Small Foot Zabawka Edukacyjna Sorter + 4 klocki

 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972109446
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 39,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 50,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  50,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Kostka służąca do sortowania klocków w różnych kształtach Shape-Fitting Cube „Move it!” to atrakcyjna pomoc dydaktyczna dla dzieci od 12 miesiąca życia. Dzięki zabawom i ćwiczeniom polegającym na dopasowaniu elementów do odpowiednich otworów maluch będzie trenował wiele ważnych dla jego rozwoju funkcji. Umiejętność oceny widzianego przedmiotu, przetworzenie informacji na jego temat i zaplanowanie ruchu są bazą do kolejnych etapów nauki. U dziecka korzystającego z takiego sortera kształtów zmniejsza się ryzyko  dysleksji, a także problemów z pisaniem lub czytaniem. Wszystkie te korzyści sprawiają, że kostka z klockami jest bardzo dobrym wyposażeniem:

 • placówek edukacyjnych, np. żłobków
 • poradni psychologiczno-pedagogicznych
 • gabinetów logopedycznych
 • ośrodków rehabilitacyjnych, zwłaszcza specjalizujących się we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka.

Small Foot Zabawka edukacyjna Sorter + 4 klocki pozwoli też na doskonałą, rozwijającą zabawę z dzieckiem w domu.

 

 

 

Dlaczego warto?

Chwytając klocki małą rączką i próbując umieścić je w otworkach na pokrywie pudełka, dziecko ćwiczy czynność palców. Będzie to skutkowało sprawniejszym osiąganiem kolejnych umiejętności, takich jak rysowanie oraz pisanie. Dobrze wykształcone funkcje ręki ułatwią maluchowi start w przedszkolu, w którym zabawy i proponowane przez pedagoga zajęcia nie będą sprawiały mu problemu.

 

 

 • Pomoc w doskonaleniu percepcji wzrokowej

Regularne ćwiczenie tej ważnej funkcji przez dopasowanie kształtów do ich miejsca stworzy idealną bazę do nauki czynności dnia codziennego, takich jak samodzielne jedzenie lub mycie zębów. W ten sposób trenuje się odbiór i  przetwarzanie bodźców wzrokowych na poziomie kory mózgowej. Warto zadbać o trening jej działania już od wczesnych etapów rozwoju.

 

 • Ćwiczenia koordynacyjne w formie zabawy

Doskonalenie koordynacji „oko-ręka” może być dla dziecka atrakcyjne dzięki zastosowaniu odpowiednich akcesoriów. Forma zabawowa z sorterem kształtów umożliwi trening współdziałania wzroku z ruchem ręki, czyniąc z ćwiczenia ciekawą dla dziecka czynność. Jednocześnie zachęcający wygląd tej pomocy dydaktycznej sprawi, że maluch będzie chętnie po nią sięgał.

 

 • Dobry zasięg ruchu

Umiejętność umieszczenia klocka we właściwym miejscu pudełka pomoże dziecku wypracować ocenę ruchu, jaki powinna wykonać ręka. Dzięki temu dziecko nabiera wyczucia odległości i doskonali swoją orientację przestrzenną.

 

Co zawiera?

 1. Kwadratowe pudełko wykonane z drewna z otwieraną pokrywą, na której są wycięte miejsca do wkładania klocków.
 2. Kolorowe klocki w 4 kształtach: kółko, kwadrat, serce i trójkąt.

 

 

Główne informacje

Wiek: 12 miesięcy+

Produkt posiada ceryfikat FSC

Wymiary pudełka: 13 x 13 x 6,5 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Rysowanie oburącz - karty pracy

Rysowanie oburącz - karty pracy

08-12-2022
Ćwiczenia obiema rękoma jednocześnie pomagają wypracować u dziecka wiele umiejętności. W trakcie takich zabaw pobudzamy do pracy obie półkule mózgowe, ale to nie wszystko... Pobierz nasze darmowe karty pracy i zobacz co jeszcze można z nimi ćwiczyć.

więcej

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej