Tęcza - zestaw do nauki sortowania

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023033786

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 89,10 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 129,00 zł

  99,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 129,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 30,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Tęcza – zestaw do nauki sortowania 3 lata+


Zestaw do nauki sortowania – Tęcza, to kolorowa taca do ćwiczeń z żetonami. Dziecko może je wykorzystać jako grę zręcznościową polegającą na przenoszeniu klocków za pomocą szczypiec. Ma sposobność użycia do tego kart z sekwencjami lub wykazać się własną inwencją. Poprzez tę aktywność stymuluje motorykę i usprawnia rękę piszącą oraz rozwija kreatywność i myślenie twórcze.


Poznawanie figur i kolorów wspomaga funkcje poznawcze małego odkrywcy. Tęcza – zestaw do nauki sortowania zawiera 5 różnych kształtów w 6 barwach. Można z nich układać sekwencje, segregować lub przenosić. Dziecko przyswaja informacje w formie ciekawej zabawy. Ćwiczy pamięć i spostrzegawczość oraz wzbogaca wiedzę o świecie.


30 kolorowych elementów z powodzeniem zastąpi liczmany i wprowadzi maluszka w świat liczb. Zobrazowane przy pomocy żetonów rachunki matematyczne będą łatwiejsze do zapamiętania. Dzięki żetonom z zestawu do nauki sortowania Twoja pociecha będzie kojarzyła liczenie ze świetną zabawą!


Zmontowana Tęcza jest wyposażona w 2 mniejsze tace w kształcie chmur. Przykryjesz je dołączonymi do zestawu pokrywkami. To wygodne rozwiązanie umożliwia przechowywanie żetonów, by się nie pogubiły.


Tęcza – zestaw do nauki sortowania to doskonały prezent dla przedszkolaka. Sprawdzi się również jako pomoc terapeutyczna do usprawniania motoryki małej.

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Od 3 lat

Z uwagi na małe elementy zestaw nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 3. roku życia.

34-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123 Nauka liczenia

Kolorowe kształty to świetny zamiennik tradycyjnych liczmanów. Pomogą dzieciom w nauce liczenia oraz wykonywaniu rachunków matematycznych.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka kolorów

Żetony prezentują 6 kolorów, co ułatwia wprowadzanie dziecka w świat barw podstawowych i pochodnych.

33-nauka-ksztaltow-geometria Nauka kształtów

Kolorowe klocki mają 5 kształtów i ułatwiają naukę o nich.

63-sortowanie-dopasowywanie Segregowanie i kategoryzowanie

Żetony można segregować według kształtów i kolorów, w czym pomaga tęczowa taca.

28-motoryka-mala-terapia-reki Rozwój motoryki małej

Zabawa w operowanie szczypcami i przekładanie żetonów do przegródek tęczy to doskonała stymulacja ręki piszącej dziecka.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Wspomaganie koncentracji uwagi

Zabawa szczypcami wymaga skupienia. Dziecko uczy się koncentrować uwagę na zadaniu.

 

Dlaczego warto?

 • Pomaga w nauce matematyki: liczenie, segregowanie

Kolorowe żetony doskonale zastąpią liczydło i wspomogą starsze oraz młodsze dzieci w nauce matematyki.
Sortując elementy z Tęczy, licz je i zachęcaj dziecko do powtarzania. Poprzez taką zabawę nauczysz swoją pociechę kolejności liczb i zobrazujesz to abstrakcyjne pojęcie.
Proste rachunki dodawania i odejmowania będą o wiele ciekawsze, jeśli wytłumaczysz je za pomocą barwnych kształtów z zestawu do sortowania Tęcza. Zobaczysz, że Twoja pociecha chętnie się zaangażuje w liczenie, jeśli połączysz naukę z zabawą. Tak podana wiedza zostanie z dzieckiem na dłużej!
Żetony możesz segregować według kształtu lub koloru. Wyjaśnisz przy tym, czym są proporcje oraz co oznacza, że czegoś jest więcej lub mniej. Dziecko nauczy się porównywania utworzonych zbiorów i łatwiej pojmie pojęcie proporcji.

 

 

 • Doskonali motorykę małą

Gra do sortowania Tęcza pozwala na trenowanie zręczności dziecka. Znajdujące się w zestawie szczypce są dopasowane do małych rączek dziecka, dzięki czemu nawet najmłodsi mogą z ich pomocą przenosić kolorowe kształty.
Twoja pociecha może układać wzory z żetonów, umieszczać je na tacy, segregować i liczyć.
Takie ćwiczenia usprawniają motorykę małą i stymulują mięśnie ręki piszącej. Doskonalą precyzyjny chwyt i zręczność. Wpływają na zdolności manualne dziecka, m.in. w zakresie posługiwania się nożyczkami czy czynności samoobsługowych takich jak zapinanie guzików, zawiązywanie sznurowadeł, wkładanie ubrań. Dodatkowo usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową.
Świadomie stymulowana motoryka mała ma znaczący wpływ na edukację dziecka. Przygotowuje je do pisania i zmniejsza męczliwość ręki. To z kolei obniża ryzyko problemów grafomotorycznych i poprawia estetykę pisma.

 

 • Uczy kolorów i kształtów

W zestawie do sortowania znajdują się żetony w kolorach tęczy. To dobry sposób na wprowadzenie młodszych dzieci w świat barw oraz przypominanie ich nazw i utrwalanie słownictwa.
Użytkownik może układać wzory i sekwencje, odtwarzać je lub dokańczać po opiekunach. W trakcie swobodnej zabawy nawet młodsze dziecko szybciej przyswoi nowe pojęcia.
Ponadto żetony z Tęczy występują w 5 kształtach (słońce, gwiazda, księżyc, błyskawica i chmura). Maluszek uczy się je rozpoznawać i nazywać. Rozwija przy tym słownictwo i język opisowy związany ze zjawiskami występującymi w przyrodzie. Nauka kolorów i kształtów w ciekawej formie rozbudza chęci poznawcze dziecka. Uczy je poznawania i doświadczania świata oraz wzbogaca jego wiedzę o nim.

 

Zabawa w segregowanie zestawu Tęcza angażuje uwagę dziecka i ułatwia jego skupienie się na dłużej. Jest to niezwykle istotne w prawidłowym rozwoju maluszka i pomaga mu w edukacji. Pozwala na rozwój pamięci operacyjnej niezbędnej do przetwarzania wiedzy.
Gra z żetonami i szczypcami daje okazję do wyciszenia emocji, więc można ją wykorzystać jako ćwiczenie wprowadzające do lekcji lub sesji terapeutycznej, zamykające je oraz jako relaksującą zabawę przed snem po wyczerpującym dniu.

 

Zabawa w segregowanie zestawu Tęcza angażuje uwagę dziecka i ułatwia jego skupienie się na dłużej.

 

 • Stymuluje zmysły: dotyk i wzrok

Znajdujące się w zestawie Tęcza elementy dostarczają wielu bodźców zmysłom, usprawniając ich integrację i wspomagając sensorykę dziecka. Poprzez połączenie różnych aktywności, Twoja pociecha uczy się odbierać bodźce, organizować je i wykorzystywać w rozwoju. Jest przez to spokojniejsza, rozwija się bardziej harmonijnie i lepiej rozumie otaczający je świat.
Dziecko może segregować żetony według koloru lub kształtu, przeliczać je, kategoryzować, tworzyć z nich wzory i sekwencje. Taka zabawa w doskonały sposób stymuluje dotyk. Maluszek wodzi palcami po przyjemnej powierzchni pionków i doświadcza delikatnych wrażeń zmysłowych. Dzięki temu klocki stają się małymi panelami sensorycznymi i wspomagają stymulację czucia powierzchownego. To właśnie ono odpowiada za prawidłowe reagowanie na ciepło, zimno i ból.
Dodatkowo w trakcie zabawy zestawem do sortowania Tęcza Twój maluszek angażuje percepcję wzrokową. Obserwacja różnokolorowych żetonów i odnajdowanie konkretnych barw lub kształtów, to doskonała stymulacja wzroku. Dziecko staje się bardziej spostrzegawcze i lepiej zapamiętuje wzory.

 

 


Pomysły na zabawę


 • Gra w kształty: percepcja wzrokowa, spostrzegawczość, koncentracja uwagi

Zadanie dziecka polega na segregowaniu żetonów według ich kształtów. Może to robić na tacy za pomocą szczypiec lub przenosić je palcami.
W trakcie zabawy tłumaczymy, co oznaczają konkretne kształty i jakie mają właściwości

 

 • Gra w kolory: percepcja wzrokowa, spostrzegawczość, koncentracja uwagi

Analogicznie do poprzedniego. Dziecko segreguje żetony według kolorów, dopasowuje je do tęczy.
Gdy to zrobi, prosimy, by wskazało konkretny kolor a później odnalazło go w swoim otoczeniu.

 

 • Liczymy z kształtami: nauka liczenia, rozumienie rachunków

Układamy na stole żetony i wykorzystujemy je do nauki rachunków. Wykładamy np. 1 żeton i prosimy, by dziecko dołożyło drugi, a potem policzyło, ile klocków jest w zbiorze. Tak robimy z innymi wartościami, np. do 2 żetonów w zbiorze dodajemy kolejne i je przeliczamy.
Analogicznie zadania wykonujemy z odejmowaniem. Wykładamy żetony i tworzymy z nich zbiór. Przeliczamy jego zawartość wspólnie z dzieckiem. Następnie prosimy, by zabrało konkretną liczbę klocków i przeliczamy zbiór, który pozostał.

 

Gra do sortowania Tęcza pozwala na trenowanie zręczności dziecka.

 

 • Dokańczanie: spostrzegawczość, koordynacja wzrokowo-ruchowa, koncentracja uwagi

Jedna osoba zaczyna układać żetony w rzędzie zgodnie z jakimś z kluczem, np. naprzemiennie każdy kolor lub na zmianę itp. Zadanie drugiego gracza polega na kontynuowaniu wzoru zgodnie z odgadniętym kluczem.
Druga runda: zamieniamy się rolami.

 

 • Naśladowanie: spostrzegawczość, koordynacja wzrokowo-ruchowa, koncentracja uwagi

Gra dla min. 2 graczy.
Dzielimy żetony po równo na wszystkich graczy. Gra polega na układaniu wzoru przez pierwszego gracza i naśladowaniu go przez pozostałych uczestników zabawy. Na bieżąco sprawdzamy, czy naśladowcy się nie pomylili. Zabawa trwa do wykorzystania wszystkich żetonów.
W drugiej rundzie zamieniamy się rolami.

 

 • Zmiana kolejności: pamięć wzrokowa, spostrzegawczość

Gra dla 2 graczy.
Przygotuj żetony. Pierwszy uczestnik układa 5 wybranych żetonów w dowolnym miejscu na tacy. Drugi gracz przygląda się ułożeniu i zamyka oczy. Pierwszy uczestnik przekłada pionki. Zadanie polega na przywróceniu przez drugiego gracza pierwotnego ułożenia.
W drugiej rundzie zamieniamy się rolami.
W kolejnej: dokładamy 2 żetony, by zwiększyć trudność itp.

 

Co zawiera?

 • 30 żetonów w 6 kolorach (czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim i fioletowym) w 5 kształtach (słońce, gwiazda, księżyc, błyskawica i chmura)

 • szczypce

 • 5 kart aktywności

 • tacę w kształcie tęczy z dwiema zamykanymi chmurkami do przechowywania żetonów.

 

Dziecko może segregować żetony według koloru lub kształtu, przeliczać je, kategoryzować, tworzyć z nich wzory i sekwencje.

 

Główne informacje

Wiek: 3 lata+

Produkt posiada certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej