Sortowanie - potwory (36 elementów)

 • Producent: EDXEDUCATION
 • Kod producenta: 4713057207501
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 79,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Co to za przerażająca banda potworków siedzi zamknięta w szczelnym słoiku? Może by ją tak oswoić i zachęcić do wspólnej zabawy? Najpierw wyciągnijmy je za pomocą pęsety, a później poznajmy ich imiona! Vala, Nessy, Birdoo, Babbit, Triton i Crobee to komplet 36 zabawnych potworków, z pomocą których można stworzyć inspirujące historie i rozwijać wyobraźnię.

Zestaw Sortowanie - potwory przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zabawa nim pozytywnie wpłynie na poszerzanie kluczowych umiejętności matematycznych, a także rozwój motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz zdolności percepcyjnych. Manipulowanie dołączoną pęsetą ma na celu naukę prawidłowego chwytu, który będzie niezbędny podczas pisania i rysowania w wieku szkolnym.

Zestaw można z powodzeniem wykorzystać w domu, przedszkolu, szkole i świetlicy. Będzie nieocenioną pomocą edukacyjną w gabinetach specjalistycznych oraz trafioną zabawką na prezent z okazji urodzin małego brzdąca.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój kluczowych umiejętności matematycznych

Dzięki zestawowi Sortowanie - potwory z powodzeniem rozwiniemy u dziecka podstawowe zdolności matematyczne:

 1. Sortowanie - za pomocą pęsety pogrupuj stworki według kolorów, kształtów lub cech charakterystycznych - ogonów, skrzydeł, zębów.

 2. Rytmy - ułóż potworki zgodnie z rozpoczętym wzorem - rytmem. Możesz też wykorzystać własne pomysły.

 3. Kształtowanie umiejętności liczenia - licz kolejno każdy rodzaj potworów, następnie te, które mają ten sam kolor. Na koniec policz wszystkie razem.­­­

 4. Dodawanie i odejmowanie, liczenie na konkretach - wykorzystaj kolorowe stworki jako liczmany do rozwiązywania zadań matematycznych.

 5. Mnożenie i dzielenie - stworki posłużą jako ciekawa pomoc w nauce mnożenia poprzez wielokrotne dodawanie oraz dzielenia jako mieszczenie i podział.

 6. Układanie i rozwiązywanie prostych zadań z treścią - wymyślaj różne opowiadania, w których potworki będą bohaterami zadania tekstowego. W ten sposób zabawa będzie naturalną formą nauki.

Sortowanie - potwory to ciekawy prezent dla chłopca 3 lata

Potworki zostały wykonane z dbałością o szczegóły. Każda zabawkowa postać pobudzi percepcję wzrokową, czyli zdolność do dostrzegania, rozpoznawania i różnicowania bodźców dostarczanych mózgowi dzięki oczom. Zabawa małymi elementami oraz wykonywanie ruchów angażujących dłonie i palce, pozytywnie wpłynie na doskonalenie motoryki małej. To bardzo ważne umiejętności na każdym etapie życia dziecka. Ich rozwój będzie miał wpływ na samodzielność malucha i umiejętność radzenie sobie w codziennych sytuacjach.

 

 • Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz chwytu pęsetowego

Pęseta zawarta w zestawie to przemyślany krok w kierunku rozwijania kluczowych umiejętności szkolnych. Manipulowanie nią ma na celu naukę odpowiedniego chwytu, który daje podstawę do prawidłowego używania ołówka, kredek, pędzla czy pióra. Dzięki tej zdolności mięśnie dłoni i ręki wolniej się męczą, a pismo jest staranne i dokładne. Chwytanie zabawnych potworków pęsetą i przenoszenie ich w różne miejsca to także doskonały trening koordynacji wzrokowo-ruchowej.

 

Sortowanie - potwory (36 elementów) - nauka liczenia zabawki

 

 • Rozumienie świata - nauka kolorów

Zestaw Sortowanie - potwory składa się z 36 elementów w 6 naturalnych barwach ziemi. Podczas zabawy stworkami dziecko ma możliwość dostrzegania i porównywania kolorów z fragmentami otaczającego go świata, takimi jak słońce, ziemia, trawa, niebo, kwiaty. Oprócz nauki kolorów, maluch rozwija również ciekawość i umiejętność logicznego myślenia.

 

 • Sztuka ekspresyjna i projektowanie - zabawa z wyobraźnią

Potworki to idealna zabawka do rozwoju wyobraźni. Szczególnie wtedy, gdy każdy z nich posiada swoje imię! Vala, Nessy, Birdoo, Babbit, Triton i Crobee to 6 przyjaznych postaci, z którymi można wymyślać najdziwniejsze przygody. Czy któryś
z nich posiada nadnaturalne moce? A może tworzą drużynę, która ma ocalić świat przed niebezpieczeństwem? Wspólna zabawa w większej grupie rówieśniczej pozwoli na stworzenie niewiarygodnych historii. Pomoże w integracji i pozwoli na projektowanie oraz tworzenie przedstawień teatralnych. Zapewni długą i ciekawą rozrywkę w domu, przedszkolu i szkole.

Jak nauczyć dziecko liczyć? Wykorzystując tę ciekawą pomoc dydaktyczną

Co zawiera?

 • 36 potworów w 6 różnych odmianach i kolorach

 • pęseta

 • przewodnik po aktywności

 • rozmiar największego potworka to 35 mm

 

Nauka liczenia dla dzieci od 3 roku życia

 

Główne informacje

Wiek: +3 lata

Produkt testowany zgodnie z najnowszymi brytyjskimi, europejskimi i międzynarodowymi normami dotyczącymi produktów konsumenckich i bezpieczeństwa zabawek.

Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia. Ryzyko zadławienia małymi elementami.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej