Small Foot Drewniana Ścieżka do ćwiczeń równowagi "Adventure" + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972122414

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 399,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 422,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  422,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Small foot Drewniana ścieżka do ćwiczeń równowagi Adventure to zabawka sensoryczna, która przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zabawa z tym produktem to doskonały trening balansu, ruchu i równowagi, który wpływa na rozwój motoryczny dziecka (motoryka mała i duża). Ważnym aspektem jest również szansa na rozwój wyobraźni oraz kreatywności. To także ciekawy sposób na wspólną zabawę w grupie, a także pomysł dla terapeuty na przeprowadzenie zajęć z koordynacji ruchowej, integracji sensorycznej  czy terapii SI. Zabawka jest wykonana z wysokiej jakości drewna, dostępna w przyjaznej dla oka neutralnej kolorystyce, która wpasuje się w każde wnętrze. Dodatkowo jest łatwa w przechowywaniu.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwija małą i dużą motorykę

Zabawa z produktem korzystnie wpływa na rozwój motoryczny dziecka. Podczas układania ścieżki toru dziecko ćwiczy sprawność dłoni i paluszków rozwijając przy tym motorykę małą, natomiast podczas pokonywania toru, trenuje koordynację ruchu i trzymanie równowagi, które można zaliczyć do umiejętności z zakresu motoryki dużej.

 

 

 • Pobudza kreatywne myślenie

Tworzenie trasy ścieżki to dla malucha okazja do popisania się kreatywnością. Układanie toru wyzwala wyobraźnię dziecka, która może przełożyć się na jego funkcjonowanie w życiu codziennym oraz pomysłowość w różnego rodzaju zabawach.

 

 

 • Zabawka na kilka lat

Możliwość stopniowania trudności, sprawia, że produkt może towarzyszyć dziecku przez dłuższy okres czasu.  Dzięki temu maluch przez kilka lat nie rozstaje się ze swoją ulubioną zabawką, sukcesywnie odkrywając nowe sposoby na jej wykorzystanie.

 

 • Łatwe przechowywanie

Elementy zestawu po złożeniu zajmują na tyle mało miejsca, że nie sprawiają problemu przy przechowywaniu, zatem jest to dobre rozwiązanie przy małym metrażu, gdzie nie zawsze jest miejsce na trzymanie dużych, niewymiarowych zabawek. Ta opcja daje również możliwość łatwego transportu, dzięki czemu dziecko może zabrać zabawkę  w dowolne miejsce.

 

 • Pasuje do każdego wnętrza

Odcienie naturalnego drewna oraz szarości to przyjazna dla oka, neutralna kolorystyka, która wpisze się w wystrój każdego dziecięcego pokoju, przedszkolnej sali czy gabinetu terapeutycznego.

 

 

 • Pomysł na wspólną zabawę

Produkt doskonale sprawdzi się do zabawy w gronie rówieśników. Dzięki możliwości mocowania dodatkowych belek, drewniana ścieżka idealnie spisze się w kilkuosobowej grupie, angażując do rozrywki więcej dzieci.

 

 • Idealna do celów terapeutycznych

Zabawka jest przeznaczona nie tylko do użytku domowego. To rozwiązanie także dla terapeutów, którzy mogą wykorzystać produkt na zajęciach z koordynacji ruchowej, integracji sensorycznej  czy terapii SI.

 

 

Co zawiera?

7 dwustronnych belek wykonanych z wysokiej jakości drewna

 

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymasz dodatkowe 60 plansz dotyczących zabaw ruchowych.

Plansze przedstawiają różne pozycje. Karty można wykorzystać w formie wzorcowych plansz, gdzie dziecko ma odwzorować najlepiej jak potrafi pozycję. Można także stworzyć z nich ciekawe zabawy ruchowe jak te poniżej:

 1. Memo ruchowe: Wyginam śmiało ciało – wydrukuj  x2 karty. Odkrywaj karty. Wykonuj pozę, gdy znajdziesz parę.
 2. Ciepło zimno – schowaj karty, zapamiętaj gdzie. Pomóż dziecku znaleźć kartę przez podpowiedź ciepło lub zimno. Po odnalezieniu karty wykonaj z dzieckiem pozę.
 3. Zabawa w stop klatkę – prowadzący pokazuje kartę z pozą, odwraca się plecami do dziecka. Dziecko idzie w jego kierunku. Gdy prowadzący odwraca się, dziecko zastyga we wskazanej na początku pozycji.

Ruch to zdrowie, dlatego baw się! Ćwicz! Wyginaj śmiało ciało!

 

 

Główne informacje

Wymiary:

 • belka krótka: krótka ok. 20 x 10 x 3 cm

 • belka długa : ok. 70 x 10 x 3 cm

Wiek: 3 lata +

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej