Tablica grafomotoryczna - cyfry

 • 89,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 104,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  104,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Pisanie i rysowanie to czynności, które rozwijają kluczową umiejętność, jaką jest grafomotoryka. W jej nauce wykorzystuje się naśladownictwo, odwzorowanie, a także zdolności percepcyjne i koordynacyjne. Najłatwiej rozwijać te funkcje w ciekawych czynnościach i zabawie, z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy terapeutycznych. Zrobisz to właśnie z wykorzystaniem Tablicy grafomotorycznej ‒ cyfry, którą z powodzeniem wykorzystasz w domu oraz w gabinecie. Jest to zestaw złożony z drewnianej podstawy, na której wygrawerowane są zarysy cyfr od 0 do 9. Dzięki temu nie tylko poznasz ich kształt, ale też będziesz mógł go poczuć dotykiem palców. Wypełniając jej miejsce sypkim materiałem sprawi, że jeszcze efektywniej przyswoisz wygląd każdej cyfry. Może to być ryż, kasza, groch, kukurydza lub ziarenka kawy. Będzie to dodatkowa okazja do ćwiczeń manualnych. Precyzyjne układanie ziarenek kawy, ciecierzycy lub grochu wzdłuż zarysu cyfry usprawni także koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z grafomotoryczną tablica niesie za sobą wiele korzyści. Będzie ona pomocna w gabinecie pedagogicznym, a także w sali do zajęć SI. Przyda się w trakcie terapii ręki oraz w domowym przygotowaniu dziecka do nauki szkolnej. Naturalny materiał, który stymuluje sensorykę, ćwiczy sprawność ręki i ułatwia naukę pisania i czytania to doskonała pomoc edukacyjna dla każdego przedszkolaka!

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zaangażowanie zmysłów w naukę cyfr

Włączając do jakiejkolwiek czynności nie tylko zmysł wzroku, ale też dotyku, ułatwiasz poznanie danego zagadnienia. Zabawy z tablicą grafomotoryczną doskonale to realizują. Nauka wielozmysłowa jest bardziej efektywna, co sprawia, że przedszkolak łatwiej przyswaja nowe umiejętności. Uruchomiona pamięć wzrokowa i dotykowa mogą być również wspomagane zapamiętywaniem słuchowym. Osiąga się to gdy przy wypełnianiu cyferek sypkim materiałem na głos wymawia się daną głoskę. Takie zajęcia pomogą szybko poznać wszystkie i przygotują do liczenia i pisania cyfr.

 

Doskonała pomoc do ćwiczenia grafomotoryki, nauki pisania cyfr i nauki liczenia. Z jej użyciem wymyślisz mnóstwo kreatywnych zabaw.

 

 • Doskonalenie koordynacji oko-ręka

Uzupełnianie śladu cyfry ryżem, kaszą lub innymi ziarnami to zabawa trenująca koordynację wzrokowo-ruchową. Dokładne układanie większych ziarenek po wytyczonym kształcie cyfry sprawia, że przedszkolak za pomocą zmysłu wzroku ocenia precyzję wykonywanego przez siebie zadania. Skoordynowana praca wzroku z ruchem ręki to zdolność, która wykorzystywana jest na każdym kroku, dlatego tak istotne jest aby dbać o doskonalenie jej.

 

 • Trening funkcji manualnych

Układanie ziaren na tablicy z wygrawerowanymi cyframi to doskonała okazja do ćwiczenia motoryki małej. Biorąc do ręki ziarna grochu, ciecierzycy lub kawy dziecko usprawnia chwyt szczypcowy. Ustawiając ziarenka na tablicy w miejscu cyfr, trenowana jest także funkcja całej dłoni i nadgarstka. To sprawia, że warto korzystać z tablicy grafomotycznej w czasie terapii ręki i powtarzać te przydatne ćwiczenia w domu.

 

 • Nowe doświadczenia sensoryczne

Dotyk różnych faktur, takich jak większe i mniejsze ziarna, o kształcie okrągłym lub wydłużonym to dostarczanie dziecku nowych doświadczeń sensorycznych. Łączą się one z bodźcami wzrokowymi i słuchowymi (np. przesypywanie ziaren ryżu lub wymawianie głosek). To trenuje integrację wielozmysłową, konieczną do prawidłowego rozwoju dziecka. Naturalne materiały i drewno powleczone bezpiecznym dla dzieci olejem zapewnią przedszkolakowi skuteczną pomoc w terapii i nauce.

 

Co zawiera?

 • drewnianą tablicę z wygrawerowanymi cyframi od 0 do 9

 

Świetna pomoc do ćwiczeń grafomotorycznych, nauki liczenia i nauki pisania. Propozycja od Fabryki Małego Odkrywcy wzbogaci każdy dziecięcy pokoik i pozwoli na wiele kreatywnych zabaw.

 

Główne informacje

 • Wymiary: 16x27cm

 • Materiał: drewno olejowane

 • Certyfikaty: atest PZH

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Recenzje


Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

25-08-2023
W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, jak istotny jest zmysł dotyku, w prawidłowym rozwoju dziecka. Dziś nadszedł czas na propozycje codziennych czynności i zabaw, stymulujących zmysł dotyku. Mamy dla Ciebie 9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Którą z nich wybierasz?

więcej

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

24-07-2023
Twoje dziecko nie lubi przytulać się, mimo iż nie dzieje mu się żadna krzywda? Nieswojo czuje się w zatłoczonych miejscach, mimo iż jest ze znanymi mu osobami? A może denerwują go niektóre ubrania, a nie ma uczulenia na żadne materiały, lub nie lubi bawić się różnego rodzaju...

więcej

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej