Small Foot Zestaw do gry - Kule Bule

 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972120298
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 135,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 135,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  135,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Zestaw do gry - Kule Bule od Small Foot to prawdziwa gratka dla wielbicieli klasycznej gry Boule - najpopularniejszej i najczęściej praktykowanej gry w kule na całym świecie! Dzięki temu produktowi możesz przekazać swoją pasję i wprowadzić podstawy tej gry u dzieci już od 5 roku życia.

To, co wyróżnia Zestaw do gry - Kule Bule wśród innych produktów, to 100% certyfikowanego drewna, z którego zostały wyprodukowane. Dbałość o środowisko oraz nowoczesne wzornictwo i kolory to wyjątkowe połączenie jakości i stylu oraz gwarancja bezpieczeństwa.

Już pierwsze minuty gry w Kule Bule uświadomią Ci, że to gra, która wciąga do zabawy nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych i osoby starsze. Dzięki temu będziecie spędzać aktywnie czas z całą rodziną, świetnie się przy tym bawiąc.

Zabawa kulami wpływa na rozwój wielu obszarów u dzieci: zręczności, celności, koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, umiejętności współpracy. Zestaw sprawdzi się więc nie tylko w zaciszu domowym, ale również podczas organizacji czasu wolnego i integracji grupy w przedszkolach, szkołach, świetlicach i ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych.

Zestaw do gry Kule-Bule składa się z 1 małej żółtej kulki tzw. „świnki” oraz 8 dużych kul. W grę można grać jeden na jednego lub w większych grupach. Celem jest rzucenie swojej kuli jak najbliżej „świnki” i pilnowanie, aby przeciwnikowi nie udało się zrobić tego lepiej. Dzięki dołączonej torby do przechowywania, kule można zabrać w każde miejsce i cieszyć się grą na świeżym powietrzu.

Poznaj dokładne przepisy gry w Kule Bule oraz korzyści płynące z zabawy nimi. Przeczytaj poniższy opis, by utwierdzić się w przekonaniu, że inwestycja w zestaw to gwarancja niesamowitej zabawy każdego dnia. Być może w przyszłości Twoje dziecko zostanie reprezentantem kadry międzynarodowych rozgrywek!

 

 

 

49-od-5-roku-zycia Wiek 5+

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawy na dworze

Kule Bule pozwalają na zabawę zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Materiał: drewno

Wykonane z trwałego materiału, jakim jest drewno.

58-praca-w-grupie-komunikacja3 Zabawa w grupie

Zabawka ta łączy pokolenia. Zapewni mnóstwo radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój zdolności motorycznych

Gra w Kule Bule to zabawa, dzięki której Twoje dziecko rozwinie motorykę dużą i małą. Chwytanie, rzucanie, przybieranie prawidłowej pozycji, panowanie nad ciałem i utrzymanie równowagi, to idealny trening rozwijający zdolności motoryczne dziecka.

 

Small Foot Zestaw do gry - Kule Bule wykonane z drewna

 

 • Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej i koncentracji uwagi

Skoordynowanie ruchów ciała z sygnałami, jakie dostarcza mu zmysł wzroku i odpowiednia reakcja na nie to umiejętność, która rozwija się już od najmłodszych lat. Co się stanie, kiedy dziecko nie będzie miało bodźców by rozwijać tę zdolność? Mogą pojawić się problemy wieku szkolnego, gdzie koordynacja ręka-oko jest niezbędna m.in. do nauki pisania i czytania. Umieszczenie swojej kuli jak najbliżej celu lub wybicie kuli przeciwnikowi wymaga niezwykłej koordynacji ruchów, koncentracji uwagi i celności. Te cechy właśnie będą się świetnie rozwijały podczas gry w Kule Bule.

 

 • Nabycie umiejętności planowania motorycznego

Co to właściwie jest planowanie motoryczne? To umiejętność, która pozwala na wykonywanie niewyćwiczonej czynności ruchowej w taki sposób, aby osiągnąć dany cel. Zabawa Zestawem do gry – Kule Bule to skuteczna metoda na zapobieganie dyspraksji rozwojowej, czyli tzw. „syndromowi niezgrabnego dziecka”. Gra kulami w prosty sposób angażuje uczestników do planowania, co zrobić oraz jak i w jakiej kolejności to zrobić, aby trafić kulami w odpowiednie miejsce. Różnorodność podłoża, na jakim można rozgrywać mecze, daje możliwość nabycia nowych umiejętności planowania motorycznego - za każdym razem inną.

 

Kule Bule - zabawki do ogrodu zapakowane w wygodnym do przenoszenia worku

 

 • Nauka współpracy i współzawodnictwa, integracja dzieci i członków rodziny

Cóż tak wspaniale integruje dzieci, jak wspólna zabawa, pełna radości, wyczekiwania i niewiadomej? Podczas gry może się wszystko wydarzyć, a o wygranej będą decydować ostatnie rzuty. Współpraca w celu osiągnięcia jak największej liczby punktów jest tu niezbędna. Planowanie rozgrywki oraz chęć ogrania przeciwników w grze Kule Bule to świetny rodzaj rozrywki dla całej rodziny oraz dzieci z zespołów klasowych czy grup przedszkolnych. Pamiętajmy jednak, że to nie wygrana jest najważniejsza, a wspólna, radosna zabawa i uśmiechnięte twarze dzieci.

 


Pomysły na zabawę


 • Klasyczna gra – rozwój zdolności motorycznych i koncentracji uwagi

Za pomocą Zestawu do gry – Kule Bule można przeprowadzić rozgrywki jeden na jeden lub drużynowe. W obydwu wariantach celem gry jest umieszczenie kul jak najbliżej celu, którym jest mała żółta kulka tzw. „świnka”. Przed rozpoczęciem gry należy wyznaczyć jej pole. W klasycznej grze jest ono o wymiarach 6-10 m, natomiast jego wielkość dostosowujemy do wieku i możliwości dziecka. Grę rozpoczynamy od punktu, który oznaczamy okręgiem o średnicy ok. 50 cm. Rozgrywający dzielą się po równo kulami, a jeden z nich wyrzuca „świnkę” w dowolne miejsce pola gry. Zadaniem graczy jest rzucić swoje kule w taki sposób, aby spadły jak najbliżej „świnki”. Można również wybijać kule przeciwnika, by oddalać je od celu. Gra kończy się w momencie, gdy wszystkie kule zostaną wyrzucone. Wygrywa drużyna lub osoba, której kula była najbliżej „świnki” i otrzymuje jeden punkt. Następną rozgrywkę rozpoczyna drużyna bądź gracz, który wygrał poprzednią rundę. W klasycznej wersji mecz rozgrywany jest do 13 punktów.

Uwaga! Warto uczyć już małe dzieci prawidłowego chwytu kuli, która powinna być trzymana w odpowiedni sposób poprzez nachwyt – czyli chwyt od góry całą dłonią. Dzięki temu naturalnie wykonuje się rzut kulą, gdzie ręka i ramię poruszają się proste w górę

 

Kule Bule idealnie sprawdzą się jako zabawy ruchowe w przedszkolu 5 latki

 

 • Rzuty do celu! – doskonalenie zręczności i celności

W tej grze rozkładamy na podłożu obręcz. Zadaniem uczestników jest wrzucić do niej jak największą ilość kul z wyznaczonego miejsca. Trudność wzrasta wraz ze zwiększaniem odległości. Wygrywa osoba, która będzie miała w swojej obręczy jak najwięcej kul. W przypadku remisu, wykonuje się dodatkowy rzut małą, żółtą kulką.

 

 • Słoneczko – rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej

Zabawa ta dedykowana jest dla większej grupy uczestników. Przed rozpoczęciem należy ustawić się w okręgu w pozycji siadu rozkrocznego tak, by stopy dzieci się ze sobą łączyły. Zadaniem graczy jest toczyć kule do wybranej przez siebie osoby. Po chwili dokładamy coraz więcej kul. Celem gry jest tak podawać do siebie drewniane piłki, aby się ze sobą nie zderzyły. Zabawa gwarantowana!  

 

Small Foot Zestaw do gry bule dla dzieci od 5 roku życia

 

 • Mistrz zręczności! – doskonalenie zręczności i szybkości

W tej grze należy wyznaczyć pole bramkowe za pomocą słupków lub wykorzystać gotową bramkę do piłki nożnej. Jeden z graczy jest bramkarzem i ma za zadanie złapać wszystkie kule, które toczy w jego stronę przeciwnik. Ta gra sprawdzi się w sali gimnastycznej, a u małych dzieci w sali lekcyjnej lub we własnym pokoju.

Uwaga! Przed rozpoczęciem gry należy wyraźnie zaznaczyć, że kule można tylko toczyć. Zabronione jest rzucanie do bramki.

 

Co zawiera?

 • 1 mała żółta kulka oraz 8 dużych kul o średnicy ok. 6 cm wykonanych ze 100% certyfikowanego drewna FSC®

 • torba do przechowywania

Small Foot Zestaw do gry - Kule Bule to doskonałe zabawki na podwórko

Główne informacje

Wiek: +5 lat

Skład: drewno

Zdobywca nagrody Spiel Gut ®

Produkt posiada certyfikat FSC® oraz spełnia normy bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej