Tablica sensoryczna edukacyjna Rozpoznawanie Materiałów (zmysł dotyku) + darmowy E-BOOK - Tablice manipulacyjne w terapii

 • Producent: Masterkidz
 • Kod producenta: 6955920006608
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 445,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 445,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  445,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Tablica sensoryczna edukacyjna Rozpoznawanie Materiałów (zmysł dotyku) Masterkidz dla dzieci 2 lata+

Tablica Ścienna Rozpoznawanie Materiałów od Masterkidz to doskonałe narzędzie dla małych odkrywców. Dzięki niej dziecko ma szansę doskonalić swoje zdolności sensoryczne, rozwijać wyobraźnię i kreatywność.

Różnorodna powierzchnia płytek pozwala na zabawę w dotykowe memory. Zadaniem dziecka jest wyszukanie pary takich samych pól. Tablica składa się z 9 mniejszych płytek u góry. Od ich dotykania zaczyna się zabawę. Gracz musi odnaleźć identyczny wzór wśród większych płytek. Robi to z zamkniętymi oczami. Takie ćwiczenie wcale nie jest prostym zadaniem, jeśli do dyspozycji ma się tylko jeden zmysł - dotyk. To właśnie stymulacja dotyku jest podstawowym zadaniem tej Tablicy Ściennej Masterkidz.

Zabawa panelami Masterkidz umożliwia harmonijne dostarczanie bodźców do układu nerwowego, na skutek czego dziecko uczy się je odbierać, przetwarzać i wykorzystywać do poznawania świata. Prawidłowo rozwinięta sensoryka wpływa na rozwój najmłodszych oraz na ich emocje.

Dodatkowym atutem Tablicy Ściennej Rozpoznawanie Materiałów od Masterkidz jest możliwość wykorzystania jej do celów terapeutycznych i dydaktycznych. Z tym narzędziem poprowadzisz terapię ręki starszaka, udoskonalisz jego motorykę małą oraz koordynację ręka - oko.

Tablica sensoryczna edukacyjna nadaje się do użytku domowego oraz do pracy w żłobkach, przedszkolach oraz w gabinetach specjalistów, np. od SI czy zajęć korekcyjnych.  Doskonale sprawdzi się w kącikach malucha w restauracjach, hotelach i klubach dziecięcych. Można zamontować ją na ścianie za pomocą dostępnych ramek Masterkidz, w specjalnym stelażu do tablic (Kliknij tutaj) lub używać samodzielnie na stoliku, biurku czy podłodze.

Firma Masterkidz zadbała o to, by dzieci w każdym wieku mogły poznawać świat poprzez zmysły i w ten sposób pozytywnie wpływać na swoją ciekawość, motorykę oraz intelekt. Panel dotykowy Rozpoznawanie Materiałów możesz łączyć z innymi zestawami ściennymi Masterkidz i stworzyć kącik sensoryczno-edukacyjny.

W trakcie zabawy tablicą przez młodsze dzieci pożądana jest obecność osoby dorosłej, która będzie nadzorowała aktywność małych użytkowników oraz inspirowała do kolejnych odkryć.

Zabawka wykonana została z drewna. Wybierając drewniane edukacyjne zabawki dla dzieci Masterkidz, dbasz o środowisko i ograniczasz produkcję odpadów plastikowych.

Do zestawu Rozpoznawanie Materiałów (zmysł dotyku) dołączony jest darmowy e-book „Tablice manipulacyjne w terapii”. Dowiesz się z niego, jak wykorzystać panele ścienne Masterkidz w terapeutycznej pracy z dzieckiem i jaki mają wpływ na jego rozwój.

 

 

 

42-od-1-roku-zycia-2- Wiek: 2+

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 2 roku życia

77-zmysl-dotyku Zmysł dotyku

Różnorodna faktura materiałów stymuluje zmysł dotyku dziecka

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Wykonana z drewna

Tablica wykonana z wytrzymałego materiału zapewnia trwałość i solidność

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój sensoryczny: dotyk, wzrok, integracja sensoryczna

Niezwykle ważne jest, by jak najwcześniej stymulować najmłodszych w zorganizowany sposób i nie dostarczać im zbyt wielu bodźców jednocześnie. Może to prowadzić do rozdrażnienia, płaczu oraz trudności z zaśnięciem. Rodzicom na pomoc przychodzi firma Masterkidz, która oferuje tablice sensoryczne nawet dla malutkich dzieci. Dzięki nim prawidłowa stymulacja jest o wiele łatwiejsza.

Twoje dziecko może najpierw wodzić po wzorkach na tablicy Rozpoznawanie Materiałów paluszkami. Daj mu poznać ich fakturę, by mogło ją zapamiętać. W ten sposób uruchomisz czucie powierzchowne niezbędne do prawidłowego rozwoju psychofizycznego najmłodszych. Bawiąc się małymi panelami z różnymi fakturami, najmłodsi rozwijają zmysł dotyku, odczuwając różne temperatury materiałów. Jest on niezwykle istotny przy nawiązywaniu i pogłębianiu relacji z innymi ludźmi, wpływa na emocje dziecka.

W trakcie zabawy panelem ściennym Rozpoznawanie Materiałów najmłodsi stymulują wzrok. Możesz poprosić swoją pociechę o odszukanie identycznych pól nie tylko za pomocą dotyku, ale również wzroku. Poprzez porównywanie kolorów i wzorów, dzieci ćwiczą spostrzegawczość.

Stymulowanie receptorów dotyku i wzroku powoduje ich integrację i wspiera harmonijny rozwój sensoryczny. Dzięki temu dziecko jest spokojniejsze, łatwiej zasypia oraz chętniej doświadcza nowych wrażeń. Dodatkowo reaguje adekwatnie do sytuacji w momentach konfliktu, zmartwienia lub złości.

Tablica sensoryczna edukacyjna Rozpoznawanie Materiałów (zmysł dotyku)

 • Rozwój poznawczy: kolory

Tablica Rozpoznawanie Materiałów zawiera panele w różnych kolorach. Wykorzystasz je do wprowadzenia nazw barw oraz rozpoznawania ich i porównywania.

Wyszukując identyczne kolory, najmłodsi utrwalają ich nazwy oraz trenują spostrzegawczość.

 

Gra w dotykowe memory z zamkniętymi oczami pozwala na wyciszenie się oraz ukojenie wzburzenia po trudnych wydarzeniach lub przykrych momentach w ciągu dnia. Zapewnia spokój po aktywności fizycznej. Dlatego też trening rozpoznawania materiałów wskazany jest również jako ćwiczenie relaksujące dla osób nadmiernie emocjonalnych oraz nadpobudliwych.

Zabawa tablicą wpływa na skupienie uwagi i koncentrację. By dobrze dopasować panele, najmłodsi muszą się skupić i skoncentrować na szczególe. To też wzmaga aktywność lewej półkuli i usprawnia logiczne myślenie.

 

Tablica edukacyjna dla dzieci stymuluje zmysł dotyku dziecka

 

 • Kup teraz, a otrzymasz darmowy e-book

Kupując ten produkt otrzymasz darmowy e-book - TABLICE MANIPULACYJNE W TERAPII propozycje ćwiczeń. 

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się:

 • jakie korzyści rozwojowe mają ćwiczenia i zabawy z wykorzystaniem tablic manipulacyjnych?

 • jak wykorzystać poszczególne elementy różnych tablic manipulacyjnych w zabawie terapeutycznej?

 

Darmowy e-book

 

Pomysły na zabawę

 • Rozwój osobisty: zabawa. Jak używać tablicy?

 • Zabawa 1: Podstawowym przeznaczeniem tablicy jest stymulacja dotyku i zabawa w dotykowe memory. Pozwól dziecku popatrzeć na panele i dotykać ich przez chwilę. Następnie zawiąż mu oczy i poproś o odszukanie tych samych materiałów. Dzięki temu stymulujesz czucie i wpływasz pozytywnie na integrację sensoryczną maluszka.

 • Zabawa 2: Możesz pobawić się kolorami na tablicy. Nazywaj je z dzieckiem i proś o wskazywanie takich samych pól. By urozmaicić grę, porównuj barwne pole ze sobą. Stosuj nazewnictwo: ciemniejszy, jaśniejszy od. W ten sposób rozwijasz spostrzegawczość swojej pociechy oraz zdolność porównywania i myślenia analitycznego.

 • Zabawa 3: Dzięki panelowi rozwiniesz język opisowy dziecka. Wybieraj pola, proś o dotykanie ich i zabawę w opisywanie. Możesz rozpoczynać ją od słów: „Ten materiał jest jak...”. Dziecko dokańcza zdanie swoimi skojarzeniami. Dzięki temu rozwija wyobraźnię oraz zdolność wysławiania się. W tej zabawie dziecko może uczestniczyć z zamkniętymi lub otwartymi oczami w zależności od tego, który zmysł chcesz stymulować.

 

Co zawiera?

1 tablica, e-book „Tablice manipulacyjne w terapii”

Tablica sensoryczna przeznaczona dla dzieci powyżej 2 roku życia

Główne informacje

Wiek: 2 lata+

Materiał wykonania: drewno

Wymiary: 46 x 46 x 1,8 cm

Waga: 4,3 kg

Tablica może być zamontowana na kilka sposobów:

 • na ścianie w systemie ściennych ramek Flex Slim

 • na ścianie w systemie ramek Flex

 • na tablicach STEM

 • w wolnostojących tablicach - statywach

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej