Small Foot Krokiet dla dzieci "Active"

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972120335

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 159,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 159,00 zł

  139,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 159,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 20,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 162,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  162,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Small Foot Krokiet dla dzieci „Active” wiek 3 lata+

Zabawa na świeżym powietrzu może być jeszcze ciekawsza, jeśli urozmaicisz ją Krokietem dla dzieci Small Foot. Gra polega na przejściu toru od jednego kołka do drugiego. Należy przy tym przebijać piłki przez bramki. Wygrywa ten, kto wykona mniej ruchów.

Krokieta Small Foot można dostosować do każdego dziecka, nawet najmłodszego. Układ bramek oraz odległość między nimi zależą od graczy. Dzięki temu gra sprawia radość wszystkim użytkownikom, nie nudzi się i stanowi doskonały sposób na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Poręczny worek pozwala na proste przenoszenie i przechowywanie zestawu. Z powodzeniem weźmiesz go na spacer do parku czy zapakujesz do bagażu i wykorzystasz na plaży lub na łące.

Grając w krokieta, mali użytkownicy trenują motorykę, koordynację ręka-oko oraz zręczność. Gracze muszą przyjąć odpowiednią pozycję i wykonać celne strzały przez bramkę. To pozytywnie wpływa na rozwój ruchowy oraz koncentrację uwagi dziecka. Współdziałanie w grupie uczy go odnosić sukces, ale także ponosić porażkę. Twoja pociecha ma szansę się z nią oswoić oraz wyciągnąć wnioski. Dzięki temu najmłodsi :(doskonalą swój charakter, stają się pewniejsi siebie i bardziej świadomi swoich zalet.

Gry zespołowe uczą dzieci współpracy, wdrażają do zdrowej rywalizacji i zasad fair play. Dzięki nim Twoja pociecha ma szansę spędzić czas z rówieśnikami, doskonalić komunikację oraz postępować zgodnie z zasadami. Mogą w ten sposób kształtować kompetencje kluczowe niezbędne w dalszym rozwoju oraz procesie edukacji szkolnej.

Zestaw do krokieta to kolejna ekologiczna zabawka tej marki. Wykonany jest z drewna z certyfikatem FSC®, co gwarantuje wysoką jakość produktu oraz jego trwałość i bezpieczeństwo w użytkowaniu. Wybierając drewniane zabawki, promujesz proekologiczną postawę oraz pozytywnie wpływasz na środowisko.

Zestaw Small Foot do krokieta można łączyć z innymi produktami serii „Active”, by stworzyć dziecku jak najwięcej okazji do aktywności fizycznej i świetnej rozrywki na świeżym powietrzu.

Krokiet znajdzie zastosowanie w przydomowym placu zabaw oraz w placówkach oświatowych. Może być wykorzystywany na zajęciach z gimnastyki, ale również lekcjach wychowawczych czy specjalistycznych jako ćwiczenie integrujące zespół. Świetnie sprawdzi się na imprezach plenerowych, rodzinnych piknikach, festynach czy przyjęciach urodzinowych małych sportowców.

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Materiał: drewno

Elementy zestawu zostały wykonane z trwałego materiału, jakim jest drewno.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Zestaw doskonale sprawdzi się jako wyposażenie każdego przedszkola.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawa na dworze

To ciekawy pomysł na aktywne spędzanie czasu na dworze.

56-praca-w-grupie-komunikacja Rywalizacja

Zestaw nie tylko sprawdzi się podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami, ale także podczas rodzinnych spotkań.

 

Dlaczego warto?

Zestaw z serii „Active” pomaga trenować motorykę. Angażuje do zabawy całe ciało i wpływa na ogólny rozwój psychomotoryczny najmłodszych. By oddać celny strzał do bramki, muszą oni przyjąć odpowiednią pozycję i pewnie uderzyć kijem w piłkę. Wymaga to wyczucia, gdyż zbyt mocny strzał może zmienić tor kulki, zbyt słaby - wymusić większą liczbę ruchów, co oddala małego gracza od wygranej. Takie czynności pozwalają sprawować kontrolę nad ciałem. Ponadto wpływają na koordynację ruchową oraz orientację w przestrzeni.

Dzięki zabawie Krokietem Small Foot najmłodsi trenują zachowanie równowagi i balans ciałem. Przez to lepiej radzą sobie z plamy niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Właściwie rozwinięta motoryka duża chroni przed urazami, gdyż dziecko intuicyjnie wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.  

Korzystając z Krokieta, dajesz małym użytkownikom okazję do trenowania precyzji ruchów, zręczności oraz koordynacji oko-ręka. Dzięki temu rozwijają świadomość poszczególnych części ciała. W przyszłości przekłada się to na poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz koncentrację i podzielność uwagi.

 

Small Foot Krokiet dla dzieci

 

 • Rozwój osobisty: wspólna zabawa, wytrwałość, doskonalenie się

Zestaw do krokieta Small Foot może być wykorzystywany zgodnie z potrzebami i umiejętnościami dzieci. Uczestnicy samodzielnie wyznaczają tor do pokonania, ustawiają bramki na wybranej przestrzeni i robią między nimi odstępy, które sami chcą pokonać. Dzięki temu krokiet jest odpowiedni dla różnych grup wiekowych i „rośnie” razem z użytkownikiem.

Zestaw Small Foot to doskonały pretekst do zabaw grupowych na świeżym powietrzu. Świetnie sprawdzi się w trakcie przyjęć urodzinowych, spotkań w gronie małych przyjaciół lub rodzinnych zabaw. Posłuży do trenowania sprawności fizycznej, co pozytywnie wpływa na całościowy rozwój Twojej pociechy. Poza tym wspólna aktywność fizyczna integruje uczestników oraz zapewnia im dużo radości. Dzięki grze w Krokieta Small Foot mali sportowcy zapomną o nudzie!

Ucząc się korzystać z zestawu Small Foot najmłodsi mają szansę oswoić się z porażką. Nie będą od razu mistrzami i czeka ich wiele prób w płynnym pokonaniu przeszkód i celnym trafianiu do bramek. To buduje ich wiarę w siebie, uczy wytrwałości i cierpliwości. Pozytywnie zbudowane dziecko łatwiej radzi sobie z trudnościami i ma większą możliwość odniesienia sukcesu.

 

 • Rozwój społeczny: zasada fair play, rywalizacja, komunikacja, współdziałanie

Krokiet jest grą przewidzianą dla kilku uczestników. To daje okazję do trenowania umiejętności interpersonalnych, budowania relacji z rówieśnikami oraz innymi graczami i wypracowania przez dziecko nawyku zdrowej rywalizacji.

Twoja pociecha nie zawsze musi wygrać, by świetnie się bawić. Krokiet pozwoli Ci wytłumaczyć dziecku zasady fair play i wdrożyć do ich przestrzegania. Dzięki temu łatwiej uczestniczy w działaniach grupy i lepiej radzi sobie z niepowodzeniem.

 

Krokiet gra, która wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka

 

Gra w krokieta wymaga skupienia i koncentracji. By celnie trafić do bramki, uczestnik musi opanować emocje i dobrze się przygotować. Dobierając odpowiednią pozycją i celując młotkiem w piłkę, wyłącza się na bodźce płynące z zewnątrz i uczy ześrodkowywać uwagę oraz kierować ją na konkretne myśli i działania.

Te umiejętności pomagają mu w nauce oraz funkcjonowaniu w zespole klasowym.

 


Pomysły na zabawę


 • Przejdź pole: zręczność i koncentracja

Zestaw do krokieta możesz wykorzystać jako zabawę dla jednego dziecka. Układaj z nim bramki według jego pomysłu i pozwól trenować celność oraz koncentrację uwagi. By zmotywować małego gracza, możesz mierzyć mu czas, liczyć wykonane strzały. Stopniuj trudność, rozkładając bramki coraz szerzej i planując dłuższe trasy.

 

Gra w krykieta dla dzieci już od 3 roku życia

 

 • Gra zespołowa: komunikacja w grupie, fair play, rozwój fizyczny

Zestaw do krokieta może być wykorzystany przez grupkę dzieci. Ich zadaniem jest samodzielnie ułożyć bramki i wyznaczyć trasę. Wygrywa ten, kto szybciej dojdzie do kołka i wykona najmniej ruchów. Najmłodsi uczą się uczciwej rywalizacji przy świetnej zabawie na świeżym powietrzu. Uczestnicy muszą się komunikować zgodnie z zasadami gry i mają okazję do trenowania motoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

 

 • 1na1: sprawność fizyczna, zręczność, refleks

Możesz wykorzystać krokieta do rywalizacji w parach. Wyznacz trasę, rozstaw bramki i razem z dzieckiem rozpocznij grę. Każdy gracz ma swój młotek i dwie piłki. Wykonują ruchy na zmianę. Sami muszą zdecydować, jak zaplanują ruchy - czy najpierw będą dążyć do mety tylko jedną piłką, czy naprzemiennie. Wygrywa ten, czyje obie piłki znajdą się w ostatniej bramce.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 4 młotki (podbijaki), 4 piłki, 2 kołki, bramki, worek.

Krykiet dla dzieci wykonany z drewna

Główne informacje

Wiek: 3 lata+

Materiał wykonania: certyfikowane drewno

Wymiary młotka: 70 x 15 x 9 cm

Waga: 1,48 kg

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Certyfikat FSC® 100%

 

Small Foot drewniany krokiet dla dzieci

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej