Skrzynka Sylabowa

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BUU
 • Kod producenta: 5907688779141

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 229,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 249,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Skrzynka sylabowa to doskonała pomoc dydaktyczna dla wszystkich osób, które chcą przeprowadzić naukę czytania metodą sylabową, zwaną również krakowską. Zestaw 182 drewnianych płytek z wygrawerowanymi sylabami i samogłoskami to trwała i skuteczna pomoc edukacyjna, która przyda się w każdym domu, przedszkolu oraz szkole.

Każdy nauczyciel, pedagog, logopeda oraz rodzic doceni zalety drewnianej skrzyni sylabowej, która będzie idealnym wsparciem w nauce i rozwoju umiejętności czytania wśród uczniów.

 

 

 

 

infografika

 

Dlaczego warto?

 • Ciekawa pomoc dydaktyczna do nauki czytania metodą sylabową

Nauka czytania metodą sylabową jest jedną z najbardziej naturalnych metod nauki czytania, gdyż przypomina naukę mówienia. Osoby, które chcą zastosować tę metodę z pewnością docenią Skrzynkę sylabową, jako trwałą i skuteczną pomoc dydaktyczną.

 • Nauka tworzenia wyrazów z sylab i układania zdań

W skład zestawu wchodzą drewniane płytki z prymarnymi sylabami otwartymi, zapisanymi dużymi i małymi literami. Dodatkowo otrzymujemy 5 płytek, pokrytych farbą tablicową, które posłużą nam np. do tworzenia sylab trzyliterowych. Tego typu elementy wykorzystasz do nauki tworzenia wyrazów i układania zdań.

 

Zawartość zestawu

 

 • Nauka dzielenia wyrazów na sylaby

3 drewniane ramki do tworzenia i odczytywania wyrazów przydadzą się do nauki dzielenia pierwszych wyrazów dwu- i trzysylabowych na sylaby. Wyszukiwanie odpowiednich płytek z sylabami i układanie ich w drewniane ramki, pomogą dziecku utrwalić dany materiał. Jest to także dobry trening dla percepcji wzrokowej.

Skrzynka sylabowa to także ciekawa pomoc terapeutyczna, która przyda się np. w pracy logopedy. Ćwiczenia słuchu fonematycznego czy ćwiczenia profilaktyczne i terapeutyczne w zakresie czytania i pisania, będą o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze.

 

Zawartość zestawu

 

 • Wykonane z trwałego materiału

Tabliczki sylabowe i pozostałe elementy zestawu wykonano z materiałów naturalnych – drewna, dzięki czemu masz pewność, że inwestujesz w zestaw pomocy dydaktycznych, które posłużą na wiele lat. Nawet zwolennicy samodzielnie wykonanych materiałów dydaktycznych docenią zalety tego zestawu, a dodatkowo będzie się  estetycznie prezentował na półce gabinetu czy przedszkola, podkreślając profesjonalizm placówki. 

 • Łatwość przechowywania i mobilność

Wszystkie elementy zestawu spakowano w estetycznie wykonane drewniane pudełko, które zapewni łatwość przechowywania i umożliwi transportowanie całości bez ryzyka zgubienia czy uszkodzenia poszczególnych elementów.

 

Co zawiera?

 • Drewnianą skrzynkę;

 • 182 drewniane tafelki z wygrawerowanymi sylabami i samogłoskami: KA, KE, KI, KO, KÓ, KU, KY, GA, GE, GI, GO, GÓ, GU, GY, PA, PE, PI, PO, PÓ, PU, PY, MA, ME, MI, MO, MÓ, MU, MY, LA, LE, LI, LO, LÓ, LU, LY, TA, TE, TI, TO, TÓ, TU, TY, DA, DE, DI, DO, DÓ, DU, FA, FE , FI, FO, FÓ, FU, FY, WA, WE, WI, WO, WÓ, WU, WY, ZA, ZE, ZE, ZO, ZÓ, ZU, ZY, SA, SE ,SI, SO, SÓ, SU, SY, BA, BE, BI, BO, BÓ, BU, BY;

 • 5 płytek pokrytych farbą tablicową;

 • 2 drewniane ramki do tworzenia i odczytywania wyrazów dwusylabowych;

 • Drewnianą ramkę do tworzenia i odczytywania wyrazów trzysylabowych;

 • 2 drewniane tabliczki pokryte farbą tablicową;

 • 2 sztuki kredy;

 • Broszurę informacyjną.

 

Zawartość zestawu

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej