Tabliczki do ćwiczenia koordynacji ruchowej rąk

 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888236143
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 649,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 649,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  649,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Tabliczki do ćwiczenia koordynacji ruchowej rąk to plansze dla dzieci od 4 roku życia. Takie kolorowe pomoce ze specjalnym pokrętłem to  świetne akcesoria do zabawy i wspomagania funkcji manualnych. W zestawie można znaleźć 5 wzorów o różnych stopniach trudności. Początkowo warto wykonać zadanie ze spiralą. Należy w nim prowadzić dłonią ruch, zakręcając cały czas do środka, poruszając się po torze kolistym lub kwadratowym. Bardziej skomplikowane są tablice, w których zmieniają się kierunki wyznaczonego szlaku. 5 kształtów w każdym zestawie pozwoli dostosować odpowiedni wzór do wieku malucha.

Zaczynając zabawę, drewniane pokrętło przemieszcza się ręcznie od krawędzi zewnętrznej do wewnątrz ryciny. Następnie można wykonać tą samą "trasę" z powrotem. Na każdej tabliczce znajdują się 2 takie same wzory. Dzięki temu obie ręce mogą równocześnie wykonywać ćwiczenie. Ich ruchy prowadzi się identycznie lub w odbiciu lustrzanym (zaczynając np. od przeciwległych brzegów). Pozwala to trenować koordynację pracy rąk, a także umiejętność rozdzielenia czynności prawej ręki od lewej. Takie zabawy pomagają także rozwijać orientację stronną. Zestaw jest dobrym pomysłem na wzbogacenie terapii ręki, a także ciekawym wyposażeniem gabinetu pedagoga. Sprawdzi się również w przedszkolach, a także w domowych zabawach. Dzięki takim akcesoriom ćwiczenia stają się ciekawym i lubianym przez dzieci zajęciem.

 

 

 

Dlaczego warto?

Tabliczki do ćwiczeń można wykorzystywać na różne sposoby. Pokrętło przemieszcza się zarówno jednym palcem, jak i kilkoma lub całą dłonią. Stanowi to bardzo dobre ćwiczenie manualne. Chwyt drewnianego kołka i ruchy ręki usprawniają jej funkcję. Ćwiczenia takie będą przydatne u każdego przedszkolaka. Zręczność uzyskana dzięki zabawom wpływającym korzystnie na motorykę małą zaowocuje w czasie prac plastycznych, a także wiązania sznurówek, zapinania guzików i innych elementów samoobsługi.

 

Tabliczki do ćwiczenia koordynacji ruchowej rąk

 

 • Przygotowanie do nauki pisania

Kreślenie szlaczków po wyznaczonym torze jest także dobrą bazą do nauki pisania. Dzięki takim ćwiczeniom dziecko nabiera sprawności i dokładności manualnej. Ułatwi to w przyszłości stawianie liter w zeszycie, a także pomoże w wielu czynnościach przedszkolnych i szkolnych.

 

Tabliczki do ćwiczenia koordynacji ruchowej rąk

 

 • Usprawnianie koordynacji oko-ręka i zdolności percepcyjnych

Wykonywanie ćwiczeń manualnych pod kontrolą wzroku to dobry sposób na trenowanie umiejętności koordynacyjnych. Porównywanie ruchu wykonywanego prawą i lewą ręką pozwoli wychwycić podobieństwa i różnice. To z kolei rozwija percepcję wzrokową i spostrzegawczość. W zabawach z tabliczkami dziecko trenuje koordynację na kilka sposobów. Takie zadania angażują współdziałanie obu rąk z narządem wzroku, a także pomiędzy sobą. To sprawia, że zabawa z barwnymi tabliczkami jest równocześnie bardzo rozwijającym zajęciem.

Tabliczki do ćwiczenia koordynacji ruchowej rąk

 

Prowadzenie ruchu po coraz bardziej skomplikowanych wzorach wspomaga zdolności skupienia się na wykonywanej czynności. Im trudniejszy tor do pokonania, tym bardziej trzeba się skoncentrować. Ma to miejsce zwłaszcza podczas wykonywania zadań będącym odbiciem lustrzanym. Korzyści z dobrze rozwiniętej koncentracji uwagi widoczne są już w zajęciach przedszkolnych, a szczególnego znaczenia nabierają wraz z pójściem do szkoły. Warto więc wykorzystywać tabliczki nie tylko  u maluchów z ADHD i deficytami uwagi, ale też u każdego przedszkolaka. 

 

Tabliczki do ćwiczenia koordynacji ruchowej rąk

 

Co zawiera?

 • Drewniany pojemnik

 • 5 paneli z drewna z różnymi wzorami

 • 10 drewnianych pokręteł

Tabliczki do ćwiczenia koordynacji ruchowej rąk

 

Główne informacje

Wiek: od 4 r.ż.

Liczba osób biorących udział w zabawie: 1-5

Certyfikaty:

 • EN 71-1:2014+A1:2018

 • EN 71-2:2011+A1:2014

 • EN 71-3:2019

Produkt zgodny z normami bezpieczeństwa obowiązującymi w Unii Europejskiej:

 • Dyrektywa w sprawie bezpieczeństwa zabawek 48/2009/EC

Dyrektywa 88/378/EEC

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej