SiliShapes® Silikonowe cyfry - żółte

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138821392
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 49,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 60,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  60,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

SiliShapes® Silikonowe cyfry w kolorze żółtym to zestaw 10 transparentnych liczb przeznaczonych do zabaw światłem i nie tylko. Silikonowe zabawki są uwielbiane przez najmłodszych. Zabawa nimi sprawia im niesamowitą radość i pozwala doskonalić podstawowe umiejętności matematyczne, niezbędne w przedszkolu i szkole. By dziecko mogło doskonalić fundamentalne zdolności, potrzebuje środowiska, gdzie otrzyma optymalne warunki do zdobywania wiedzy i doświadczeń.

Manipulowanie transparentnymi cyferkami to wartościowo spędzony czas, w którym maluch doskonali szereg umiejętności i zdolności. Pakiet SiliShapes® będzie niezastąpioną pomocą edukacyjną i oryginalnym prezentem dla dzieci powyżej 3 roku życia. Idealnie sprawdzą się jako wyposażenie przedszkola i młodszych klas szkolnych.

 

 

 

Dlaczego warto?

Jak zachęcić dziecko, aby z entuzjazmem i radością podejmowało pierwsze działania matematyczne? Najlepiej zapewnić mu różnorodne zabawy i pomoce dydaktyczne. Łącząc ze sobą silikonowe elementy, możemy tworzyć i odczytywać wielocyfrowe liczby lub wykonywać podstawowe działania matematyczne. Wykorzystanie cyfr podczas zabawy ułatwi zapamiętywanie zagadnień - liczb 1-10.

 

 

 • Rozumienie świata - rozwój sensoryczny, angażowanie zmysłów, doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej

Manipulowanie żółtymi cyferkami wywiera wpływ na wiele różnych rodzaje zmysłów i tym sposobem wspomaga prawidłowy rozwój dziecka. Maluch uwielbia zabawę tymi miękkimi i giętkimi cyframi - może je dotykać, gnieść, obracać, ściskać, obserwować, a co za tym idzie, rozwija motorykę małą. Dzięki nim dziecko ma doskonałą okazję do doskonalenia ruchów dłoni i palców. To niezbędne umiejętności do późniejszej nauki pisania, rysowania, wycinania, czy klejenia.

 

 • Transparentne i przyjemne w dotyku

Przezroczyste cyfry w kolorze żółtym wykonane są z mocnego, miękkiego i elastycznego silikonu. To wytrzymały materiał, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest w pełni bezpieczny dla dzieci i łatwy w utrzymaniu. Zestaw cyfr można myć w wodzie z mydłem lub zmywarce. Cyfry można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

 

 

 • Wiele pomysłów na zabawę
 1. Nauka rozpoznawania i pisania cyfr - prowadź swój palec po silikonowych cyfrach zgodnie z kierunkiem strzałeczek. Dzięki temu w prosty i przyjemny sposób nauczysz się, jak zapisuje się każdą cyfrę.

 2. Rozwijanie motoryki małej - odrysuj kształty cyfr na kartce papieru, piasku, mące lub innym sypkim materiale. Zaobserwuj, które z nich najbardziej Ci się podobają.

 3. Stymulacja sensoryczna - świetnie sprawdzą się w zabawach z wodą, można również zakopać je w piasku i poszukiwać jako zaginionego skarbu! Inną zabawą będzie rozpoznanie kształtu za pomocą dotyku - zamknij oczy i zgadnij, jaką cyfrę trzymasz w rękach.

 4. Doskonalenie kompetencji kluczowych - matematycznych - układaj cyfry wg kolejności rosnącej lub malejącej, następnie przyporządkuj do każdej z nich tyle przedmiotów, ile wskazuje dana cyfra. Licz głośno od 0 do 9 i na odwrót, pokazując jednocześnie na daną cyfrę.

 5. Wykorzystaj Panel świetlny LED A2 TickiT - układaj na nim cyfry w różny sposób. Światło panelu sprawi, że zabawa stanie się bardziej satysfakcjonująca i tajemnicza, a dziecko nie będzie chciało się od niej oderwać!

 

 

Co zawiera?

W skład zestawu wchodzi 10 transparentnych, silikonowych cyfr w kolorze żółtym, o wymiarach ok. 120 mm.

 

 

Główne informacje

Wiek: +3 lata

Skład: silikon

Produkt  testowany zgodnie z brytyjskimi, unijnymi i międzynarodowymi normami bezpieczeństwa i jakości, w tym EN71 klasy 1-3, CPSIA oraz ASTM.

Produkt zdobył nagrodę PPS Silver Award 2014 w kategorii "Zasoby dla nauczycieli, sprzęt i narzędzia".

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej