Sortowanie - dinozaury (32 elementy)

 • 69,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 84,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  84,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Co to za fascynująca gromada dinozaurów siedzi zamknięta w szczelnym słoiku? Może by ją tak oswoić i zachęcić do wspólnej zabawy? Komplet 32 zabawnych dinozaurów, z pomocą których można stworzyć inspirujące historie i rozwijać wyobraźnię.

Zestaw Sortowanie - dinozaury przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zabawa nim pozytywnie wpłynie na poszerzanie kluczowych umiejętności matematycznych, a także rozwój motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz zdolności percepcyjnych. Manipulowanie dołączoną pęsetą ma na celu naukę prawidłowego chwytu, który będzie niezbędny podczas pisania i rysowania w wieku szkolnym.

Zestaw można z powodzeniem wykorzystać w domu, przedszkolu, szkole i świetlicy. Będzie nieocenioną pomocą edukacyjną w gabinetach specjalistycznych oraz trafioną zabawką na prezent z okazji urodzin małego brzdąca.

 

 

 

63-sortowanie-dopasowywanie Sortowanie

Kolorowe dinozaury pomogą dziecku zrozumieć takie zagadnienia jak sortowanie, liczenie i grupowanie.

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Doskonałe do zabaw z rówieśnikami, które pomagają rozwijać wiele umiejętności społecznych.

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zabawka została przeznaczona dla dzieci już od 3 roku życia.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Doskonalenie chwytu pęsetowego

Dzięki pęsecie zawartej w zestawie dziecko ćwiczy sprawność dłoni, co w przyszłości może przełożyć się na m.in. na staranniejsze pismo. 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój kluczowych umiejętności matematycznych

Dzięki zestawowi Sortowanie - dinozaury z powodzeniem rozwiniemy u dziecka podstawowe zdolności matematyczne:

 1. Sortowanie - za pomocą pęsety pogrupuj elementy według kolorów, kształtów lub cech charakterystycznych - ogonów, skrzydeł, wysokości.

 2. Rytmy - ułóż dinozaury zgodnie z rozpoczętym wzorem - rytmem. Możesz też wykorzystać własne pomysły.

 3. Kształtowanie umiejętności liczenia - licz kolejno każdy rodzaj dinozaurów, następnie te, które mają ten sam kolor. Na koniec policz wszystkie razem.­­­

 4. Dodawanie i odejmowanie, liczenie na konkretach - wykorzystaj kolorowe dinozaury jako liczmany do rozwiązywania zadań matematycznych.

 5. Mnożenie i dzielenie - dinozaury posłużą jako ciekawa pomoc w nauce mnożenia poprzez wielokrotne dodawanie oraz dzielenia jako mieszczenie i podział.

 6. Układanie i rozwiązywanie prostych zadań z treścią - wymyślaj różne opowiadania, w których dinozaury będą bohaterami zadania tekstowego. W ten sposób zabawa będzie naturalną formą nauki.

Sortowanie - potwory to ciekawy prezent dla chłopca 3 lata

Dinozaury zostały wykonane z dbałością o szczegóły. Każda figurka pobudzi percepcję wzrokową, czyli zdolność do dostrzegania, rozpoznawania i różnicowania bodźców dostarczanych mózgowi dzięki oczom. Zabawa małymi elementami oraz wykonywanie ruchów angażujących dłonie i palce, pozytywnie wpłynie na doskonalenie motoryki małej. To bardzo ważne umiejętności na każdym etapie życia dziecka. Ich rozwój będzie miał wpływ na samodzielność malucha i umiejętność radzenie sobie w codziennych sytuacjach.

 

 • Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz chwytu pęsetowego

Pęseta zawarta w zestawie to przemyślany krok w kierunku rozwijania kluczowych umiejętności szkolnych. Manipulowanie nią ma na celu naukę odpowiedniego chwytu, który daje podstawę do prawidłowego używania ołówka, kredek, pędzla czy pióra. Dzięki tej zdolności mięśnie dłoni i ręki wolniej się męczą, a pismo jest staranne i dokładne. Chwytanie zabawnych dinozaurów pęsetą i przenoszenie ich w różne miejsca to także doskonały trening koordynacji wzrokowo-ruchowej.

 

 • Rozumienie świata - nauka kolorów

Zestaw Sortowanie - dinozaury składa się z 32 elementów w 4 barwach. Podczas zabawy figurkami dziecko ma możliwość dostrzegania i porównywania kolorów z fragmentami otaczającego go świata. Oprócz nauki kolorów, maluch rozwija również ciekawość i umiejętność logicznego myślenia.

 

 • Sztuka ekspresyjna i projektowanie - zabawa z wyobraźnią

Dinozaurami to idealna zabawka do rozwoju wyobraźni. Wspólna zabawa w większej grupie rówieśniczej pozwoli na stworzenie niewiarygodnych historii. Pomoże w integracji i pozwoli na projektowanie oraz tworzenie przedstawień teatralnych. Zapewni długą i ciekawą rozrywkę w domu, przedszkolu i szkole.

 

Co zawiera?

 • 32 dinozaurów: 8 różnych gatunków w 4 kolorach

 • pęseta

 • przewodnik po aktywności

Sortowanie - potwory to ciekawy prezent dla chłopca 3 lata

Główne informacje

Wiek: +3 lata

Produkt testowany zgodnie z najnowszymi brytyjskimi, europejskimi i międzynarodowymi normami dotyczącymi produktów konsumenckich i bezpieczeństwa zabawek.

Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia. Ryzyko zadławienia małymi elementami.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej