ToPoLoGo "Visio" - gra przestrzenna

 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888210068
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 455,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 455,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  455,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

ToPoLoGo "Visio" gra przestrzenna to zestaw dla dzieci od 3 roku życia. Z wykorzystaniem takiej układanki można bawić się na różne sposoby. W każdym opakowaniu znajdują się barwne karty z obrazkami i drewniane figurki, będące odwzorowaniem tego, co widać na obrazie. Ważnym elementem kompletu jest pudełko zawierające 2 tablice (magnetyczną i lustrzaną) oraz płytę bazową o wyglądzie siatki. Za ich pomocą układa się figurki, a następnie można zobaczyć je dzięki lustrzanemu odbiciu w dodatkowym wymiarze. Ryciny charakteryzują się różnym stopniem trudności. Dzięki temu można dostosować dokładnie poziom do wieku dziecka, a pomoc dydaktyczna  będzie "rosnąć" razem z maluchem. To pozwoli wykorzystać ją na różnych etapach jego rozwoju.

Elementy zestawu są kolorowe i zachęcające do zabawy. Sympatycznie wyglądający farmer, kot, owca i tęcza to tylko niektóre z ciekawych części kompletu. Maluchy bardzo lubią takie akcesoria, a także zabawy z lustrem i odkrywanie w nim odbicia przedmiotów. ToPoLoGo pozwala połączyć uwielbiane przez dzieci gry z rozwijaniem ważnych funkcji. W ten sposób doskonalenie orientacji przestrzennej i stronnej będzie łatwiejsze, a trening zdolności motorycznych stanie się przyjemny. Gra znajdzie zastosowanie w przedszkolach, gabinetach pedagogicznych, a także w domu. Warto odkryć z nią dodatkowy wymiar zabawy.

 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Kształtowanie wyobraźni przestrzennej

Układanka ToPoLoGo pomoże dziecku opanować relacje przestrzenne między elementami. Jest to doskonały sposób, aby wprowadzić pojęcia takie jak "obok", "przed", "za". Kolejnym etapem może być nauka rozpoznawania strony prawej i lewej. Z ciekawymi przyborami wszystko to okaże się bardziej zrozumiałe. Dobra orientacja w przestrzeni pomoże zarówno w przedszkolnych zajęciach dydaktycznych, jak i ruchowych. Warto więc ćwiczyć ją w formie zabawy.

 

 

Gra przestrzenna ToPoLoGo stwarza doskonałą okazję do rozwijania kreatywności. Możliwość ułożenia elementów gry w różnych relacjach przestrzennych, według własnego pomysłu sprawia, że dziecko uczy się tworzyć, próbować, obserwować i wybierać najlepszą wersję ustawienia układanki. Są to ważne i przydatne umiejętności w wielu codziennych sytuacjach. Przez atrakcyjną zabawę dziecko wspomaga rozwój funkcji intelektualnych, a przy tym miło spędza czas. 

ToPoLoGo Visio - gra przestrzenna

 • Usprawnianie motoryki małej

Układanie figurek na tablicy magnetycznej to dobre ćwiczenie manualne. Palce i dłoń muszą w tej zabawie wykonać odpowiedni chwyt przedmiotu, a następnie ruch o prawidłowym zasięgu. Jest to doskonały pomysł na terapię ręki. Dziecko zachęcone wyglądem powstającej układanki będzie trenować rączkę z dużym zaangażowaniem. Ćwiczenia manualne prowadzone przez zabawę to dobra forma terapii, polecana przez pedagogów i fizjoterapeutów.

 

ToPoLoGo Visio - gra przestrzenna

 

Próba odwzorowania obrazka widzianego na karcie dołączonej do zestawu, poprzez odpowiednie ułożenie figurek to świetny sposób na doskonalenie zdolności percepcyjnych. Przedszkolak może równocześnie uczyć się szukania podobieństw i różnic. Dzięki temu poprawia się jego spostrzegawczość, a także zdolności opisowe. Karty i figurki są przygotowane z dużą dbałością o szczegóły, co pozwoli wzbogacać zabawy z zestawem. Wesołe kolory i ciekawe wzory zachęcą dziecko do korzystania z gry przestrzennej ToPoLoGo i tworzenia z jej pomocą ciekawych kompozycji. Część kart pracy, dołączonych do zestawu, umożliwia przeprowadzenie ćwiczeń rozwijających umiejętność tworzenia odbicia lustrzanego. Kartę należy zgiąć na pół i zadaniem dziecka jest ułożenie figur tak, aby w połączeniu z odbiciem w lustrze utworzyć cały obraz. 

 

ToPoLoGo Visio - gra przestrzenna

 

 • Doskonalenie koordynacji oko-ręka

Sięganie po figurki i układanie ich według wzoru, a także obserwowanie ich lustrzanego odbicia to bardzo dobry sposób na rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. W takim zadaniu kontrola ruchu ręki może być również obserwowana w lustrze. To dostarczy dziecku nowego, ciekawego bodźca. Takie zabawy wzbogacają umiejętności malucha, angażując równocześnie zmysł dotyku i wzroku.

ToPoLoGo Visio - gra przestrzenna

 • Możliwość przeprowadzenia jednoosobowej lub dwuosobowej zabawy

Przetasuj wszystkie dostępne karty aktywności, rozdziel je pomiędzy dwóch graczy. Dzieci odwzorowując układ z obrazka w poprawny sposób, zdobywają gwiazdki w liczbie wskazanej na danej karcie. Gwiazdki jednocześnie oznaczają stopień trudności danego zadania. Wygrywa ta osoba, która zdobyła większą ilość gwiazdek.

Zabawę można także przeprowadzić z udziałem jednego dziecka. W tym układzie umieszczamy przepracowane karty pracy na dwóch stosach: "wygrane" i "przegrane". Na koniec gry sumujemy gwiazdki znajdujące się na wygranym stosie i odejmujemy te z przegranej grupy. 

 

 • Rozwój umiejętności gramatycznych i opisowych

ToPoLoGo Visio idealnie nadaje się do pracy nad podstawowymi pojęciami gramatycznymi z dziećmi podczas gry. Poproś dzieci o opisanie pozycji figur za pomocą przyimków. Innym ćwiczeniem będzie udoskonalenie umiejętności opisowych. W tym celu umieść wszystkie figury w pojemniku i poproś dzieci o wyjmowanie pojedynczych elementów i opisywanie ich. 

Inną odmianą tego ćwiczenia może być omawianie figury przez nauczyciela, a zadaniem dziecka jest odnalezienie opisywanego elementu i wybranie karty pracy, na której się znajduje. 

W kolejnym kroku figura jest umieszczana w rzędzie pokazanym na karcie. Dzięki temu dzieci zapoznają się z liczebnikami porządkowymi: 1. rząd, 2. rząd itd. Gra może być również wykorzystana do poznawania dziecięcego świata. Zapytaj ich, gdzie mieszkają, np. w mieście czy na wsi, czy mają zwierzęta i tak dalej. Podejmij pomysły dzieci i daj się wciągnąć w ich wyimaginowany świat.

 

 

Co zawiera?

 • Pudełko wykonane z drewna z lustrem oraz tablicą magnetyczną

 • 36 figurek

 • 30 obrazków (o 3 różnych stopniach trudności)

 • uchwyt na karty

ToPoLoGo Visio - gra przestrzenna

 

Główne informacje

Wiek: od 3 r.ż.

Wymiary pudełka: 248 x 248 x 120 mm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej