Small Foot Drewniany zestaw warzyw do krojenia

 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972112248
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 85,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 96,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  96,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Zestaw warzyw to pomoc do ćwiczeń funkcji poznawczych dla dzieci już od 3 roku życia. Maluch swoją ciekawość może zaspokoić z pomocą zestawu. Uczy się nowych słów, takich jak nazwy warzyw i kolorów. Daje możliwość przeprowadzenia zabaw jak: sprzedawca czy kucharz. Przez krojenie i manipulowaniem przedmiotem w dłoni rozwija się motoryka mała. Z czasem można przejść na trudniejszy etap zajęć, który wspiera naukę gnozji. Produkt został wykonany z trwałego materiału, jakim jest drewno. Do kompletu zostało dołączone praktyczne pudełko, które ułatwi przechowywanie. Warzywa  doskonale sprawdzą się w warunkach domowych, podczas kreatywnych zabaw z rodzicami. Drewnianego zestawu do krojenia warzyw nie może zabraknąć w przedszkolu lub żłobku. Apetyczny wygląd zachęci Twoje dziecko do wielu zabaw.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zabawa w odgrywanie ról jest formą poznawania świata.

Zajęcia polegająca na odgrywaniu ról to doskonały sposób na zdobywanie nowych zdolności. Maluch poprzez obserwacje, sam zaczyna interesować się konkretnymi czynnościami i chce zdobywać wiedzę na ten temat. Najmłodsi chętnie obserwują jak się kroi warzywa oraz są zaciekawione jakie to jest warzywo, jaki ma kolor. Z naszym zestawem zaspokoisz chęć eksperymentowania Swojego dziecka.  Wcielanie się role dorosłych, odgrywanie scenek i wymyślanie konkretnego scenariusza, rozwija kreatywność. Na początku zabawka nauczy kolorów i nazw, a z czasem z odrobiną wyobraźni przedszkolaki same zaczną „tworzyć” nowe potrawy.

 

Drewniany zestaw warzyw dla dzieci. Z ich użyciem przeprowadzisz ćwiczenia motoryczne i opisowe.

 

Czynności takie jak krojenie, dotykanie różnych wielkości kształtów, struktur są doskonałe do treningu motoryki małej. Jest to umiejętność, która odpowiada za sprawność dłoni oraz paluszków. Poprzez dotykanie poszczególnych elementów ćwiczony jest chwyt. Dla starszych dzieci zabawy można urozmaicić poprzez zgadywanie z zamkniętymi oczami. Dlatego kolejną zdolnością, którą można kształtować z zestawem warzyw, jest gnozja, czyli umiejętność rozpoznawania przedmiotów bez patrzenia na nie. Przydaje się ona w wielu aspektach naszego życia (np. gdy szukamy czegoś w kieszeni czy plecaku).

 

Nie od dziś wiadomo, że drewno to trwały materiał. Dlatego chętnie wykonuje się z niego zabawki dla dzieci. Zabawki tego typu przetrwają wiele ćwiczeń i zabaw. Nie straszne im rzucanie, turlanie czy stukanie. Zestaw posłuży na lata i będą się nim bawić kolejne grupy przedszkolaków. A jeśli zdecydujesz się wyposażyć nią pokoik dziecka, to masz pewność, że Twoja pociecha otrzyma wytrzymałą zabawkę, która będzie jej towarzyszyć w wielu kreatywnych i nie raz zwariowanych zabawach.

 

 • Zamknięte w wygodnym pudełku.

Już nie musisz się obawiać, że to kolejny zestaw, którego elementy zostaną pogubione po zakamarkach pokoju. Cały zestaw warzyw do krojenia został zapakowany w estetyczne i praktyczne pudełko do przechowywania. Wyjmujesz elementy na czas zabawy, a następnie wspólnie z dzieckiem chowacie wszystko do pudełka. Dzięki temu uczysz najmłodszych porządku.

 

Fascynujące warzywa do krojenia dla dzieci. Usprawnią motorykę małą Twojego malucha.

 

Cały zestaw ma zróżnicowaną i jaskrawą szatę kolorystyczną, dzięki czemu stymulowana jest percepcja wzrokowa dzieci. Jest ona niezbędna do prawidłowego przetwarzania informacji, jakie dostaje nasz mózg przez zmysł wzroku. Pozwala ona zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Gdy nie jest odpowiednio dobrze rozwinięta, dziecko w wieku przedszkolnym ma problem z grami zespołowymi, nie orientuje się w otoczeniu, źle ocenia odległości. Ma także problemy z nauką czytania, pisania i liczenia. Dlatego warto dobierać zabawki dla najmłodszych z myślą o ich rozwoju.

 

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera deskę do krojenia, nożyk oraz 15 warzyw takich jak:

 • cebula,
 • papryka,
 • marchew,
 • kukurydza,
 • bakłażan

 

Główne informacje

 • Wymiary:
  • noża (13 x 3 x 0,5 cm) 
  • marchew (11 cm,  3 cm średnicy).
 • Wiek: +3

 

Pozwolą na naukę warzyw dla dzieci. Zapewnią rozwój motoryki małej i usprawnią zdolności manualne malucha.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej