Step-a-Logs - ścieżka sensoryczna

 • Producent: EDXEDUCATION
 • Kod producenta: 5060138824881
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 349,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 349,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  349,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Ścieżka sensoryczna Step-a-Logs to produkt przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia. Składa się z 6 prostokątnych elementów połączonych ze sobą linką. Dzięki niej można ustawić odpowiednią odległość pomiędzy częściami i w ten sposób stopniować trudność zabawy. Powierzchnie, na których dziecko stawia stopy, są kolorowe i antypoślizgowe.

Tor można ułożyć prosto, nadać mu kształt fali, lub półkola, co będzie ciekawym urozmaiceniem ćwiczeń. Chodząc po wyznaczonej „trasie”, maluch doskonali umiejętność równowagi w czynnościach dynamicznych. Trenuje także reakcje posturalne i wzmacnia stabilizację centralną. Oprócz wykorzystania domowego ścieżka sensoryczna znajduje zastosowanie także podczas terapii SI, na zajęciach rehabilitacyjnych oraz w gabinetach pedagogów. Warto z niej korzystać, aby wspierać rozwój dziecka w atrakcyjny sposób.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Trening równowagi

Przechodzenie po kolejnych elementach ścieżki doskonali  umiejętności utrzymania równowagi. Jest to podstawa do innych zabaw ruchowych. Przedszkolak mający dobrze wykształcone reakcje równoważne chętniej korzysta z atrakcji na placach zabaw oraz z zajęć proponowanych przez nauczyciela w przedszkolu.

 

 

 • Wzmacnianie mięśni posturalnych

Wychwiania równoważne w czasie pokonywania ścieżki uruchamiają głębokie partie mięśni tułowia. Dzięki takim ćwiczeniom te grupy mięśniowe stają się  silniejsze, co jest ważne w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Ta z kolei ma wpływ na kształtowanie się ustawienia kręgosłupa u rosnącego dziecka.

 

Step-a-Logs - ścieżka sensoryczna

 

 • Doskonalenie koordynacji

Aby sprawnie przejść przez ustawioną dróżkę, dziecko musi skoordynować pracę nóg, rąk, które pomagają w reakcjach równoważnych i wzroku. To sprawia, że maluch ćwiczy i usprawnia współdziałanie całego organizmu w zadaniu ruchowym.

 

Step-a-Logs - ścieżka sensoryczna

 

 • Integracja sensoryczna w ciekawym wydaniu

Zabawa ze ścieżką sensoryczną pobudza równocześnie zmysł wzroku, który kontroluje ruch oraz dotyk, odbierany stopą. W tym samym czasie bodźce przetwarza układ przedsionkowy, umożliwiający utrzymanie równowagi i proprioceptywny, dostarczający informacji o ustawieniu poszczególnych części ciała w przestrzeni. Taka zabawa ćwiczy integrowanie tych wszystkich funkcji, co przekłada się na harmonię rozwoju.

 

Step-a-Logs - ścieżka sensoryczna

 

Zmiana kierunku ruchu, omijanie podłogi, aby postawić stopę tylko na ścieżce i dobranie wielkości kroku to umiejętności motoryczne, które są składową wielu czynności w życiu codziennym. Najlepiej ćwiczyć je przez zabawę, jakiej dostarcza ścieżka sensoryczna Step-a-Logs.

 

Co zawiera?

6 prostokątnych elementów antypoślizgowych połączonych linką.

Step-a-Logs - ścieżka sensoryczna

Główne informacje

Wiek: od 3 r.ż.

Wymiary: 100 x 500 x 100 mm

Certyfikaty: 2001/95/EC, 2009/48/EC, EN71, ASTM F963, CCPSA & ISO8124

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej