Small Foot Drewniane Patyczki Matematyczne XL

 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972122148
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 119,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Small Foot Drewniane Patyczki Matematyczne XL to ciekawa zabawka edukacyjna dla dzieci powyżej 4 roku życia. Patyczki w ciekawy i kreatywny sposób łączą przyjemność z nauką, skłaniają dziecko do refleksji oraz wykorzystywania logiki w rozumowaniu.

Wykorzystaj je do poznawania matematyki przez starsze dzieci. Przybliżaj rachunki w zakresie 100, pozwalaj dziecku na korzystanie z klocków przy wykonywaniu działań w pamięci.

Ta drewniana zabawka równie dobrze spełnia swoją funkcję edukacyjną w trakcie zabawy z młodszymi dziećmi. Dzięki niej wprowadzisz je w świat barw i proporcji.

Kolorowe patyczki możesz wykorzystać w zastępstwie tradycyjnych klocków, rozwijając orientację przestrzenną dziecka, jego wyobraźnię i pomysłowość.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Oswajają z pojęciem liczby i rachunków

Wykorzystaj 100 kolorowych patyczków do nauki podstawowych zagadnień matematycznych. Dzięki klockom przybliżysz dziecku pojęcia rachunków: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Rozkładaj patyczki i pokazuj dziecku, na czym polegają poszczególne działania. Wyjaśniaj, co się dzieje, gdy część patyczków zabierzesz albo podzielisz między siebie i dziecko. Dodawaj kolejne elementy do już wyłożonych i pozwól je dziecku samodzielnie liczyć. Taka zabawa w przystępny sposób oswaja matematykę, pozwala dziecku zrozumieć pojęcie liczby, wizualizuje je za pomocą kolorowych klocków.

Small Foot Drewniane Patyczki Matematyczne XL

 • Pozwalają zrozumieć zagadnienia matematyczne

Dzięki patyczkom łatwiej wytłumaczysz dziecku inne matematyczne pojęcia, m.in. proporcje i ilość. Pokaż, że klocki można ułożyć na różne sposoby, np. od największego do najmniejszego. Wyjaśnij, czym są proporcje, co oznacza, że coś jest większe lub mniejsze. Naucz dziecko porównywania patyczków, a łatwiej pojmie pojęcie proporcji. Pobawcie się w segregowanie, wytłumacz dziecku, że może ułożyć zbiory o jednakowej lub różnej liczbie elementów. Dzięki temu w przystępny sposób przekażesz mu wiedzę na temat ilości i pozwolisz szybciej zrozumieć to zagadnienie niż w trakcie tradycyjnej nauki z liczbami. Kolorowe patyczki dają pretekst do wykorzystania zabawy przy poznawaniu przez dziecko podstaw proporcji i ilości. Dzięki wizualizacji abstrakcyjnych pojęć najmłodsi zdobywają większą świadomość tych matematycznych zagadnień.

 

 • Ćwiczą logiczne myślenie

Układanie patyczków według ustalonej kolejności, segregowanie ich i wykonywanie z ich pomocą działań matematycznych pozytywnie wpływa na logiczne myślenie dziecka. Dzięki intelektualnej aktywności angażującej logikę dziecko uczy się samodzielnego rozwiązywania problemów. Na późniejszym etapie rozwoju przyda mu się to do szybszego i sprawniejszego przetwarzania informacji oraz wnioskowania.

 

Small Foot Drewniane Patyczki Matematyczne XL

 

 • Pomagają w nauce kolorów

Zabawa różnokolorowymi patyczkami to dobry pretekst do nauki kolorów. Pozwól dziecku umieszczać patyczki w pudełku, a przy okazji głośno nazywaj ich barwy. Poproś o powtarzanie wymienionych nazw, dzięki czemu będziesz wspierać rozwój mowy dziecka. Zachęcaj swojego malucha do szukania klocków w tym samym kolorze. Chowaj w garści wybrane patyczki i poproś dziecko o zgadywanie ich barwy. Poprzez taką zabawę rozwiniesz jego spostrzegawczość oraz będziesz stymulować pamięć wzrokową.

 

 • Patyczki są odpowiednie dla młodszych dzieci

Kolorowe patyczki mogą zastępować młodszym dzieciom klocki. Dzięki ich prostemu kształtowi oraz różnym kolorom i wielkościom można wykorzystać je do budowania dowolnych figur czy konstrukcji. 100 patyczków pozwala na powstanie całych miast, mostów czy wież. Samo układanie i sortowanie patyczków może być dla najmłodszych ciekawym zajęciem. Pozwól dziecku ułożyć je według własnego pomysłu, a wyzwolisz w nim kreatywność, pobudzisz wyobraźnię i zachęcisz do ekspresji twórczej.

 

Small Foot Drewniane Patyczki Matematyczne XL

 

 • Łatwość przechowywania

Estetyka zabawki pozwala na łatwe przechowywanie patyczków - wystarczy, że ułożysz je w dowolnej kolejności, by cieszyły oko w dziecięcym pokoju. Nie musisz szukać dodatkowego pudełka, gdyż to znajdujące się w zestawie w zupełności wystarczy. Drewniane pudełko pełni rolę sortera oraz gwarantuje bezpieczne przechowywanie patyczków. Dzięki niemu nawet mniejsze elementy się nie zagubią.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 100 drewnianych patyczków oraz drewniane pudełko do ich segregowania i przechowywania.

 

Small Foot Drewniane Patyczki Matematyczne XL

 

Główne informacje

Wiek: 4+

Materiał wykonania: drewno

Waga z opakowaniem: 1,40 kg

Wymiary: 17x17x16 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Small Foot Drewniane Patyczki Matematyczne XL

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Rysowanie oburącz - karty pracy

Rysowanie oburącz - karty pracy

08-12-2022
Ćwiczenia obiema rękoma jednocześnie pomagają wypracować u dziecka wiele umiejętności. W trakcie takich zabaw pobudzamy do pracy obie półkule mózgowe, ale to nie wszystko... Pobierz nasze darmowe karty pracy i zobacz co jeszcze można z nimi ćwiczyć.

więcej

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej