest to nie lada wyzwanie dla malucha. Gra Torreta uczy go, skupienia i koncentracji szczególnie w sytuacjach gdzie wymagany jest ogromny spokój i opanowanie. Układając wieże, maluch wytęża swoje zmysły, starając się nie zwracać uwagi na rozpraszające go elementy w otaczającym go świecie. 

 

 • Element rywalizacji 

W zabawie może brać udział aż 4 zawodników. Każdy chce wygrać i zbudować najwyższą wieżę. Dziecko uczy się wtedy zdrowej rywalizacji i umiejętności gry fair play. Doświadcza sukcesów, ale czasem musi też przełknąć gorycz porażki.

 

 

 • Logiczne myślenie - tworzenie strategii

Gra wymaga logicznego myślenia. Trzeba znaleźć najskuteczniejszy sposób na ułożenie elementów, aby nasza budowla się utrzymała. Tworzenie najlepszej strategii na zwycięstwo pobudza wyobraźnie dziecka i rozwija kreatywność.

 

 • Nauka liczenia, poznawania liczb

W zestawie znajduje się kostka z liczbą oczek, która pokazuje jaki klocek należy wybrać. Maluch dopasowuje liczbę oczek z kostki do liczby oczek na klocku. Dzięki temu zapamiętuje je i zaczyna stosować w codziennym życiu.

 

 • Rozwój motoryki małej

Motoryka mała nie jest cechą wrodzoną. Potrzeba ćwiczeń, aby rączki dziecka pracowały bardzo dobrze i miały pełne zakresy ruchów. Nasza zabawka daje tę możliwość rozwoju. Rączki dziecka podczas zabawy ciężko pracują, aby w idealny sposób ułożyć z klocków wieże. Przyczynia się to także do lepszego opanowania umiejętności pisania, której nie ominiemy w naszym życiu.

 

 • Koordynacja ręka-oko

Aby nie zburzyć budowli i podjąć właściwy krok niezbędna będzie skoordynowana praca narządu wzroku i dotyku. Zaniedbanie ćwiczenia tej kompetencji może objawić się problemami z prostymi czynnościami, takimi jak trzymanie ołówka, wiązanie butów czy ubieranie się.

 

Co zawiera?

 • 25 klocków

 • 2 kostki do gry 

Główne informacje

Wiek: od 4 roku życia 

Wymiary: 242 x 240 x 66 mm

Produkt spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa dotyczące zabawek.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej