Small Foot Memory dotykowe

 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972020642
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 79,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Small Foot Memory dotykowe to wykonana z wysokiej jakości drewna zabawka edukacyjna. Materiał, z którego została zrobiona, zapewni ci długą trwałość oraz wytrzymałość. Dzięki temu jest to produkt, który świetnie się sprawdzi zarówno w gabinetach terapeutycznych oraz jako wyposażenie przedszkola. W zestawie znajduje się 10 elementów, które pokryte zostały przeróżnymi fakturami. Z pomocą naszego produktu jesteś w stanie przeprowadzić zajęcia wspomagające rozwój Twoich podopiecznych. Zabawka sensoryczna pomoże rozwinąć złożone funkcje poznawcze takie jak koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz percepcja dotykowa. Jest to świetny produkt, który podczas zabawy jednocześnie wycisza Twoje dziecko.

 

 

 

Dlaczego warto?

Każdy z klocków ma inny kolor oraz strukturę. Zabawy uczą nie tylko barw, ale również skojarzeń. Zajęcia z wykorzystaniem dotykowego memory mogą polegać na znajdywaniu przedmiotów o danym kolorze lub konkretnej fakturze. Przy takiej aktywności dzieci kształtują wyobraźnię oraz ćwiczą mowę poprzez opisywanie.

 

 

 • Trenuje umiejętności manipulacyjne

Gra dotykowa jest świetnym produktem, który stymuluje zmysł dotyku. Klocki dostarczają zróżnicowane bodźce, dzięki czemu rozwija się ich percepcja dotykowa. Jest to zdolność do rozpoznawania przedmiotów dzięki ich kształtom i fakturze. Zabawka zachęca również do wykorzystywania innych przedmiotów, co kształtuje motorykę małą. Ta z kolei przygotowuje najmłodszych do wykonywania bardziej precyzyjnych ruchów. Dotyk pobudza do ruchu, a w późniejszym okresie ma również związek z koordynacją wzrokowo-ruchową.

 

 

 • Doskonali koordynację ręka-oko

Jest to złożona umiejętność, która wymaga użycia ruchów rąk zgodnie z tym co się widzi. Osoby z zaburzeniem tej umiejętności przejawiają słabą precyzję ruchów oraz mają trudności w wykonywaniu takich czynności jak: chwytanie lub rzucania, samodzielne ubieranie się, sortowanie klocków według danego schematu. Ćwiczenia przy użyciu naszej zabawki dotykowej pomogą w zapobieganiu tego typu zaburzeniom.

 

 • Jest to doskonały sposób na wyciszenie dziecka

Zabawa sensoryczna to także świetny sposób na uspokojenie. Zabawa wymagająca znajdowania skojarzeń, różnic czy podobieństw między przedmiotami wymaga skupienia. Dzięki temu twoje dziecko się wycisza, co pozwala mu rozładować stres i napięcie.

 

Główne informacje

Wymiary: 26 x 10 x 3.5 cm

Przeznaczone do użytku dla dzieci od 3 roku życia.

Gra zawiera podstawkę oraz 10 klocków o różnorodnych strukturach.

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej