Step-a-Logs - ścieżka sensoryczna + KARTY PRACY

 • 349,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 372,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  372,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Ścieżka sensoryczna Step-a-Logs to produkt przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia. Składa się z 6 prostokątnych elementów połączonych ze sobą linką. Dzięki niej można ustawić odpowiednią odległość pomiędzy częściami i w ten sposób stopniować trudność zabawy. Powierzchnie, na których dziecko stawia stopy, są kolorowe i antypoślizgowe.

Tor można ułożyć prosto, nadać mu kształt fali, lub półkola, co będzie ciekawym urozmaiceniem ćwiczeń. Chodząc po wyznaczonej „trasie”, maluch doskonali umiejętność równowagi w czynnościach dynamicznych. Trenuje także reakcje posturalne i wzmacnia stabilizację centralną. Oprócz wykorzystania domowego ścieżka sensoryczna znajduje zastosowanie także podczas terapii SI, na zajęciach rehabilitacyjnych oraz w gabinetach pedagogów. Warto z niej korzystać, aby wspierać rozwój dziecka w atrakcyjny sposób.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Trening równowagi

Przechodzenie po kolejnych elementach ścieżki doskonali  umiejętności utrzymania równowagi. Jest to podstawa do innych zabaw ruchowych. Przedszkolak mający dobrze wykształcone reakcje równoważne chętniej korzysta z atrakcji na placach zabaw oraz z zajęć proponowanych przez nauczyciela w przedszkolu.

 

 

 • Wzmacnianie mięśni posturalnych

Wychwiania równoważne w czasie pokonywania ścieżki uruchamiają głębokie partie mięśni tułowia. Dzięki takim ćwiczeniom te grupy mięśniowe stają się  silniejsze, co jest ważne w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Ta z kolei ma wpływ na kształtowanie się ustawienia kręgosłupa u rosnącego dziecka.

 

Step-a-Logs - ścieżka sensoryczna

 

 • Doskonalenie koordynacji

Aby sprawnie przejść przez ustawioną dróżkę, dziecko musi skoordynować pracę nóg, rąk, które pomagają w reakcjach równoważnych i wzroku. To sprawia, że maluch ćwiczy i usprawnia współdziałanie całego organizmu w zadaniu ruchowym.

 

Step-a-Logs - ścieżka sensoryczna

 

 • Integracja sensoryczna w ciekawym wydaniu

Zabawa ze ścieżką sensoryczną pobudza równocześnie zmysł wzroku, który kontroluje ruch oraz dotyk, odbierany stopą. W tym samym czasie bodźce przetwarza układ przedsionkowy, umożliwiający utrzymanie równowagi i proprioceptywny, dostarczający informacji o ustawieniu poszczególnych części ciała w przestrzeni. Taka zabawa ćwiczy integrowanie tych wszystkich funkcji, co przekłada się na harmonię rozwoju.

 

Step-a-Logs - ścieżka sensoryczna

 

Zmiana kierunku ruchu, omijanie podłogi, aby postawić stopę tylko na ścieżce i dobranie wielkości kroku to umiejętności motoryczne, które są składową wielu czynności w życiu codziennym. Najlepiej ćwiczyć je przez zabawę, jakiej dostarcza ścieżka sensoryczna Step-a-Logs.

 

Co zawiera?

6 prostokątnych elementów antypoślizgowych połączonych linką.

Step-a-Logs - ścieżka sensoryczna

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymasz dodatkowe 60 plansz dotyczących zabaw ruchowych.

Plansze przedstawiają różne pozycje. Karty można wykorzystać w formie wzorcowych plansz, gdzie dziecko ma odwzorować najlepiej jak potrafi pozycję. Można także stworzyć z nich ciekawe zabawy ruchowe jak te poniżej:

 1. Memo ruchowe: Wyginam śmiało ciało – wydrukuj  x2 karty. Odkrywaj karty. Wykonuj pozę, gdy znajdziesz parę.
 2. Ciepło zimno – schowaj karty, zapamiętaj gdzie. Pomóż dziecku znaleźć kartę przez podpowiedź ciepło lub zimno. Po odnalezieniu karty wykonaj z dzieckiem pozę.
 3. Zabawa w stop klatkę – prowadzący pokazuje kartę z pozą, odwraca się plecami do dziecka. Dziecko idzie w jego kierunku. Gdy prowadzący odwraca się, dziecko zastyga we wskazanej na początku pozycji.

Ruch to zdrowie, dlatego baw się! Ćwicz! Wyginaj śmiało ciało!

 

 

Główne informacje

Wiek: od 3 r.ż.

Wymiary: 100 x 500 x 100 mm

Certyfikaty: 2001/95/EC, 2009/48/EC, EN71, ASTM F963, CCPSA & ISO8124

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej