Small Foot Platforma wspinaczkowa wielofunkcyjna

  • 949,00 zł z VAT

  • Cena produktu z transportem od: 949,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

    Cena produktu z transportem od:
    949,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Small Foot Platforma wspinaczkowa wielofunkcyjna dla dzieci 24 m+

Platforma wspinaczkowa z serii „Adventure” to doskonałe narzędzie do ćwiczenia koordynacji ciała oraz równowagi. Została wykonana z drewna i pomalowana specjalnymi farbami w stonowanych kolorach. Można ją ułożyć na różne sposoby, dzięki czemu nadaje się zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Zapewnia nie tylko bezpieczny trening, ale również niekończącą się zabawę.

Drewniany trójkąt posłuży jako platforma wspinaczkowa, domek, tunel czy most. Jego przeznaczenie zależy od wyobraźni najmłodszych, wyzwalając w nich kreatywność. Jednocześnie trenuje zręczność oraz podnosi ogólną sprawność fizyczną.

Platforma Small Foot nadaje się zarówno do rozłożenia w domu, jak i w ogrodzie. Jej uniwersalny i minimalistyczny design sprawdzi się w każdym wnętrzu. Po zabawie można ją łatwo złożyć, by zaoszczędzić miejsce do jej przechowywania.

Platforma może być wykorzystana do ćwiczeń indywidualnych i grupowych, więc znajdzie zastosowanie na placu zabaw oraz w gabinecie specjalisty na zajęciach terapeutycznych. Świetnie pasuje do innych elementów z serii „Adventure”, dzięki czemu umożliwia stworzenie ciekawego toru przeszkód oraz placu zabaw do gimnastyki dla różnych grup wiekowych.

 

 

 

Dlaczego warto?

  • Ćwiczy koordynację ruchową

Platformę wspinaczkową można wykorzystać jako drabinkę do wchodzenia i schodzenia, by dziecko doskonaliło zachowanie równowagi ciała. Prawidłowo wykształcona koordynacja odpowiada za zręczność i zwinność najmłodszych. 

Rozłóż platformę tak, by można było się po niej wspinać. Zachęć dziecko do wchodzenia po szczebelkach na górę. Podtrzymuj je, by nie spadło i miało poczucie bezpieczeństwa. W ten sposób nie zniechęci się, lecz będzie dążyło do samodzielności.

Pokonując kolejne szczebelki, dziecko usprawnia kontrolę nad ciałem. Kształtuje się ona wraz z jego rozwojem i ułatwia radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chroni przed urazami, gdyż dzięki niej dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.  

Zmieniaj rozkład platformy, by różnicować aktywność dziecka i dawać mu nowe wyzwania. Poprzez ćwiczenia balansowania na szczebelkach oraz pokonywania przeszkód, najmłodsi doskonałą równowagę i uczą się utrzymać prawidłową postawę ciała. Są sprawniejsi fizycznie, szybciej uczą się jazdy na rowerze, rolkach i łyżwach.

Aktywność ruchowa na platformie poprawia koncentrację uwagi oraz rozumienie relacji przestrzennych. Dodatkowo w trakcie treningu dziecko uczy się radzenia sobie z trudnościami i ma możliwość odniesienia sukcesu, co buduje jego wiarę w siebie.

 

Drabinki dla dzieci to doskonały pomysł na zabawę na świeżym powietrzu

 

  • Pozwala na dostosowanie trudności do wieku dziecka

Drewniana platforma wspinaczkowa Small Foot pozwala na aktywność nawet mniejszych dzieci. Posłuży jako podpórka do wstawania i utrzymania się w pozycji pionowej najmłodszych użytkowników. Starsi mogą się po niej wspinać lub wchodzić po szczebelkach jak po drabince.

Wykorzystaj platformę jako zabawkę zachęcającą do aktywności ruchowej w domu i na świeżym powietrzu. Jej wysokość dopasuj do sprawności i umiejętności dziecka. Może wspinać się po szczebelkach na górę, uczyć się schodzenia z nich i utrzymywania równowagi. Gdy dziecko rozwinie zręczność oraz koordynację ciała, możesz podnosić trudność ćwiczeń poprzez zmianę pozycji poszczególnych elementów. W ten sposób platforma nie znudzi się dziecku i zapewni mu nowe wyzwania. „Rośnie” z dzieckiem i zachęca do rozwijania kondycji i siły fizycznej.

 

Drabinka dla dzieci wykonana z wysokiej jakości drewna

 

  • Ma właściwości terapeutyczne

Platforma wspinaczkowa daje okazję do stymulowania czucia głębokiego i powierzchownego. Dostarcza stopom dziecka wrażeń dotykowych, pozwalając na odbiór bodźców, przetwarzanie ich i organizowanie zgodnie z potrzebami.

Poprzez usprawnianie czucia głębokiego dziecko lepiej odbiera informację o położeniu, ruchu i działaniu części ciała w przestrzeni, co poprawia jego ogólną kondycję fizyczną. Dodatkowo ten zmysł odpowiada za koordynację wzrokowo-ruchową dziecka, a ta za proces czytania i pisania.

Dostarczając wrażeń zmysłowych receptorom dotyku powierzchownego znajdujących się w tym wypadku na stopach, dziecko uczy się właściwie reagować na zimno, ciepło lub ból. Układ ten ma wpływ na poznawanie swojego ciała, różnicowanie bodźców zmysłowych oraz rozwój emocjonalny dziecka.

Balansując na szczebelkach dziecko usprawnia koordynację ciała, a wraz z nią uczy się zachowania równowagi. Wspinając się na szczyt platformy, ma szansę na pokonanie strachu przed wysokością i oswojenia się z nią. Najmłodsi mają szansę na pokonanie lęku, a poprzez to umacniają swój charakter.

Platforma Small Foot może być wykorzystywana w domu do indywidualnych ćwiczeń dziecka lub zabawy z rodzeństwem oraz przyjaciółmi. Świetnie sprawdzi się w gabinetach specjalistów od terapii SI lub gimnastyki korekcyjnej.

 

Drabinka gimnastyczna do domu zachęci najmłodszych do zabawy

 

  • Ma wszechstronne zastosowanie

Drewniana platforma Small Foot zapewnia niekończące się źródło zabawy. Wraz z innymi zestawami z serii „Adventure” stworzy ciekawy plac zabaw dla najmłodszych, skłaniając ich do gimnastyki w domu i na zewnątrz.

Poprzez możliwość różnorodnego rozstawienia platformy, może ona imitować tunel, schody, domek lub jaskinię. Po zabawie daje się łatwo złożyć i  przechować, pozwalając na zaoszczędzenie miejsca w dziecięcej sypialni.

Dzięki wysokiej jakości materiałów platforma wspinaczkowa z serii „Adventure” może być używana przez wiele pokoleń: nie niszczy się i daje się łatwo utrzymać w czystości.

 

Drabinka do pokoju dziecka z opcją składania

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera składaną platformę.

 

Kolorowa drabina dla dzieci powyżej 2 roku życia

 

Główne informacje

Wiek: 24 m+

Materiał wykonania: drewno

Waga z opakowaniem: 8,6 kg

Wymiary: 78x67x60

Maksymalne obciążenie: 50 kg

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Drabinka gimnastyczna dla dzieci wykonana z drewna

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Recenzje


Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

25-08-2023
W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, jak istotny jest zmysł dotyku, w prawidłowym rozwoju dziecka. Dziś nadszedł czas na propozycje codziennych czynności i zabaw, stymulujących zmysł dotyku. Mamy dla Ciebie 9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Którą z nich wybierasz?

więcej

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

24-07-2023
Twoje dziecko nie lubi przytulać się, mimo iż nie dzieje mu się żadna krzywda? Nieswojo czuje się w zatłoczonych miejscach, mimo iż jest ze znanymi mu osobami? A może denerwują go niektóre ubrania, a nie ma uczulenia na żadne materiały, lub nie lubi bawić się różnego rodzaju...

więcej

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej