Tablica grafomotoryczna - cyfry

 • 79,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 79,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  79,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Pisanie i rysowanie to czynności, które rozwijają kluczową umiejętność, jaką jest grafomotoryka. W jej nauce wykorzystuje się naśladownictwo, odwzorowanie, a także zdolności percepcyjne i koordynacyjne. Najłatwiej rozwijać te funkcje w ciekawych czynnościach i zabawie, z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy terapeutycznych. Zrobisz to właśnie z wykorzystaniem Tablicy grafomotorycznej ‒ cyfry, którą z powodzeniem wykorzystasz w domu oraz w gabinecie. Jest to zestaw złożony z drewnianej podstawy, na której wygrawerowane są zarysy cyfr od 0 do 9. Dzięki temu nie tylko poznasz ich kształt, ale też będziesz mógł go poczuć dotykiem palców. Wypełniając jej miejsce sypkim materiałem sprawi, że jeszcze efektywniej przyswoisz wygląd każdej cyfry. Może to być ryż, kasza, groch, kukurydza lub ziarenka kawy. Będzie to dodatkowa okazja do ćwiczeń manualnych. Precyzyjne układanie ziarenek kawy, ciecierzycy lub grochu wzdłuż zarysu cyfry usprawni także koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z grafomotoryczną tablica niesie za sobą wiele korzyści. Będzie ona pomocna w gabinecie pedagogicznym, a także w sali do zajęć SI. Przyda się w trakcie terapii ręki oraz w domowym przygotowaniu dziecka do nauki szkolnej. Naturalny materiał, który stymuluje sensorykę, ćwiczy sprawność ręki i ułatwia naukę pisania i czytania to doskonała pomoc edukacyjna dla każdego przedszkolaka!

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zaangażowanie zmysłów w naukę cyfr

Włączając do jakiejkolwiek czynności nie tylko zmysł wzroku, ale też dotyku, ułatwiasz poznanie danego zagadnienia. Zabawy z tablicą grafomotoryczną doskonale to realizują. Nauka wielozmysłowa jest bardziej efektywna, co sprawia, że przedszkolak łatwiej przyswaja nowe umiejętności. Uruchomiona pamięć wzrokowa i dotykowa mogą być również wspomagane zapamiętywaniem słuchowym. Osiąga się to gdy przy wypełnianiu cyferek sypkim materiałem na głos wymawia się daną głoskę. Takie zajęcia pomogą szybko poznać wszystkie i przygotują do liczenia i pisania cyfr.

 

Doskonała pomoc do ćwiczenia grafomotoryki, nauki pisania cyfr i nauki liczenia. Z jej użyciem wymyślisz mnóstwo kreatywnych zabaw.

 

 • Doskonalenie koordynacji oko-ręka

Uzupełnianie śladu cyfry ryżem, kaszą lub innymi ziarnami to zabawa trenująca koordynację wzrokowo-ruchową. Dokładne układanie większych ziarenek po wytyczonym kształcie cyfry sprawia, że przedszkolak za pomocą zmysłu wzroku ocenia precyzję wykonywanego przez siebie zadania. Skoordynowana praca wzroku z ruchem ręki to zdolność, która wykorzystywana jest na każdym kroku, dlatego tak istotne jest aby dbać o doskonalenie jej.

 

 • Trening funkcji manualnych

Układanie ziaren na tablicy z wygrawerowanymi cyframi to doskonała okazja do ćwiczenia motoryki małej. Biorąc do ręki ziarna grochu, ciecierzycy lub kawy dziecko usprawnia chwyt szczypcowy. Ustawiając ziarenka na tablicy w miejscu cyfr, trenowana jest także funkcja całej dłoni i nadgarstka. To sprawia, że warto korzystać z tablicy grafomotycznej w czasie terapii ręki i powtarzać te przydatne ćwiczenia w domu.

 

 • Nowe doświadczenia sensoryczne

Dotyk różnych faktur, takich jak większe i mniejsze ziarna, o kształcie okrągłym lub wydłużonym to dostarczanie dziecku nowych doświadczeń sensorycznych. Łączą się one z bodźcami wzrokowymi i słuchowymi (np. przesypywanie ziaren ryżu lub wymawianie głosek). To trenuje integrację wielozmysłową, konieczną do prawidłowego rozwoju dziecka. Naturalne materiały i drewno powleczone bezpiecznym dla dzieci olejem zapewnią przedszkolakowi skuteczną pomoc w terapii i nauce.

 

Co zawiera?

 • drewnianą tablicę z wygrawerowanymi cyframi od 0 do 9

 

Świetna pomoc do ćwiczeń grafomotorycznych, nauki liczenia i nauki pisania. Propozycja od Fabryki Małego Odkrywcy wzbogaci każdy dziecięcy pokoik i pozwoli na wiele kreatywnych zabaw.

 

Główne informacje

 • Wymiary: 16x27cm

 • Materiał: drewno olejowane

 • Certyfikaty: atest PZH

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej