STEM Explorers - naklejany kulodrom

 • 99,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  114,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

STEM Explorers – naklejany kulodrom od Learning Resources to pomysł na zabawę dla dzieci od 5 roku życia. Zestaw składa się z kolorowych elementów różnego kształtu, z których konstruuje się tor dla kuli. Części te przylegają do płaskich powierzchni. Dzięki temu bez użycia kleju można je przyczepić do ściany. Elementy te są wielokrotnego użytku, co pozwala przyczepiać je, a następnie zdejmować i przytwierdzić na sąsiedniej ścianie lub w innym pomieszczeniu.

Do zestawu dołączone są małe kulki i karty z wyzwaniami. Zadania te polegają np. na wyjęciu danego fragmentu toru i obserwacji, jak podąży wtedy kulka lub na przestawieniu jednego z elementów w inne miejsce, lecz tak, aby kula nie wypadła z toru. Dwie kule pozwalają na równoczesną zabawę dla dwójki dzieci.

Zabawa naklejanym kulodromem uczy logicznego myślenia. Układanie torów z wyjęciem jednej z części według instrukcji zawartej w wyzwaniach to przydatne ćwiczenie z rozwiązywania problemów. Zabawa rozwija wyobraźnię przestrzenną – umiejętność ważną m.in. w matematyce i innych przedmiotach ścisłych. Dziecko bawiąc się kulodromem, uczy się także obserwacji i rozwija kreatywność.

STEM Explorers – naklejany kulodrom może być atrakcyjnym wyposażeniem pokoju dziecięcego, a także sali przedszkolnej lub klasy szkolnej. Zabawa z kulodromem będzie także wartościowym elementem terapii pedagogicznej.

 

107-kreatywnosc Logiczne myślenie

W zabawie kulodromem dziecko uczy się, jak skonstruować tor dla kulki, korzystając przy tym z logiki.

33-nauka-ksztaltow-geometria Wyobraźnia przestrzenna

Przy konstrukcji toru dla kuli dziecko uruchamia wyobraźnię przestrzenną, która przyda się w nauce szkolnej.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 5 roku życia. Sprawdzi się w przedszkolnej grupie średniaków i starszaków. 

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Edukacja wczesnoszkolna

STEM Explorersnaklejany kulodrom to propozycja wyposażenia klasy lub świetlicy szkolnej. Zabawa kulodromem będzie kształtować wiele umiejętności ważnych podczas nauki.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Obserwując tor toczenia się kuli, dziecko ćwiczy percepcję wzrokową i spostrzegawczość.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Projektowanie z ćwiczeniami wyobraźni przestrzennej

W zadaniach, w których układany jest tor dla kulki, dziecko musi równocześnie wyobrazić sobie, czy przy takiej konfiguracji elementów kulka ma szansę dotrzeć do bramki. Ważne jest to, czy kula nie wypadnie po drodze. Taka zabawa kształtuje myślenie przestrzenne, co przyda się w nauce szkolnej (zwłaszcza w lekcjach matematyki).

 

STEM Explorers - naklejany kulodrom

 

 • Nauka rozwiązywania problemów przy projektowaniu toru

Wyzwania przygotowane w dołączonych do zestawu kartach zadań ćwiczą rozwiązywania problemów. W zabawie dziecko uczy się planować, np. jak przygotować tor dla kulki w taki sposób, aby dotarła ona na właściwe miejsce (do bramki). Kiedy kulka wypada z toru, należy wykonać zadanie jeszcze raz, próbując określić, który z elementów należy przestawić.
Mały konstruktor uczy się równocześnie też przewidywać, np. czy przy wyjęciu określonego elementu kulka ma szansę dotrzeć do bramki. Nauka wyciągania wniosków, a także przewidywania toru toczenia się kulki pokazuje, jak radzić sobie z zadaniami szkolnymi.

 

STEM Explorers - naklejany kulodrom

 

 • Kształtowanie logicznego myślenia

Każdy konstruktor musi wyróżniać się umiejętnością logicznego myślenia. To właśnie dzięki niemu można ułożyć tor w taki sposób, aby kulka miała jak najciekawszą drogę do bramki, a równocześnie nie wypadła z toru. Logika jest ważna w nauce, zwłaszcza przedmiotów ścisłych – warto ją ćwiczyć już od przedszkola!

 

 • STEM Explorers – naklejany kulodrom wielokrotnego użytku

Dzięki temu, że elementy toru przylegają do ściany bez użycia kleju, mogą być wielokrotnie zdejmowane i przyklejane ponownie. Umiejscowienie toru można zmieniać, przyklejając go także na innej ścianie lub w innym pokoju. Zaleta ta przyda się także w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie specjaliści dzielą się wzajemnie pomocami.

 


Pomysły na zabawę


 • Który z elementów można przestawić? – ćwiczenie logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej

Dziecko ma za zadanie zmienić ułożenie jednego elementu toru. Ważne jest jednak, aby wybrać taki, by po tej zmianie kulka nie wypadła z toru, tylko dotarła do bramki. W zabawie dziecko uczy się, jak tworzyć tor dla piłki na różne sposoby.

 

 • Współzawodnictwo 2 graczy – nauka myślenia i planowania przestrzennego

Wyzwaniem dla dwójki dzieci jest ułożenie własnej strony toru. Równocześnie, w tym samym momencie na komendę: 1, 2, 3 dzieci wypuszczają kulki. Zadaniem graczy jest obserwacja, która z kulek pierwsza dotrze do celu.

 

Co zawiera?

 • różnokształtne elementy budujące tor

 • kulki

 • karty z wyzwaniami

 • przewodnik po zabawach

 

STEM Explorers - naklejany kulodrom

 

Główne informacje

Wiek: od 5 lat (ze względu na małe kulki chronić przed dziećmi poniżej 3 roku życia)

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej