Tor kulkowy z ksylofonem

 • Producent: GOKI
 • Kod producenta: 4013594538046
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 289,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 289,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  289,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Tor kulkowy z ksylofonem dla dzieci 2+

Zabawka firmy Goki to nieskończone źródło zabawy dla każdego maluszka. Dzieci uwielbiają tory kulkowe, a śledzenie piłki zajmuje je na długi czas, pozwalając na skoncentrowanie uwagi i wyciszenie się.

Drewniany tor kulkowy z ksylofonem to zabawka, dzięki której Twoje dziecko może aktywizować wiele zmysłów jednocześnie. Prawidłowo stymulowana integracja sensoryczna wpływa na całościowy rozwój dziecka w zakresie psychofizycznym. To dzięki zmysłom najmłodsi poznają świat i uczą się reagować na bodźce, co jest niezwykle istotne w trakcie zdobywania kolejnych umiejętności. Gdy zmysły pobudzane są w sposób zintegrowany i celowy, dziecko ma stworzone najlepsze warunki do harmonijnego rozwoju, jest spokojniejsze, pewniejsze siebie i bardziej otwarte na nowe wrażenia.

Dzięki drewnianemu kulodromowi możesz trenować wzrok najmłodszych. Śledząc tor piłki, dziecko opanowuje umiejętność skupiania wzroku na szczególe, co w przyszłości pozwala na dostrzeganie różnic między przedmiotami, literkami czy liczbami. Stymulacja tego zmysłu poprzez celowy ruch gałek ocznych to idealne ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, co ułatwi dziecku naukę czytania i pisania.

Zabawka zachęca do trenowania zręczności. Dzięki układaniu kolorowych piłek na torach najmłodsi doskonalą precyzję ruchów, co wspomaga sprawność motoryczną. Stymulowanie mięśni dłoni, nadgarstka oraz palców wpływa pozytywnie na zdolności manualne oraz wdraża do czynności w zakresie wkładania ubrań, zawiązywania butów czy zapinania guzików. Dzięki temu dziecko jest szybciej gotowe do samoobsługi.

Drewniany ksylofon z sześcioma dźwiękami dostarcza bodźców dojrzewającemu układowi słuchowemu. Dzięki grze na tym prostym instrumencie dziecko stymuluje percepcję słuchową i doskonali słuch fonematyczny. Może tworzyć swoje melodie, co zachęca je do ekspresji muzycznej.

Kulodrom wykonany jest z bezpiecznych materiałów, a jego minimalistyczny design sprawdzi się w każdym dziecięcym pokoju.

 

 

 

Dlaczego warto?

Motoryka gałek ocznych odpowiada za dobre widzenie. Prawidłowy rozwój percepcji wzrokowej ułatwia naukę czytania, pisania i liczenia. Gdy u dziecka pojawiają się zaburzenia w obrębie tego zmysłu, dochodzi do problemów w zakresie kształtowania się tych umiejętności. Wtedy diagnozuje się je pod kątem dysleksji rozwojowej czy dyskalkulii. Dzieci z nieprawidłowo rozwiniętą percepcją wzrokową mają trudności z motoryką, operowaniem nożyczkami, wykonywaniem prac plastycznych a także postrzeganiu przedmiotów lub siebie w przestrzeni, co utrudnia im funkcjonowanie w dorosłym życiu.

Percepcję wzrokową należy stymulować od pierwszych tygodni życia. Wzrok dziecka doskonali się m.in. poprzez wodzenie wzrokiem za przedmiotami. Firma Goki przychodzi rodzicom z pomocą, oferując wspaniały kulodrom, który zachęca do śledzenia poruszających się drewnianych piłeczek. Zabawa nim pozwala dziecku skupiać uwagę na szczególe oraz trenować gałki oczne. Usprawnia to jego widzenie i kształtuje umiejętności związane z prawidłowym postrzeganiem świata.

 

 • Doskonali percepcję słuchową najmłodszych

Zabawa ksylofonem to nieskończone źródło inspiracji muzycznych. Instrument wydobywa sześć delikatnych dźwięków. Drewno powoduje, że nie są one zbyt głośne i agresywne dla dojrzewającego układu sensorycznego. 

Dzięki ksylofonowi dziecko może słuchać dźwięków wydawanych przez spadające piłeczki, odtwarzać je lub samodzielnie wygrywać wymyślone melodie. To doskonali jego pamięć słuchową oraz rozwija muzykalność.

Drewniany instrument stwarza możliwość trenowania spostrzegania słuchowego. Polega ono na wyodrębnianiu poszczególnych dźwięków mowy i ich prawidłowym różnicowaniu (analiza) oraz scalaniu (synteza). Dzięki temu ksylofon pozwala doskonalić słuch fonematyczny i przygotowywać najmłodszych do prawidłowego wymawiania pojedynczych głosek i całych wyrazów. Jak możesz wykorzystać ten element kulodromu, by dostarczać dziecku odpowiedniej stymulacji? Zrobisz to, wygrywając melodie i prosząc dziecko o ich powtórzenie. Może je odtwarzać po Tobie lub spadającej piłeczce. Warto zmieniać tempo, głośność oraz kolejność dźwięków, by dostarczać dziecku nowych wyzwań i stopniować trudność zadań. Dzięki temu zabawka posłuży na długo i będzie spełniała walory edukacyjne.

Kulodrom drewniany przeznaczony dla dzieci powyżej 2 roku życia

 • Usprawnia motorykę

Drewniany kulodrom jest zabawką, która usprawnia motorykę dziecka. Poprzez układanie piłek w torach, dziecko trenuje chwyt, mięśnie dłoni, ruchy nadgarstka i precyzję ruchów. Uderzając piłeczkami w ksylofon, najmłodsi doskonalą zręczność oraz koordynację oko-ręka. Te czynności stymulują rękę piszącą i pozytywnie wpływają na zdolności manualne dziecka.

Możesz zachęcać najmłodszych do sortowania pierścieni. Dajesz im w ten sposób możliwość ćwiczenia precyzyjnych ruchów i motywujesz do samodzielnej zabawy. Dzięki temu dziecko rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i przygotowuje się do nauki pisania. Szybciej nauczy się prawidłowo chwytać kredki i długopis, kolorować, pisać oraz posługiwać się nożyczkami. Manualnie rozwinięte dziecko łatwiej wdraża się do czynności samoobsługowych i jest w nich bardziej samodzielnie.

Zabawkę można wykorzystać jako pretekst do ćwiczeń całego ciała. Gdy wystukasz na ksylofonie rytm, zachęć dziecko do jego odtworzenia w formie podskoków, klaskania lub tupania. Poprzez to uaktywnią się kolejne mięśnie, rozwinie się motoryka duża oraz integracja całego ciała. To z kolei wpływa na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka i jego ogólną sprawność ruchową.

 

 • Integruje zmysły

Świadomie wykorzystany kulodrom pozwoli na dostarczenie dziecku wielu wrażeń zmysłowych. To zapewni mu harmonijny rozwój sensoryczny i pozytywnie wpłynie na jego intelekt.

Możesz z dzieckiem wkładać na tory piłki, głośno je liczyć i opisywać ich kolor. Zachęcaj dziecko do powtarzania i wykonywania tych samych czynności. Poprzez zaangażowanie słuchu, wzroku i dotyku dochodzi do integracji zmysłów i usprawniania sensoryki. Dzięki temu tworzą się nowe połączenia neuronowe, co wspomaga proces uczenia się oraz rozwija inteligencję dziecka.

Na skutek tego, że zabawka angażuje wzrok, słuch i ruch, jest odpowiednia zarówno dla wzrokowców, jak i słuchowców czy kinestetyków. To usprawnia naukę przedmiotów szkolnych i pozwala na indywidualny odbiór przekazu zgodnie z dominującym zmysłem.

 

Zabawa w śledzenie turlającej się piłeczki to czynność wspomagająca koncentrację uwagi oraz pozwalająca się wyciszyć i opanować wzburzone emocje. Z uwagi na to ćwiczenia z kulodromem mają działanie terapeutyczne i mogą być wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinetach specjalistycznych.

Wykorzystaj naturalny drewniany tor piłeczkowy jako zabawkę wspomagającą koncentrację uwagi. Pozwól dziecku manipulować jego elementami i układać je w dowolny sposób, na wybranych torach. Skupione na tej czynności dziecko łatwiej się wyciszy oraz zrelaksuje, dzięki czemu szybciej będzie gotowe do nauki lub przygotuje się do snu.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera tor z ksylofonem oraz kolorowe kulki.

 

Główne informacje

Wiek: 2+

Materiał wykonania: drewno

Wymiary: 44,5x57x7 cm

Waga: 3,4 kg

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej