Tablica grafomotoryczna - alfabet

 • 129,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 129,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  129,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Grafomotoryka to ważna umiejętność, będąca bazą pisania i rysowania.  W jej nauce wykorzystuje się naśladownictwo, odwzorowanie, a także zdolności percepcyjne i koordynacyjne. Najłatwiej rozwijać te funkcje w ciekawych czynnościach i zabawie, z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy terapeutycznych. Należy do nich Tablica grafomotoryczna ‒ alfabet, którą warto wypróbować w domu oraz w gabinecie. Jest to zestaw złożony z drewnianej podstawy, na której wygrawerowane są zarysy liter. Pomoże to nie tylko zobaczyć ich kształt, ale też poczuć go dotykiem palców. Jeszcze skuteczniej można przyswoić i zapamiętać wygląd każdej litery, wypełniając jej miejsce sypkim materiałem. Może to być ryż, kasza, groch, kukurydza lub ziarenka kawy. Będzie to dodatkowa okazja do ćwiczeń manualnych. Precyzyjne układanie ziarenek kawy, ciecierzycy lub grochu wzdłuż zarysu litery usprawni także koordynację wzrokowo-ruchową. Korzyści zabawy z tablicą grafomotoryczną jest wiele. Będzie ona pomocna w gabinecie pedagogicznym, a także w sali do zajęć SI. Przyda się w trakcie terapii ręki oraz w domowym przygotowaniu dziecka do nauki szkolnej. Naturalny materiał, który stymuluje sensorykę, ćwiczy sprawność ręki i ułatwia naukę pisania i czytania to doskonała pomoc edukacyjna dla każdego przedszkolaka!

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zaangażowanie zmysłów w naukę liter

Poznawanie wyglądu liter może okazać się łatwiejsze dzięki włączeniu do tej czynności nie tylko zmysłu wzroku, ale też dotyku. Ma to miejsce w zabawach z tablicą grafomotoryczną. Nauka wielozmysłowa jest bardziej efektywna, co sprawia, że przedszkolak łatwiej przyswaja nowe umiejętności. Uruchomiona pamięć wzrokowa i dotykowa mogą być również wspomagane zapamiętywaniem słuchowym. Osiąga się to gdy przy wypełnianiu literek sypkim materiałem na głos wymawia się daną głoskę. Takie zajęcia pomogą szybko poznać cały alfabet i przygotują do czytania i pisania.

 

Doskonała pomoc do ćwiczenia grafomotoryki, nauki pisania i nauki alfabetu. Z jej użyciem wymyślisz mnóstwo kreatywnych zabaw.

 

 • Doskonalenie koordynacji oko-ręka

Uzupełnianie śladu litery ryżem, kaszą lub innymi ziarnami to zabawa trenująca koordynację wzrokowo-ruchową. Dokładne układanie większych ziarenek po wytyczonym kształcie litery sprawia, że przedszkolak za pomocą zmysłu wzroku ocenia precyzję wykonywanego przez siebie zadania. Skoordynowana praca wzroku z ruchem ręki przydaje się każdego dnia. Warto wykorzystywać wszystkie okazje, aby trenować tę ważną umiejętność!

 

 • Trening funkcji manualnych

Układanie ziaren na tablicy z wygrawerowanymi literami to ciekawe ćwiczenie motoryki małej. Biorąc do ręki ziarna grochu, ciecierzycy lub kawy dziecko usprawnia chwyt szczypcowy. Ustawiając ziarenka na tablicy w miejscu liter, trenowana jest także funkcja całej dłoni i nadgarstka. To sprawia, że warto korzystać z tablicy grafomotycznej w czasie terapii ręki i powtarzać te przydatne ćwiczenia w domu.

 

 • Nowe doświadczenia sensoryczne

Dotyk różnych faktur, takich jak większe i mniejsze ziarna, o kształcie okrągłym lub wydłużonym to dostarczanie dziecku nowych doświadczeń sensorycznych. Łączą się one z bodźcami wzrokowymi i słuchowymi (np. przesypywanie ziaren ryżu lub wymawianie głosek). To trenuje integrację wielozmysłową, konieczną do prawidłowego rozwoju dziecka. Naturalne materiały i drewno powleczone bezpiecznym dla dzieci olejem zapewnią przedszkolakowi skuteczną pomoc w terapii i nauce.

 

Co zawiera?

 • drewnianą tablicę z wygrawerowanymi literami w porządku alfabetycznym

 

Świetna pomoc do ćwiczeń grafomotorycznych, nauki pisania i nauki alfabetu. Propozycja od Fabryki Małego Odkrywcy wzbogaci każdy dziecięcy pokoik i pozwoli na wiele kreatywnych zabaw.

 

Główne informacje

 • Wymiary: 34 x 30 cm

 • Materiał: drewno olejowane

 • Certyfikaty: atest PZH

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej