Step-a-Stones - ścieżka dużych kamieni

 • Producent: EDXEDUCATION
 • Kod producenta: 5060138824645
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 289,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 289,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  289,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Ścieżka dużych kamieni to zestaw do ćwiczeń motoryki, równowagi i koordynacji ruchowej. Za jego pomocą funkcje te mogą doskonalić dzieci od 3 roku życia. Zabawa z wykorzystaniem ścieżki jest bardzo lubiana w grupie przedszkolaków. Chętnie korzystają z niej także maluchy w czasie terapii rehabilitacyjnej oraz zajęć z integracji sensorycznej. Złożony z barwnych elementów tor jest także dobrym pomysłem na zaktywizowanie dziecka w domu.

Kolorowe „kamienie”, po których ochoczo chcą przejść wszyscy ćwiczący, są podstawą do świetnej, rozwijającej zabawy. Próby uniknięcia ustawienia stopy poza podkładkę to doskonały trening dla każdego kilkulatka. U starszych dzieci można modyfikować zabawę, np. przez wykonywane przysiady na „kamykach”, podczas zbierania z podłogi „skarbów”. Ścieżkę wykorzystuje się także jako fragment ciekawego toru przeszkód z odległościami do pokonania dopasowanymi w zależności od wieku. 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonalenie reakcji równoważnych

Zabawa w przejście po kamykach sprawia, że przedszkolak uczy się wyczucia równowagi. Jest to bardzo ważna umiejętność, dzięki której jest możliwa nauka kolejnych zdolności. Prawidłowe wyczucie przestrzeni służy m.in. do sprawnej jazdy na rowerze i korzystania z atrakcji na placach zabaw. Dobrze rozwinięte reakcje równoważne sprawiają, że dziecko czuje się pewnie w przestrzeni, nie potyka się i lepiej potrafi zapobiec upadkowi. Ma to duże znaczenie w czasie zabaw w domu, w przedszkolu oraz w ogrodzie.

 

 

 • Wzmacnianie stabilizacji centralnej

Korzystając ze ścieżki dużych kamieni, maluch musi uruchomić odpowiednie mięśnie, aby utrzymać równowagę. To właśnie sprawia, że wzmacniana jest stabilizacja centralna, czyli ważne partie w obrębie tułowia. Mają one wpływ nie tylko na funkcje równoważne, ale także np. na profilaktykę powstania wady postawy ciała (zwłaszcza skrzywień kręgosłupa). Przechodząc po torze z „kamyków”, dziecko napina brzuch i plecy, dzięki czemu sprawnie stawia kroki na ścieżce. Warto korzystać z tak pożytecznych akcesoriów do ćwiczeń wzmacniających i wplatać je w ciekawą zabawę.

 

Step-a-Stones - ścieżka dużych kamieni

 

Atrakcyjna dróżka złożona z kamyków to doskonały pomysł na rozwijanie u malucha nowych umiejętności ruchowych. W takich zabawach ćwiczy całe ciało, integrując bodźce wzrokowe z ruchem. Warto zachęcać przedszkolaka do takich rozwijających aktywności, korzystnie wpływających na jego zdrowie. Zaleca się aranżować zabawy motoryczne jak najczęściej, co w przyszłości będzie jedną z podstaw do wypracowania  nawyku prawidłowej postawy ciała. Maluchy bardzo lubią wszelkiego rodzaju tory przeszkód, warto więc wzbogacić je tak atrakcyjnymi, kolorowymi akcesoriami jak ścieżka dużych kamieni.

Step-a-Stones - ścieżka dużych kamieni

 

Co zawiera?

6 plastikowych „kamieni”, które są połączone linką z możliwością regulacji odległości.

 

Główne informacje

Wiek: od 3 r.ż.

Certyfikaty: 2001/95/EC, 2009/48/EC, EN71, ASTM F963, CCPSA & ISO8124

Wymiary:

 • wysokość: 130 mm,
 • średnica podstawki, na którą stawiana jest stopa: 230 mm
 • podstawa każdego „kamyka”: 320 mm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej