SiliShapes® Silikonowy alfabet

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138821378
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 89,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  100,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Szukając praktycznych zabawek dla dzieci, które spełnią również rolę edukacyjną, warto zwrócić uwagę na produkty silikonowe. To artykuły niezwykle lubiane przez dzieci i często przez nie wybierane. Unikalny materiał, z którego są wykonane sprawia, że stają się bezkonkurencyjne na rynku zabawek i pomocy edukacyjnych! Są wygodne w użytkowaniu i w pełni bezpieczne.

Transparentny Silikonowy alfabet w kolorze różowym przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zestaw może być również wykorzystywany przez osoby starsze. To produkt, od którego nie będą mogły oderwać się Wasze pociechy. Manipulowanie Silikonowym alfabetem wywiera wpływ na różne rodzaje zmysłów i tym sposobem stymuluje prawidłowy rozwój dziecka. Można je wykorzystać na wiele sposobów, a zabawa nimi przyniesie szereg korzyści.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Komunikacja i język - rozwój umiejętności czytania i pisania

Sprawność językowa i komunikacyjna stanowi podstawę do porozumiewania się w świecie oraz poszerzania jego granic. Rozwój tych umiejętności wymaga ciągłej stymulacji. Warto zapewnić dziecku odpowiednie warunki do zdobywania doświadczeń, by mogło odczuwać satysfakcję z podejmowanych aktywności i świetnie się przy tym bawić. Silikonowy alfabet to produkt, który umożliwi twórcze podejście do procesu edukacji w przedszkolu i klasach początkowych szkoły, a nawet w żłobku. Będzie również nieocenionym materiałem do zabawy w domu. Nabyte zdolności językowe oraz umiejętność rozpoznawania i kreślenia liter, pozwolą dziecku pewnie rozpocząć edukację wczesnoszkolną. Poniżej przeczytasz, w jaki sposób można wykorzystać Silikonowy alfabet, by sprzyjał rozwojowi kluczowych kompetencji.

 

 

Manipulowanie Silikonowym alfabetem wywiera wpływ na różne rodzaje zmysłów i tym sposobem stymuluje prawidłowy rozwój dziecka. Maluch uwielbia zabawę tymi miękkimi i giętkimi literami - może je dotykać, gnieść, obracać, ściskać, obserwować. Oddziałuje to w niezwykły sposób na samoregulację, pomaga się uspokoić i odprężyć. W trakcie zabawy literami doskonali się koncentracja uwagi oraz koordynacja ręka - oko.

 

SiliShapes® Silikonowy alfabet

 

 • Niezwykłe tworzywo

Przezroczyste litery w kolorze różowym wykonane są z mocnego, miękkiego i elastycznego silikonu. To wytrzymały materiał, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest w pełni bezpieczny dla dzieci i wygodny w utrzymaniu. Zestaw liter można myć w wodzie z mydłem lub zmywarce.

 

SiliShapes® Silikonowy alfabet

 

 • Różnorodność zastosowań
 1. Nauka rozpoznawania i pisania liter - prowadź swój palec po silikonowych literach zgodnie z kierunkiem strzałek. W ten sposób z łatwością zapamiętasz ich kształt!

 2. Doskonalenie motoryki małej - odrysuj kształty liter na kartce papieru, piasku, mące lub innym sypkim materiale. Zaobserwuj, które z nich najbardziej Ci się podobają.

 3. Wielozmysłowa stymulacja - wykorzystaj litery w zabawie! Silikonowy alfabet świetnie sprawdzi się w zabawach z wodą, można również zakopać je w piasku i poszukiwać jako zaginionego skarbu! Inną zabawą będzie rozpoznanie kształtu za pomocą dotyku - zamknij oczy i zgadnij, jaką literę trzymasz w rękach.

 4. Rozwijanie kompetencji kluczowych - językowych i komunikacyjnych - wylosuj literę i powiedz jak najwięcej słów, zaczynających się od niej. Wybierz zestaw liter, dopasuj do nich wyrazy, które się na nie rozpoczynają, następnie ułóż z nich twórcze opowiadanie.

 5. Wykorzystaj Panel świetlny LED A2 TickiT - układaj na nim litery zgodnie z alfabetem lub w różnej kolejności. Przyjemne światło sprawi, że zabawa stanie się satysfakcjonująca i tajemnicza, a dziecko nie będzie chciało się od niej oderwać!

 

SiliShapes® Silikonowy alfabet

 

Co zawiera?

 • 26 transparentnych, silikonowych liter alfabetu w kolorze różowym, o wymiarach 120 mm

 

SiliShapes® Silikonowy alfabet

 

Główne informacje

Wiek: +3 lata

Skład: silikon

Produkt  testowany zgodnie z brytyjskimi, unijnymi i międzynarodowymi normami bezpieczeństwa i jakości, w tym EN71 klasy 1-3, CPSIA oraz ASTM.

Produkt zdobył nagrodę PPS Silver Award 2014 w kategorii "Zasoby dla nauczycieli, sprzęt i narzędzia".

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej