Step-a-Stones - ścieżka dużych kamieni + KARTY PRACY

 • 289,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 312,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  312,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Ścieżka dużych kamieni to zestaw do ćwiczeń motoryki, równowagi i koordynacji ruchowej. Za jego pomocą funkcje te mogą doskonalić dzieci od 3 roku życia. Zabawa z wykorzystaniem ścieżki jest bardzo lubiana w grupie przedszkolaków. Chętnie korzystają z niej także maluchy w czasie terapii rehabilitacyjnej oraz zajęć z integracji sensorycznej. Złożony z barwnych elementów tor jest także dobrym pomysłem na zaktywizowanie dziecka w domu.

Kolorowe „kamienie”, po których ochoczo chcą przejść wszyscy ćwiczący, są podstawą do świetnej, rozwijającej zabawy. Próby uniknięcia ustawienia stopy poza podkładkę to doskonały trening dla każdego kilkulatka. U starszych dzieci można modyfikować zabawę, np. przez wykonywane przysiady na „kamykach”, podczas zbierania z podłogi „skarbów”. Ścieżkę wykorzystuje się także jako fragment ciekawego toru przeszkód z odległościami do pokonania dopasowanymi w zależności od wieku. 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonalenie reakcji równoważnych

Zabawa w przejście po kamykach sprawia, że przedszkolak uczy się wyczucia równowagi. Jest to bardzo ważna umiejętność, dzięki której jest możliwa nauka kolejnych zdolności. Prawidłowe wyczucie przestrzeni służy m.in. do sprawnej jazdy na rowerze i korzystania z atrakcji na placach zabaw. Dobrze rozwinięte reakcje równoważne sprawiają, że dziecko czuje się pewnie w przestrzeni, nie potyka się i lepiej potrafi zapobiec upadkowi. Ma to duże znaczenie w czasie zabaw w domu, w przedszkolu oraz w ogrodzie.

 

 

 • Wzmacnianie stabilizacji centralnej

Korzystając ze ścieżki dużych kamieni, maluch musi uruchomić odpowiednie mięśnie, aby utrzymać równowagę. To właśnie sprawia, że wzmacniana jest stabilizacja centralna, czyli ważne partie w obrębie tułowia. Mają one wpływ nie tylko na funkcje równoważne, ale także np. na profilaktykę powstania wady postawy ciała (zwłaszcza skrzywień kręgosłupa). Przechodząc po torze z „kamyków”, dziecko napina brzuch i plecy, dzięki czemu sprawnie stawia kroki na ścieżce. Warto korzystać z tak pożytecznych akcesoriów do ćwiczeń wzmacniających i wplatać je w ciekawą zabawę.

 

Step-a-Stones - ścieżka dużych kamieni

 

Atrakcyjna dróżka złożona z kamyków to doskonały pomysł na rozwijanie u malucha nowych umiejętności ruchowych. W takich zabawach ćwiczy całe ciało, integrując bodźce wzrokowe z ruchem. Warto zachęcać przedszkolaka do takich rozwijających aktywności, korzystnie wpływających na jego zdrowie. Zaleca się aranżować zabawy motoryczne jak najczęściej, co w przyszłości będzie jedną z podstaw do wypracowania  nawyku prawidłowej postawy ciała. Maluchy bardzo lubią wszelkiego rodzaju tory przeszkód, warto więc wzbogacić je tak atrakcyjnymi, kolorowymi akcesoriami jak ścieżka dużych kamieni.

Step-a-Stones - ścieżka dużych kamieni

 

Co zawiera?

6 plastikowych „kamieni”, które są połączone linką z możliwością regulacji odległości.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymasz dodatkowe 60 plansz dotyczących zabaw ruchowych.

Plansze przedstawiają różne pozycje. Karty można wykorzystać w formie wzorcowych plansz, gdzie dziecko ma odwzorować najlepiej jak potrafi pozycję. Można także stworzyć z nich ciekawe zabawy ruchowe jak te poniżej:

 1. Memo ruchowe: Wyginam śmiało ciało – wydrukuj  x2 karty. Odkrywaj karty. Wykonuj pozę, gdy znajdziesz parę.
 2. Ciepło zimno – schowaj karty, zapamiętaj gdzie. Pomóż dziecku znaleźć kartę przez podpowiedź ciepło lub zimno. Po odnalezieniu karty wykonaj z dzieckiem pozę.
 3. Zabawa w stop klatkę – prowadzący pokazuje kartę z pozą, odwraca się plecami do dziecka. Dziecko idzie w jego kierunku. Gdy prowadzący odwraca się, dziecko zastyga we wskazanej na początku pozycji.

Ruch to zdrowie, dlatego baw się! Ćwicz! Wyginaj śmiało ciało!

 

 

Główne informacje

Wiek: od 3 r.ż.

Certyfikaty: 2001/95/EC, 2009/48/EC, EN71, ASTM F963, CCPSA & ISO8124

Wymiary:

 • wysokość: 130 mm,
 • średnica podstawki, na którą stawiana jest stopa: 230 mm
 • podstawa każdego „kamyka”: 320 mm

 

Wskazówka:

Kamienie najlepiej używać na zabezpieczonej podłodze np. na piankowej czy gumowej macie czy nawet dywanie, dzięki temu zapewnimy dziecku bezpieczną zabawę. 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej