Small Foot Dysk do balansowania "Adventure" + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972122438

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 169,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 155,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 178,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  178,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Small Foot Dysk do balansowania to drewniana zabawka sensoryczna, która łączy trening ruchowy z zabawą. Ma możliwość dostosowywania poziomu trudności do wieku i umiejętności dziecka. Dwie kulki na spodzie deski można przykręcać w różnych pozycjach. Mogą być wkręcone centralnie lub przesunięte w bok. Balansowanie na desce niesie za sobą wiele korzyści. Nie tylko maluch ćwiczy utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, ale również stymuluje cały układ propriocepcyjny. Zadbaj o sprawny rozwój swojej pociechy już dziś!

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspiera rozwój motoryki dużej

Motoryka duża to sprawność ruchowa całego ciała. Jest priorytetem w rozwoju ruchowym dziecka, im więcej ćwiczeń w formie ruchu będzie wykonywało dziecko, tym łatwiej przyjdzie mu wykonywanie zadań wymagających innych sprawności. Balansowanie na desce wzmacnia mięśnie, szczególnie te przy kręgosłupie. Dzięki temu Twoja pociecha będzie utrzymywać prawidłową postawę ciała.

 

 

 • Doskonali zmysł równowagi dziecka

Treningi utrzymywania równowagi ciała przyczyniają się do prawidłowego kształtowania układu propriocepcyjnego. Odpowiada on między innymi za świadomość, w jakiej pozycji znajduje się nasze ciało, stopniowanie ruchu (dobieranie siły podczas konkretnych czynności) oraz płynność i jego kontrolę. Dzięki temu dbasz o to, aby Twoje dziecko prawidłowo się rozwijało.

 

 

 • Stworzony z myślą o zajęciach z terapeutą

Deska do balansowania to świetne rozwiązanie terapeutyczne, które z powodzeniem można wykorzystać podczas ćwiczeń korekcyjnych. Ćwiczenia równoważne podczas rehabilitacji są bardzo pomocne przy wadach kręgosłupa, a także podczas terapii integracji sensorycznej.

 

 • Bezpieczna alternatywna dla dzieci wykazujące uzależnienie od sprzętu elektronicznego

Deska równoważąca to świetna  zabawka sensoryczna, która korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Spędzanie zbyt długiego czasu przy grach lub podczas oglądania telewizji dostarcza dziecku zbyt duże ilości bodźców zewnętrznych. Negatywnymi skutkami są trudności w koncentracji i w uczeniu się, dlatego tak ważne jest aby zrównoważyć to edukacyjną zabawą. 

 

 

 • Korzystnie wpływa na umiejętność koncentracji

Utrzymanie prawidłowej postawy ciała, aby utrzymać się na desce, wymaga autokontroli. Najmłodsi wkładają w to całą swoją energię, żeby z niej nie spaść. Efektem takich zajęć jest wyciszenie oraz nauka koncentracji, co wpływa na skuteczniejszą naukę nowych umiejętności.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymasz dodatkowe 60 plansz dotyczących zabaw ruchowych.

Plansze przedstawiają różne pozycje. Karty można wykorzystać w formie wzorcowych plansz, gdzie dziecko ma odwzorować najlepiej jak potrafi pozycję. Można także stworzyć z nich ciekawe zabawy ruchowe jak te poniżej:

 1. Memo ruchowe: Wyginam śmiało ciało – wydrukuj  x2 karty. Odkrywaj karty. Wykonuj pozę, gdy znajdziesz parę.
 2. Ciepło zimno – schowaj karty, zapamiętaj gdzie. Pomóż dziecku znaleźć kartę przez podpowiedź ciepło lub zimno. Po odnalezieniu karty wykonaj z dzieckiem pozę.
 3. Zabawa w stop klatkę – prowadzący pokazuje kartę z pozą, odwraca się plecami do dziecka. Dziecko idzie w jego kierunku. Gdy prowadzący odwraca się, dziecko zastyga we wskazanej na początku pozycji.

Ruch to zdrowie, dlatego baw się! Ćwicz! Wyginaj śmiało ciało!

 

 

Główne informacje

Średnica koła to 34 cm.

Maksymalna waga ciała to 30 kg.

Minimalny wiek użytkownika to 5 lat.

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej