Sensoryczne tabliczki

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023090758

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 85,50 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 145,00 zł

  95,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 145,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 50,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  110,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Sensoryczne tabliczki dla dzieci 3 lata+

Rozwój sensoryki jest niezwykle istotny dla każdego dziecka. Dzięki umiejętności odbierania i przetwarzania bodźców, najmłodsi mogą poznawać swoje otoczenie. Łatwiej przyswajają zdobyte wiadomości, są ciekawsi świata i bardziej otwarci na nowe doznania. Ponadto integracja sensoryczna wpływa na emocje maluszków. Gdy potrafią zarządzać bodźcami i radzą sobie z ich odbiorem, stają się spokojniejsze i radośniejsze. Na szczęście wiele zabawek ułatwia im to zadanie. Jedną z bardziej interesujących propozycji są Sensoryczne tabliczki.

Kolorowe elementy zestawu mają różne kształty i odmienne faktury, dzięki czemu stymulują wzrok oraz dotyk małych użytkowników. Można się nimi bawić w dotykowe memory, układać wzory i sekwencje, segregować oraz liczyć. Dołączone w zestawie karty pozwalają na wykorzystanie tabliczek do różnorodnych gier pamięciowych oraz sensorycznych. Różnobarwne tabliczki to świetna pomoc dla rodziców, nauczycieli i terapeutów. Znajdą zastosowanie w zabawie, w nauce kształtów oraz nowego słownictwa a także w zajęciach specjalistycznych, np. na terapii SI.

Dużym atutem zestawu Sensoryczne tabliczki jest zapinana torba. Dzięki niej nie musisz martwić się o przechowywanie kształtów. Ponadto możesz wziąć je na wycieczkę i zapewnić swojemu dziecku zmysłową ucztę w trakcie dłuższej podróży. Nie dość, że nie będzie się nudziło, to jeszcze przyjemnie spędzi czas!

Sensoryczne tabliczki to dobry wybór dla każdego dziecka: zarówno tego, które ma problemy z przyswajaniem zmysłów, jak i tego, które sobie z tym dobrze radzi. Rozsądne wspieranie rozwoju dziecka jest ważne na każdym etapie, dlatego warto sięgać po mądre zabawki.

 

 

 

47-od-3-roku-zycia Od 3 lat

Tabliczki sensoryczne to zabawka dla dzieci od 3 roku życia 

78-zmysl-dotyku3 Zmysł dotyku

Kształty i wzory na tabliczkach dostarczają bodźców receptorom czucia i budują świadomość dotykową u dziecka. 

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Kolorowe tabliczki o różnych kształtach i wzorach to świetna stymulacja percepcji wzrokowej.

68-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie3 Segregowanie i klasyfikowanie

Tabliczki można segregować według koloru, kształtu lub wzoru. To doskonały sposób na wprowadzanie pojęć matematycznych i naukę kategoryzowania.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Manipulowanie tabliczkami to świetny trening prawidłowego chwytu, kontroli mięśni i ruchów nadgarstka.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Do zabawy na zewnątrz

Tabliczki pakujesz do zamykanej torby i weźmiesz ze sobą na spacer lub w dłuższą podróż. 

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja uwagi

Zabawa w dotykowe memory to doskonały sposób na trenowanie koncentracji uwagi.

 

Dlaczego warto?

 • Mają pozytywny wpływ na integrację sensoryczną

Tabliczki sensoryczne występują w pięciu kształtach i kolorach. Mają cztery różne tekstury. Można je dotykać, klasyfikować i segregować według różnego klucza. Dzięki nim zagrasz w dotykowe memory a także stworzysz zabawy pamięciowe i sensoryczne. 

Każda tabliczka jest niepowtarzalna. Dostarcza dziecku zróżnicowanych bodźców dotykowych. Zabawa w rozpoznawanie kształtów i wzorów umożliwia porównywanie wrażeń sensorycznych i opisywanie ich. 

Dzięki temu tabliczki  wspomagają świadomość dotykową dziecka i receptory czucia. Te mogą się harmonijnie rozwijać i prawidłowo wysyłać sygnały do mózgu. W rezultacie Twój maluszek jest w stanie prawidłowo ocenić temperaturę czy natężenie bólu. Reaguje odpowiednio do bodźca.

Tabliczki o różnych kształtach i barwach stymulują percepcję wzrokową. Dziecko może segregować kształty, układać z nich sekwencje i własne kompozycje. Zabawa w mieszanie tabliczek, odwzorowywanie układów czy poszukiwanie podobnych wzorów i figur w otoczeniu, to świetne ćwiczenia dla zmysłu wzroku oraz koordynacji ręka-oko. Dziecko staje się bardziej spostrzegawcze i ma lepszą pamięć. Dzięki temu łatwiej rozpoznaje literki i szybciej uczy się czytać.

 

 

 • Rozwijają słownictwo sensoryczne

Gładki, szorstki, prążkowany… To tylko niektóre określenia, które pasują do faktury Tabliczek sensorycznych.

Nazywając wzory, figury, kolory i swoje wrażenia zmysłowe, dziecko poszerza zasób słownictwa. Podnosi kompetencje językowe i doskonali sztukę opisywania. Takie ćwiczenia są świetnym treningiem dla maluszka i pomagają mu w budowaniu wypowiedzi. Podnoszą jego elokwencję, co znacznie ułatwia naukę w szkole.

 

 • Pomagają w nauce matematyki

Zestaw Tabliczek sensorycznych składa się z pięciu figur. Znajdziesz tu koło, trójkąt, prostokąt, kwadrat i wielokąt. Zabawa nimi to nie tylko stymulacja zmysłów, ale świetny moment na wprowadzenie matematycznych terminów. Dziecko szybciej je zapamięta i wykorzysta!

Chcesz, by Twoje dziecko polubiło matematykę? Nic prostszego, jeśli pokażesz mu, że liczenie może by ciekawe. Wykorzystaj Tabliczki sensoryczne, które doskonale zastąpią liczmany. Obrazowanie pojęcia liczby, proste rachunki dodawania i odejmowania będą o wiele przyjemniejsze, jeśli zostaną wprowadzone w formie zabawy.

Sensoryczne tabliczki

 • Mają pozytywny wpływ na emocje

Dzieci lubią zabawki, które oferują im różne możliwości i zachęcają do kreatywności. Atutem Tabliczek sensorycznych jest wszechstronność ich wykorzystania. Możesz je potraktować jako grę memory, narzędzie do liczenia, układania wzorów i sekwencji. Wszystkie te czynności mają jedną zaletę: relaksują i pozytywnie wpływają na emocje.

Odprężająca zabawa przed snem? Zainteresowanie dziecka w trakcie długiej podróży? Nerwowość i nadpobudliwość po ciężkim dniu w przedszkolu lub szkole? Tabliczki sensoryczne to doskonały sposób na wyciszenie, zajęcie najmłodszych i rozładowanie napięcia. A ponadto na świetną zabawę!

 


Pomysły na zabawę


 • Dotykowe memory – dotyk, koncentracja uwagi, skupienie

Wariant 1. Podziel tabliczki na pary według kształtu. Wyłóż po jednej z pary na stolik a resztę włóż do torby. Zadaniem dziecka jest wybrać jedną tabliczkę ze stołu a potem taką samą znaleźć w torbie – bez patrzenia do środka. 

Wariant 2. Wyłóż wszystkie tabliczki na stolik. Zasłoń dziecku oczy. Jego zadaniem jest pogrupować tabliczki według ich kształtu (trójkąt, kwadrat itp.) poprzez samo dotykanie ich.

Wariant 3. Wyłóż wszystkie tabliczki na stolik. Zasłoń dziecku oczy. Jego zadaniem jest pogrupować tabliczki według wzoru (gładkie, prążkowane itp.) poprzez samo dotykanie ich.

 

Sensoryczne tabliczki

 

 • Grupowanie – dotyk, skupienie

Włóż wszystkie tabliczki do worka. Przygotuj karty. Wskaż dziecku jedną z nich. Zadanie polega na wybraniu z worka tabliczki o wzorze i fakturze z karty.

 

 • Zgadnij, która to tabliczka – koncentracja uwagi, dotyk

Wyłóż tabliczki przed dzieckiem. Poproś je, by zamknęło oczy i wysunęło dłoń. Włóż do niej wybrany kształt. Pozwól dziecku się nim pobawić przez kilka sekund. Następnie wyjmij tabliczkę z dłoni dziecka i odłóż na miejsce. Dziecko musi wskazać, którym kształtem się bawiło.

 

 • Czym się różnią – dotyk, koncentracja uwagi, język opisowy

Włóż do woreczka dwie dowolne figury z identycznym wzorem i jedną figurę z innym wzorem. Zadanie polega na odgadnięciu, która tabliczka różni się od pozostałych i wyjaśnienie, dlaczego.

 

Ułóż tabliczki w dowolnej kolejności na stoliku. Zadaniem dziecka jest dotykać ich po kolei i opisywanie, co czuje. Zwracajcie uwagę na odpowiednie słownictwo sensoryczne i szukajcie jak najwięcej określeń do danego wzoru.

 

 • Co czuję – dotyk, język opisowy

Schowaj tabliczki do torby. Dziecko wkłada rękę do środka, wybiera jedną z nich i opisuje swoje wrażenia dotykowe. Stara się znaleźć jak najwięcej przymiotników na określenie każdego materiału.

 

Sensoryczne tabliczki

 

 • Co się zmieniło – pamięć wzrokowa, spostrzegawczość

Dwóch graczy układa z tabliczek wzór. Jeden zamyka oczy, drugi w tym czasie przekłada lub zabiera wybrane kształty. Zadanie polega na odgadnięciu wszystkich zmian.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 20 kolorowych tabliczek (5 kształtów w 4 teksturach), 10 kart z obrazkami, zawiązywaną na sznurek torbę do przechowywania, przewodnik z zadaniami

 

Główne informacje

Wiek: +3 lata

 

Sensoryczne tabliczki

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej