TIM + tablet + wzmocnione etui

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: DKK DEVELOPMENT

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 2 175,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 2 275,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 2 275,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  2 275,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  2 275,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  2 275,00 zł Kurier - DPD (bezpłatnie)
  2 275,00 zł Kurier - InPost (bezpłatnie)
  2 275,00 zł Kurier - DHL24 (bezpłatnie)
 • Kod: dkk_tim_etui_tab

Dla kogo?

Zestaw TIM z tabletem – to doskonałe rozwiązanie umożliwiające komunikację alternatywną, edukacje i ciekawe spędzanie czasu. Sama aplikacja TIM przeznaczona jest dla osób mających problemy z komunikowaniem się. Dzięki niej można porozumiewać się poprzez wybór odpowiednich symboli, tworząc w ten sposób wypowiedzi odczytywane za pomocą syntezatora mowy, a tablet pozwoli na komunikowanie się w każdym miejscu i w każdej sytuacji. Zestaw polecany jest szczególnie osobom niepełnosprawnym posiadającym uszkodzony aparat mowy.

 

Baner dofinansowanie

 

 

 

 

Tim z instalacją - infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Ułatwia komunikacje z otoczeniem - aplikacja zawiera przejrzysty i zrozumiały zestaw symboli, który jest przetwarzany na dźwięk przez wbudowany w urządzeniu syntezator mowy.

  Komunikator TIM-AAC 

 • Ponad 1000 piktogramów z możliwością rozbudowy o własne zdjęcia, rysunki, symbole - poza wbudowaną bazą symboli, która cały czas się powiększa, użytkownik ma możliwość dodawania własnych symboli oraz obrazów, a nawet pozwala na nagranie głosu.

 • Aż 6 różnych funkcjonalności- aplikacja dzieli się na kilka głównych funkcjonalności: 

  1. Książka komunikacyjna, 
  2. Komunikator, 
  3. Paszport, 
  4. Zasoby, 
  5. Rozrywka, 
  6. Zadania.
 • Duże możliwości konfiguracyjne - każdy z ekranów posiada wiele ustawień, które pozwalają dostosować widok okna do swoich potrzeb, a dodatkowo można skonfigurować jeszcze między innymi czułość wskaźnika, kolor wyświetlania symboli (kolorowe lub czarno-białe), ustawienie klucza Fitzgeralda (klucz podstawowy lub zmodyfikowany)

 • Umożliwia wymianę zasobów między innymi użytkownikami TIM - użytkownik może skorzystać z zasobów udostępnianych przez innych użytkowników społeczności lub pobierać symbole z globalnych zasobów TIM.

 • Pozwala tworzyć własne zdania za pomocą wbudowanej klawiatury ekranowej- osoby, które potrafią pisać, mogą uruchomić klawiaturę ekranową i na niej wprowadzać wyrazy i zdania. Syntezator mowy odczyta wtedy zapisany tekst.

 • Otrzymujesz zestaw z aplikacją, tabletem oraz etui. Odpakuj, zainstaluj i używaj nie martwiąc się o to czy TIM będzie działał prawidłowo na jakiejkolwiek innej konfiguracji sprzętowej.

 

Jak działa?

 • Książka komunikacyjna – funkcjonalność ta umożliwia porozumiewanie się za pomocą zdań ułożonych z symboli, które zostały wcześniej przygotowane. Służy głównie do tworzenia wypowiedzi, które w danym czasie chce się wyrazić. Wypowiedzi tworzone są poprzez wybranie symboli z odpowiednich tablic. Po zakończeniu tworzenia wyrażenia można je odczytać za pomocą syntezatora mowy. Można tu stworzyć listę ulubionych fraz, dzięki czemu będzie można komunikować się jeszcze szybciej.

 • Komunikator – daje użytkownikowi możliwość tworzenia dowolnej liczby tablic komunikacyjnych. Zawiera zestaw symboli, w którym jeden symbol reprezentuje całe zdanie, sytuację, potrzebę czy miejsce. Dodatkowo zamiast używania syntezatora mowy do odczytu w tej funkcjonalności możemy nagrywać głos. Tworząc wyrażenia, można wykorzystywać dostępne tablice. Istnieje możliwość edycji tablic i dodawania nowych. Aplikacja jest bardzo elastyczna w tym zakresie, dzięki czemu można dostosować je do własnych potrzeb.

 • Paszport – ta część zawiera informację na temat użytkownika. Można w nim wprowadzić dane o sobie, aby łatwiej przedstawić się nowo poznanej osobie. Można wprowadzić ulubione rzeczy oraz wpisać treść o sobie, która będzie pomocna przy przedstawieniu się. Za jego pomocą można przedstawić upodobania osoby korzystającej z programu.

 • Zasoby – program daje możliwość dzielenia się z własnymi książkami, tablicami i symbolami z całą społecznością użytkowników programu TIM. Doskonale sprawdza się w celu wymiany symbolami z innymi użytkownikami. Można udostępniać zasoby wybranym użytkownikom i pobierać od nich symbole.

 • Rozrywka – w tej części program udostępnia gry, które kształtują spostrzegawczość wzrokową czy koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki nim korzystanie z urządzenia dla użytkownika staje się łatwiejsze. Wśród możliwych zadań można układać na czas puzzle z symboli, ciąć owoce na czas, układać identyczne symbole w linii. Dostępne w tej sekcji gry zawierają różne poziomy trudności, więc użytkownik może wybrać odpowiedni stopień dla siebie.

 • Zadania - funkcja umożliwia ustalenie planu dnia, tworzenie listy czynności do wykonania lub nawet listy zakupów. Tworzonym zadaniom można przypisywać czas na wykonanie, dzięki czemu można przeglądać je wg konkretnych dni w planie tygodniowym.

  Komunikator TIM-AAC

 

 

 

 

 

 

 

 

Wymagania sprzętowe:

Wymagania systemowe dla systemu Android:

 • System operacyjny: Android w wersji min. 6.0

 • Procesor: min. 1.2 GHz

 • Pamięć RAM: minimum 1,5GB

 • Pamięć wbudowana: 8GB

 • Wbudowany aparat fotograficzny

 • Mikrofon

 • Dostęp do internetu (przy pierwszym uruchomieniu)

Zalecamy w pierwszej kolejności przetestować urządzenie na wersji Demonstracyjnej

 

Wymagania systemowe dla systemu Windows:

 • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10

 • Procesor: 1,5 GHz

 • Pamięć RAM: minimum 2GB

 • Zainstalowane dane głosowe dla danego języka (lektor)

 • Głośniki

 • Dostęp do internetu (przy pierwszym uruchomieniu)

 

Tablet w zestawie: Samsung Galaxy Tab A 10"

Specyfikacja tabletu możliwa do uzyskania po kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Poszczególne produkty (tablet, etui) wchodzące w skład pakietu są wyszczególniane jako osobne pozycje na fakturze VAT.

 

Zestawienie z programem Mówik 2.0

Alternatywą dla TIM'a może być program Mówik. Sprawdź zestawienie programów i zdecyduj, który program będzie bardziej dostosowany do Twoich potrzeb.

 

Porównanie Tim - Mówik

Program do komunikacji alternatywnej
Posiada przejrzysty i zrozumiały zestaw symboli. Ma funkcję rozbudowy, a użytkownik może dostosować słownictwo do swoich potrzeb. Możliwość rozbudowy zasobu słów oraz dodania własnych piktogramów i zdjęć.
Możliwość regulowania tempa wypowiedzi, aby dostosować go do własnej ergonomii
Umożliwia budowanie zarówno długich jak i krótkich wypowiedzi
Mówik zawiera ponad 12000 gotowych symboli, a TIM ok. 1000. Bazy te są ciągle rozbudowywane. Dodatkowo każdy użytkownik ma możliwość wprowadzania nowych zwrotów i dopasowywania słów pod interesującą go tematykę
Osoby, które potrafił pisać, mogą uruchomić klawiaturę ekranową i na niej wprowadzać wyrazy i zdania. Syntezator mowy odczyta wtedy wpisany tekst
Oba narzędzia dopuszczają obsługę za pomocą dotyku oraz przycisków. Umożliwia to pracę osobom niepełnosprawnym ruchowo. Wystarczy dokupić dodatkowe przyciski i wykorzystać funkcję skanowania.
Korzysta z syntezatora mowy znajdującego się w oprogramowaniu urządzenia Posiada własny, wbudowany w program syntezator mowy IVONA
Możliwość instalacji na urządzeniach z systemem Windows lub Android Możliwość instalacji na urządzeniach z systemem Android
Odmienia wyrażenia przez osoby (podstawowa polska gramatyka). Produkt polski. Możliwość wymieniania się zasobami między użytkownikami społeczności TIM. Otrzymujemy program, stworzony w naszym kraju. Jak wiemy język polski nie należy do łatwych, więc tu otrzymujemy program dopasowany do naszego języka
Licencja na 1 stanowisko Możliwość używania programu na 2 stanowiskach równocześnie
Posiada możliwość nagrywania głosu - zamiast syntezatora możemy nagrywać głos. i syntezator mowy. W przypadku tabletów Samsung jest to kilka różnych wariantów głosowych, w tym męski jak i damski Do wybory mamy 2 głosy: damski (maja) oraz męski (Jacek). Rozwiązanie to jest wyjątkowo trafne, ponieważ głosy brzmią bardzo naturalnie.
Komunikacja z innymi członkami społeczności TIM poprzez wiadomości tekstowe i wiadomości z symbolami Możliwość wysyłania wiadomości z pola dialogu za pomocą komunikatorów internetowych lub MMS-a
Możliwość eksportowania symboli z książki komunikacyjnej w celu ich wydrukowania Do wydruku symboli należy zakupić aplikację Mówik Print
Aplikacja TIM umożliwia wykonanie kopii zapasowej programu w pamięci urządzenia. Można również umieścić zasoby w chmurze. Mówik umożliwia synchronizację tablic online na indywidualnym koncie na serwerze.
Posiada funkcje "Zadania" i "Rozrywka". Dzięki zadaniom mamy możliwość tworzenia planu dnia, listy czynności do wykonania czy listy zakupów. Rozrywka, czyli różne gry i zabawy, pozwolą kształtować spostrzegawczość wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową -

 

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka - nowa wersja narzędzi

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka - nowa wersja narzędzi

15-05-2024
Do prawidłowego żucia niezbędne są ruchy boczne – lateralne języka, a do prawidłowego połykania i artykulacji głosek niezbędne jest uzyskanie prawidłowej pionizacji języka, a więc wklejenia jego masy w podniebienie. Terapię logopedyczną w wyćwiczeniu tych ruchów mogą wesprzeć... Więcej
Kiedy do logopedy? Czy moje dziecko potrzebuje logopedy? 9 sygnałów, które powinny wzbudzić Twoją czujność.

Kiedy do logopedy? Czy moje dziecko potrzebuje logopedy? 9 sygnałów, które powinny wzbudzić Twoją czujność.

19-04-2024
Dlaczego moje dziecko nie naśladuje dźwięków zwierząt, gdy jego rówieśnicy to robią?  Czy to normalne, że moje dziecko nie wypowiada określonej głoski w danym wieku? Czy wysuwanie języka podczas mowy powinno zachodzić? Z tymi i wieloma innymi pytaniami często borykają się rodzice... Więcej
Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

Program Aktywna Tablica 2024: jakie pomoce można zakupić w ramach aktywnej tablicy? Jak zdobyć dofinansowanie?

16-04-2024
​W 2024 roku MEN realizuje kolejną, ostatnią już, edycję rządowego Programu Aktywna Tablica 2020-2024, w ramach którego placówki szkolne mogą otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych. W budżecie Programu jest do rozdania aż 55 mln. zł a wszystko... Więcej