Szorstki Polski

 • Producent: BUU
 • Kod producenta: 5907688779264
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 235,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 235,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  235,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Szorstki polski to ciekawa pomoc dydaktyczna inspirowana metodą nauczania Marii Montessori. Zestaw 32 drewnianych tabliczek z wyżłobionymi literami pisanymi polskiego alfabetu, wykorzystasz do nauki pisania i odczytywania liter. Szorstki polski umożliwia zapamiętywanie wieloma zmysłami. Nauka pisania staje się o wiele łatwiejsza, gdyż dziecko wykorzystuje do tego zmysł słuchu, dotyku oraz wzroku. Dla ułatwienia - samogłoski oznaczono kolorem czerwonym, a spółgłoski niebieskim. W zestawie występuje polski alfabet, czyli abecadło składające się z 32 liter. Tabliczki są dwustronne, więc otrzymujesz zarówno duże, jak i małe litery pisane.

 

 

 

infografika

 

Dlaczego warto?

 • Skuteczna pomoc dydaktyczna do nauki pisania i odczytywania liter

Nauka pisania to umiejętność, którą musi przyswoić każde dziecko, dlatego warto zaopatrzyć się w pomoce dydaktyczne, które będą nie tylko skuteczne i trwałe, ale zamienią obowiązek w atrakcyjną zabawę. Szorstki polski – litery pisane, to z pozoru tradycyjna pomoc dydaktyczna, inspirowana metodą nauczania Montessori, jednak gdy przyjrzymy się im bliżej, zauważymy, że mają wiele ciekawych zastosowań.

Z powodzeniem zastąpią pomoce sensoryczne do ćwiczeń zmysłu dotyku; posłużą jako zabawka do nauki kolorów czy sortowania; staną się pomocą terapeutyczną w ćwiczeniach percepcji wzrokowej (zapamiętanie kształtu litery i próby odtworzenia jej w pudełku z pisakiem). Dzieci z radością będą kreślić pierwsze szlaczki, a następnie litery w pudełku wypełnionym piaskiem.

Zapamiętywanie liter wieloma zmysłami sprzyja efektywnej nauce. Dziecko poznaje alfabet zarówno za pomocą wzroku – widzi wyraźne litery; słuchu – słyszy poprawny sposób wymawiania liter przez nauczyciela czy rodzica; dotyku – za pomocą palców poznaje kształt każdej litery, wyżłobionej w drewnianych tabliczkach.

 

Szorstki Polski

 

 • Skuteczne rozróżnianie spółgłosek i samogłosek, dzięki różnym kolorom tabliczek

32 drewniane tabliczki z polskim alfabetem pisanym występują w dwóch charakterystycznych kolorach. Kolorem niebieskim oznaczono wszystkie spółgłoski, a czerwonym samogłoski. Dziecko od początku nauki zauważy te różnice, a to ułatwi mu zadanie w kolejnych etapach nauczania.  

W zestawie znajdziesz także pudełko z piaskiem, tabliczkę pokrytą farbą tablicową oraz patyczek i kredę. Początkowo można z dzieckiem bawić się w rysowanie pierwszych śladów na piasku czy tabliczce, stopniowo wprowadzając pojedyncze litery. Naukę należy rozpocząć od małych liter, gdyż to one dominują w tekstach.

 

Zawartość zestawu

 

 • Nauka w formie zabawy

Szorstki polski to kolejna pomoc dydaktyczna w naszym sklepie, która umożliwia zdobywanie cennych umiejętności w trakcie ciekawej zabawy. Dzieci uwielbiają zabawy w piasku czy rysowanie kredą po tablicy. Ten zestaw umożliwia im wykonywanie obu zabaw, w trakcie których mogą uczyć się pisania. Nauka w formie zabawy jest zdecydowanie ciekawsza oraz nie męczy dziecka.

 • Wykonane z trwałego materiału

Ten pakiet pomocy edukacyjnych do nauki pisania stworzono z drewna. Jest to zatem trwały materiał edukacyjny, który posłuży przez lata zarówno w domowych zabawach jak i szkolnej nauce. Całość zapakowano w drewniane pudełko, aby ułatwić przechowywanie i transportowanie.

 

Co zawiera?

 • 32 dwustronnych tabliczek z pisanymi literami polskiego alfabetu,

 • pudełka z piaskiem oraz wieczkiem pokrytym farbą tablicową,

 • patyczek i kredę do zapisu.

 

Zawartość zestawu

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej