Stojący portret - zestaw do kreatywnych zabaw + KARTY PRACY - OUTLET

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ROLF EDUCATION
 • Kod producenta: 066960520958

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 89,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 95,00 zł

  75,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 95,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 20,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

 

OSTATNIE SZTUKI

 

Dla kogo?

Zestaw "Stojący portret" to doskonała propozycja dla dzieci w różnym wieku i dla dorosłych. Komplet ten, składający się z 40 baz do projektowania portretów przydatny jest także w pracy nauczycieli i terapeutów.

Zapewniając wiele możliwości twórczych zabaw, "Stojący portret" jest przeznaczony dla osób, które lubią wyrażać siebie poprzez sztukę i eksplorować swoją wyobraźnię. Zestaw "Stojący portret" to nie tylko narzędzie kreatywnej zabawy, ale także wsparcie w arteterapii oraz w indywidualnych i grupowych zajęciach psychologicznych.

Dzięki różnorodnym możliwościom twórczym zestaw jest odpowiedni dla placówek terapeutycznych, przedszkoli, szkół oraz ośrodków rehabilitacyjnych. Rozwijając swoje zainteresowania i umiejętności, tworząc wspaniałe postacie i historie, korzystanie z tego zestawu może być świetnym sposobem na spędzanie ciekawego i twórczego czasu w domu.

 

106-kreatywnosc2 Kreatywność

Ten zestaw stymuluje rozwój wyobraźni i kreatywności dzieci poprzez projektowanie unikalnych portretów.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Zestaw "Stojący portret" to doskonałe narzędzie do rozwijania motoryki małej poprzez precyzyjne malowanie, rysowanie i ozdabianie baz portretowych.

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Edukacja emocjonalna, terapia psychologiczna

Zestaw może być wykorzystany w edukacji emocjonalnej i zajęciach psychologicznych, np. do eksplorowania i wyrażania emocji przez tworzenie portretów, które odzwierciedlają uczucia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój kreatywności i wyobraźni

Dzięki zestawowi "Stojący portret" dzieci mają szansę zaprojektować swoje własne wizerunki na wolnostojących podstawkach. To wyjątkowe doświadczenie pobudza ich kreatywność, rozwija zdolności artystyczne oraz zachęca do eksplorowania różnych stylów i technik.

 

Tworzenie i projektowanie oryginalnych portretów daje nie tylko radość i satysfakcję, ale również rozwija poczucie indywidualnych osiągnięć i zadowolenia z własnej twórczości.

 

 • Wzmacnianie samooceny i wyrażanie siebie

Tworzenie i projektowanie oryginalnych portretów daje nie tylko radość i satysfakcję, ale również rozwija poczucie indywidualnych osiągnięć i zadowolenia z własnej twórczości. Dzieci mogą w ten sposób wyrazić swoją indywidualność, wybierając kolory, elementy dekoracyjne i tworząc portret, który jest odzwierciedleniem ich osobowości i emocji.

 

 • Wsparcie rozwoju umiejętności manualnych

Korzystanie z zestawu "Stojący portret" wymaga precyzji i skupienia podczas malowania, rysowania i ozdabiania bazy portretowej. To doskonały sposób na rozwijanie zdolności manualnych, koordynacji oko-ręka i precyzji ruchowej.

 

 • Doskonalenie orientacji w schemacie ciała

Praca z zestawem "Stojący portret" rozwija świadomość proporcji i układu elementów twarzy. Tworząc portrety, można rozwijać zdolność do precyzyjnego odwzorowywania detali, co przyczynia się do lepszej orientacji w schemacie ciała.

 

 • Arteterapia i rozwój osobisty poprzez sztukę

 Zestaw "Stojący portret" może być również wykorzystany w celach terapeutycznych. Praca z bazami portretowymi może być kanwą do zajęć z psychologiem, które mają za zadanie pomóc w zwiększeniu samoświadomości, a także wzmocnić zdolność radzenia sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami poprzez wyrażanie ich w sztuce. Zestaw ten może również służyć jako narzędzie do terapii zajęciowej, a wybierając odpowiednie metody zdobienia portretu – także do zajęć integracji sensorycznej.

Praca z zestawem


Pomysły na zabawę


 • "Portretowe historyjki" – rozwój wyobraźni, umiejętności narracji, kreatywności, motoryki małej, precyzji ruchów palców oraz koordynacji oko-ręka

Każdy uczestnik zajęć wybiera jedną bazę portretową i tworzy na niej postać z wykorzystaniem różnych materiałów, takich jak kolorowe papierki, taśmy klejące, guziki, koraliki itp. Następnie zadaniem będzie opowiedzieć krótką historyjkę lub scenkę, w której ich portretowa postać odgrywa główną rolę. To świetna zabawa, która rozwija wyobraźnię, narrację i umiejętność tworzenia zasadniczych elementów opowiadania.

 

 • "Malowanie towarzysza" – rozwijanie kreatywności, umiejętności obserwacji, odwzorowywania proporcji i szczegółów, zdolności manualnych i motoryki małej, doskonalenie orientacji w schemacie ciała

Uczestnicy tworzą zespół, stając naprzeciwko siebie. Każdy otrzymuje bazę portretową i ma za zadanie namalować portret drugiej osoby, skupiając się na uchwyceniu jej unikalnych cech.
Dzieło można tworzyć przy użyciu farb, kolorowych ołówków lub innych dostępnych materiałów. Podczas przygotowywania portretu, dzieci mają okazję obserwować siebie nawzajem, szukać charakterystycznych rysów twarzy, gestów i wyrazów.
Takie zajęcia doskonalą empatię między uczestnikami, tworząc atmosferę współpracy i wzajemnego szacunku. Po zakończeniu malowania uczestnicy prezentują swoje dzieła i wręczają sobie wzajemnie przygotowane portrety. Taka wymiana portretów może zachęcić do bliższego poznania i budowania relacji między uczestnikami zabawy.

 

Co zawiera?

40 stojących baz portretowych

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • KARTY PRACY: Emocje - nauka nazywania i rozpoznawania emocji

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy dotyczące edukacji emocjonalnej. Znajdziesz w nich m.in:

 • emocjonującą kostkę do gry,
 • zabawę "Znajdź emocje",
 • zabawę "Memory emocje" w 2 wersjach,
 • kartę pracy "Dopasowanie nastroju",
 • termometr emocji,
 • kartę pracy "Mój tydzień emocji",
 • kartę pracy "Moje emocje - jak sobie z nimi radzę",
 • kartę pracy z dziennikiem emocji.

 

 

 • KARTY PRACY: Co czuję, gdy... - rozpoznawanie emocji

Drugi zestaw kart pracy, jaki otrzymasz dotyczy umiejętności rozpoznawania emocji. Zawiera kilkanaście zdjęć wraz z prostymi opisami i kartami przedstawiającymi cztery podstawowe emocje: radość, smutek, strach i gniew. Te karty pracy przeznaczone są dla dzieci, którym trudność sprawia rozpoznawanie, nazywanie emocji. Doskonale sprawdzą się także w pracy z dziećmi z autyzmem.

 

 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Główne informacje

Rozmiar baz portretowych: 15,5 cm x 23 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej