Tablica setkowa - zestaw aktywności

 • Producent: EDXEDUCATION
 • Kod producenta: 5060138825512
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 199,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  199,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Tablica setkowa – zestaw aktywności to pomoc edukacyjna dla dzieci od 3 roku życia. Składa się z planszy podzielonej na 100 kwadratów. Każdy z nich jest ponumerowany, a całość uzupełniają kostki, które można nakładać na poszczególne pola. Przez półprzezroczyste kostki żółte i zielone widoczna jest cyfra znajdująca się na tablicy, a kafelki niebieskie mają nadruk z wartością liczbową. Komplet bardzo dobrze sprawdzi się m.in. w nauce matematyki u dzieci szkolnych.

Zadań możliwych do wykonania z zastosowaniem tego przyboru jest wiele. Można na tablicy ułożyć wszystkie kostki, po czym wyjmować np. tylko te z cyfrą parzystą. Dla przedszkolaków zabawa polega na układaniu z kostek kształtów, np. prostokąta lub przecinających się linii, albo obramowania. W ten sposób już od najmłodszych lat maluch oswaja się ze światem matematyki. Starsze dzieci mogą tworzyć na tablicy bardziej złożone kształty.

Dołączona do zestawu broszura jest pomysłem na zadania o różnym stopniu trudności (w zakresie liczb 1 – 20 lub 1 – 100). To wszystko będzie doskonalić umiejętności liczenia, równocześnie usprawniając motorykę małą. Zestaw sprawdzi się do domowej nauki, ale też na zajęciach lekcyjnych. Dobrze uzupełni także wyposażenie świetlic i gabinetów pedagogicznych, zapewniając naukę w ciekawej formie.

 

 

 

Dlaczego warto?

Korzystanie z tablicy setkowej zachęci dziecko do rozwijania umiejętności związanych z liczeniem. Nauka rozpoznawania cyfr, odróżniania parzystych od nieparzystych, a także dodawania i odejmowania będzie łatwiejsza, gdy dziecko zobaczy te funkcje na przydatnej tablicy. W szkole komplet ten ułatwi naukę mnożenia. W starszych klasach może posłużyć także do wyjaśnienia zagadnień o wielokrotnościach i liczbach pierwszych. Dzięki temu działania te będą dla dziecka łatwiejsze, a nauka bardziej efektywna.

Tablica setkowa - zestaw aktywności

 • Usprawnianie motoryki małej

Układanie kostek na tablicy to także ćwiczenie dłoni i palców. Dokładne ułożenie elementów obok siebie oraz precyzyjne tworzenie figur  usprawnia umiejętności manualne. Dziecko w ten sposób ćwiczy też chwyt oraz zasięg ruchu.

Tablica setkowa - zestaw aktywności

 

 • Rozwijanie wyobraźni przestrzennej

Powstające na tablicy kształty i wzory to doskonały trening relacji przestrzennych pomiędzy poszczególnymi elementami. Dziecko z dobrze rozwiniętą orientacją w przestrzeni lepiej radzi sobie nie tylko na zajęciach matematyki, ale też w zadaniach ruchowych.

Tablica setkowa - zestaw aktywności

Wiele możliwości wykorzystania tablicy setkowej sprawia, że przyciąga ona uwagę na dłuższy czas. Jest to bardzo wartościowe ćwiczenie, które zaowocuje podczas zajęć szkolnych, gdy trzeba skoncentrować się na temacie lekcji. Dodatkowo zadania z wykorzystaniem tablicy setkowej mogą być bardzo ciekawe i urozmaicone, co zachęca dziecko do próbowania nowych możliwości jej wykorzystania.

 

Tablica setkowa - zestaw aktywności

 

Co zawiera?

 • 1 tablicę podzieloną na 100 ponumerowanych kwadratów

 • 1 tablicę bez nadruku

 • kostki w kolorze niebieskim z białym nadrukiem cyfr

 • półprzezroczyste kostki (żółte i zielone)

 • książkę z zadaniami

 

Tablica setkowa - zestaw aktywności

 

Główne informacje

Wiek: od 3 r.ż.

Wielkość kostek: 2 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej