TIM + tablet + wzmocnione etui

 • 2 275,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 2 275,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  2 275,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  2 275,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  2 275,00 zł Kurier - DPD (bezpłatnie)
 • Kod: dkk_tim_etui_tab
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Zestaw TIM z tabletem – to doskonałe rozwiązanie umożliwiające komunikację alternatywną, edukacje i ciekawe spędzanie czasu. Sama aplikacja TIM przeznaczona jest dla osób mających problemy z komunikowaniem się. Dzięki niej można porozumiewać się poprzez wybór odpowiednich symboli, tworząc w ten sposób wypowiedzi odczytywane za pomocą syntezatora mowy, a tablet pozwoli na komunikowanie się w każdym miejscu i w każdej sytuacji. Zestaw polecany jest szczególnie osobom niepełnosprawnym posiadającym uszkodzony aparat mowy.

 

 

 

 

Tim z instalacją - infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Ułatwia komunikacje z otoczeniem- aplikacja zawiera przejrzysty i zrozumiały zestaw symboli, który jest przetwarzany na dźwięk przez wbudowany w urządzeniu syntezator mowy.

  Komunikator TIM-AAC 

 • Ponad 1000 piktogramów z możliwością rozbudowy o własne zdjęcia, rysunki, symbole- poza wbudowaną bazą symboli, która cały czas się powiększa, użytkownik ma możliwość dodawania własnych symboli oraz obrazów, a nawet pozwala na nagranie głosu.

 • Aż 6 różnych funkcjonalności- aplikacja dzieli się na kilka głównych funkcjonalności: 

  1. Książka komunikacyjna, 
  2. Komunikator, 
  3. Paszport, 
  4. Zasoby, 
  5. Rozrywka, 
  6. Zadania.
 • Duże możliwości konfiguracyjne- każdy z ekranów posiada wiele ustawień które pozwalają dostosować widok okna do swoich potrzeb, a dodatkowo można skonfigurować jeszcze między innymi czułość wskaźnika, kolor wyświetlania symboli (kolorowe lub czarno-białe), ustawienie klucza Fitzgeralda (klucz podstawowy lub zmodyfikowany)

 • Umożliwia wymianę zasobów między innymi użytkownikami TIM- użytkownik może skorzystać z zasobów udostępnianych przez innych użytkowników społeczności lub pobierać symbole z globalnych zasobów TIM.

 • Pozwala tworzyć własne zdania za pomocą wbudowanej klawiatury ekranowej- osoby, które potrafią pisać, mogą uruchomić klawiaturę ekranową i na niej wprowadzać wyrazy i zdania. Syntezator mowy odczyta wtedy zapisany tekst.

 • Otrzymujesz zestaw z aplikacją, tabletem oraz etui. Odpakuj, zainstaluj i używaj nie martwiąc się o to czy TIM będzie działał prawidłowo na jakiejkolwiek innej konfiguracji sprzętowej.

 

Jak działa?

 • Książka komunikacyjna– funkcjonalność ta umożliwia porozumiewanie się za pomocą zdań ułożonych z symboli które zostały wcześniej przygotowane. Służy głównie do tworzenia wypowiedzi, które w danym czasie chce się wyrazić. Wypowiedzi tworzone są poprzez wybranie symboli z odpowiednich tablic. Po zakończeniu tworzenia wyrażenia można je odczytać za pomocą syntezatora mowy. Można tu stworzyć listę ulubionych fraz dzięki czemu będzie można komunikować się jeszcze szybciej.

 • Komunikator –daje użytkownikowi możliwość tworzenia dowolnej liczby tablic komunikacyjnych. Zawiera zestaw symboli, w którym jeden symbol reprezentuje całe zdanie, sytuację, potrzebę czy miejsce. Dodatkowo zamiast używania syntezatora mowy do odczytu w tej funkcjonalności możemy nagrywać głos. Tworząc wyrażenia można wykorzystywać dostępne tablice. Istnieje możliwość edycji tablic i dodawania nowych. Aplikacja jest bardzo elastyczna w tym zakresie, dzięki czemu można dostosować je do własnych potrzeb.

 • Paszport –ta część zawiera informację na temat użytkownika. Można w nim wprowadzić dane o sobie, aby łatwiej przedstawić się nowo poznanej osobie. Można wprowadzić ulubione rzeczy oraz wpisać treść o sobie, która będzie pomocna przy przedstawieniu się. Za jego pomocą można przedstawić upodobania osoby korzystającej z programu.

 • Zasoby – program daje możliwość dzielenia się z własnymi książkami, tablicami i symbolami z całą społecznością użytkowników programu TIM. Doskonale sprawdza się w celu wymiany symbolami z innymi użytkownikami. Można udostępniać zasoby wybranym użytkownikom i pobierać od nich symbole.

 • Rozrywka – w tej części program udostępnia gry, które kształtują spostrzegawczość wzrokową czy koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki nim korzystanie z urządzenia dla użytkownika staje się łatwiejsze. Wśród możliwych zadań można układać na czas puzzle z symboli, ciąć owoce na czas, układać identyczne symbole w linii. Dostępne w tej sekcji gry zawierają różne poziomy trudności, więc użytkownik może wybrać odpowiedni stopień dla siebie.

 • Zadania- funkcja umożliwia ustalenie planu dnia, tworzenie listy czynności do wykonania lub nawet listy zakupów. Tworzonym zadaniom można przypisywać czas na wykonanie, dzięki czemu można przeglądać je wg konkretnych dni w planie tygodniowym.

  Komunikator TIM-AAC

 

 

 

 

 

 

 

 

Wymagania sprzętowe:

Wymagania systemowe dla systemu Android:

 • System operacyjny: Android w wersji min. 6.0
 • Procesor: min. 1.2 GHz
 • Pamięć RAM: minimum 1,5GB
 • Pamięć wbudowana: 8GB
 • Wbudowany aparat fotograficzny
 • Mikrofon
 • Dostęp do internetu (przy pierwszym uruchomieniu)

Zalecamy w pierwszej kolejności przetestować urządzenie na wersji Demonstracyjnej

 

Wymagania systemowe dla systemu Windows:

 • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10
 • Procesor: 1,5 GHz
 • Pamięć RAM: minimum 2GB
 • Zainstalowane dane głosowe dla danego języka (lektor)
 • Głośniki
 • Dostęp do internetu (przy pierwszym uruchomieniu)

 

Tablet w zestawie: Samsung Galaxy Tab A 10"

Specyfikacja tabletu możliwa do uzyskania po kontakcie telefonicznym lub mailowym.

 

 

 

Zestawienie z programem Mówik 2.0

Alternatywą dla TIM'a może być program Mówik. Sprawdź zestawienie programów i zdecyduj, który program będzie bardziej dostosowany do Twoich potrzeb.

 

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej

Rozwój emocjonalny u dzieci z autyzmem (ASD): Jak wspierać rozwój emocjonalny w domu i w szkole?

Rozwój emocjonalny u dzieci z autyzmem (ASD): Jak wspierać rozwój emocjonalny w domu i w szkole?

18-04-2023
Są takie osoby, które widząc kogoś płaczącego mogą odejść lub zacząć śmiać się; takie, które w trakcie jakiegoś występu zamiast zachwytu będą krzyczeć lub używać wulgaryzmów… Takie osoby z problemami emocjonalno-społecznymi są wśród nas. Jak wspierać rozwój...

więcej

Jak wspomóc dziecko w regulacji emocji?

Jak wspomóc dziecko w regulacji emocji?

07-04-2023
Dziecko nie potrafi samo poradzić sobie z emocjami. Nie umie ich początkowo nawet nazwać. Gdy gromadzą się w nim zbyt długo lub jest ich za dużo, muszą znaleźć swoje ujście. Zazwyczaj odbywa się to w postaci wybuchu złości, żalu lub gniewu w nieoczekiwanych momentach. Jak pomóc...

więcej