Small Foot Klocki Balansujące - Safari

 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972122261
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 71,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 71,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  71,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Small Foot Klocki Balansujące - Safari w pastelowych kolorach to zabawka zainspirowana nurtem pedagogicznym Montessori. Ich wielkość dopasowana jest do małej rączki dziecka, dzięki czemu nawet najmłodsi znajdą przyjemność w manipulowaniu przyjemnymi w dotyku kamieniami.

Dzięki niepowtarzalnym kształtom każdego elementu, ich układanie rozwija zdolności motoryczne oraz pozwala trenować cierpliwość. Wykorzystaj zabawę w budowanie, aby zapewnić dziecku chwilę relaksu i wyciszenia oraz pozwolić złagodzić stres związany np. z trudnym dniem lub gorszym samopoczuciem.

Balansujące kamienie pozwolą dziecku zrozumieć prawa fizyki, gdyż budowanie z nich konstrukcji to połączenie zabawy i nauki.

Balansujące kamienie Small Foot to ciekawy pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Łączy zabawę i naukę

Pomóż dziecku zrozumieć prawa grawitacji i zbuduj z nim wieżę z balansujących kamieni. Pokaż, że nieodpowiednio dopasowane i ułożone elementy zachwieją konstrukcją, przeciążą ją i zburzą. Dzięki temu wytłumaczysz jedno z praw rządzących światem w łatwy i przyjemny dla dziecka sposób. Kolorowe kamienie możesz wykorzystać jako pretekst do nauki liczenia oraz dodawania i odejmowania. Ich atrakcyjny kształt przyciągnie uwagę dziecka i pomoże w zrozumieniu podstawowych zagadnień matematycznych. Dzieci szybciej przyswajają wiedzę podaną w ciekawej formie. Taką atrakcyjność gwarantują balansujące kamienie o niepowtarzalnych kształtach i pastelowych kolorach.

 

Small Foot Klocki Balansujące - Safari

 

Wykorzystaj kamienie jako pomoc w ćwiczeniu koncentracji uwagi zarówno u dziecka, które się tej umiejętności uczy, jak i u tego, które ma problem z ześrodkowaniem myśli. Umiejętność dłuższego skupienia nie jest wrodzona i należy ją odpowiednio trenować. Uaktywniający się w trakcie ćwiczeń z użyciem drewnianych kamieni płat czołowy odpowiedzialny jest za koncentrację oraz koordynację. Stymulując go, pozytywnie wpływasz na rozwój dziecka w tych płaszczyznach. Poprzez taką stymulację mózgu i zachęcanie dziecka do wysiłku intelektualnego przy pełnej koncentracji, pobudzasz jego hipokamp, czyli ośrodek głównie odpowiedzialny za pamięć i zdolność uczenia się.

 

 • Usprawnia zręczność

Drewniane kamienie mają niepowtarzalne kształty, dzięki czemu budowanie z nich zapewnia najmłodszym atrakcyjną i pełną niespodzianek zabawę. By zbudować jak najwyższą wieżę, dziecko musi odpowiednio dobrać, a potem ułożyć na sobie balansujące klocki. Tworzenie konstrukcji z chwiejących się elementów wymaga zręczności i cierpliwości, gdyż łatwo zachwiać powstałą wieżą lub ją zburzyć. Zachęć dziecko do pobijania swojego rekordu w liczbie ustawionych na sobie kamieni, by mogło trenować zręczność i doskonalić się poprzez wesołą zabawę. Takie ćwiczenia usprawniają również koordynację wzrokowo-ruchową oraz motorykę, co pozytywnie wpływa na późniejszy proces pisania.

 

Small Foot Klocki Balansujące - Safari

 

Drewniane kamienie o pastelowych kolorach i niepowtarzalnych kształtach możesz wykorzystać jako element zabawy twórczej lub edukacyjnej dla młodszych i starszych dzieci. Pozwól dziecku rozwinąć wyobraźnię i stworzyć budowlę według własnego pomysłu. Wyzwolisz w nim kreatywność i zachęcisz do ekspresji twórczej. Młodsze dzieci chętnie manipulują przedmiotami, dotykają ich, integrując w ten sposób zmysły. Pokaż, że każdy kamień ma inny kształt, delikatne boki, ostrzejsze krawędzie i rogi. Zachęć do ich dotykania, przesypywania, przekładania według woli dziecka. Dzięki temu rozwiniesz jego wyobraźnię, pobudzisz zmysły.

 

 • Daje możliwość relaksu i wyciszenia

Drewniane kamienie o różnej wielkości pozwalają na zabawę w ciszy i pełnym skupieniu. Poprawiają koncentrację uwagi, gdyż wymagają zaangażowania dziecka w stworzenie jak najwyższej budowli. Dzięki temu balansująca wieża daje możliwość wyciszenia się i zrelaksowania. Zaangażowane i skupione na zabawie dziecko, szybciej się odpręża i pozbywa negatywnych emocji, które mogły się w nim nagromadzić w ciągu dnia. Dlatego też balansujące kamienie mogą być wykorzystywane w terapii starszych dzieci, np. jako ćwiczenie wprowadzające do specjalistycznych zajęć lub je zamykające.

 

Co zawiera?

W skład zestawu wchodzi 18 kolorowych kamieni, o różnych wymiarach.

 

Small Foot Klocki Balansujące - Safari

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: drewno

Waga z opakowaniem: 0,38 kg

Wymiary:

 • największy kamień: 4x3,5x5 cm

 • najmniejszy kamień: 2,5x2,5x3,5 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Small Foot Klocki Balansujące - Safari

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej