Sensoryczne puzzle XXL - 4 pory roku

 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888110115
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 199,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 199,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  199,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Sensoryczne puzzle XXL - 4 pory roku od firmy Beleduc to produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 4 roku życia. Zabawka w formie puzzli to sposób na trenowanie małej motoryki – dziecko podczas układania ćwiczy swoją sprawność manualną, co w przyszłości pomoże mu łatwiej opanować takie umiejętności jak np. pisanie.

Dodatkowo maluch uczy się myśleć logicznie, pracuje wyobraźnią oraz ćwiczy koncentrację. Dopasowywanie elementów to wyzwanie, które wpływa na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej – umiejętności, która pomoże zniwelować dziecięca niezdarność i zadba o skoordynowane, płynne ruchy oraz precyzyjne wykonywanie różnych czynności.

Sensoryczne puzzle z porami roku dają możliwość zabawy z korzyściami edukacyjnymi – maluch może od najmłodszych lat pogłębiać swoją wiedzę na temat otaczającego go świata. Dodatkową propozycją jest nadzorowanie zabawy przez starszego członka rodziny, który może zadbać o narrację, opowiadając kilka słów o każdej z pór roku.

Produkt doskonale sprawdzi się podczas zabaw w grupie – dzieci nie tylko ciekawie spędzają czas, ale też uczą się współpracy oraz integrują w gronie swoich rówieśników.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Poprawia sprawność manualną

Podczas układania puzzli dziecko trenuje chwyt i odpowiednie napięcie mięśniowe dłoni. Maluch musi wykazać się odpowiednią sprawnością manualną, która pomaga w prawidłowym rozwoju małej motoryki.

 

Układanka dla dzieci pomaga w prawidłowym rozwoju małej motoryki

 

W trakcie zabawy dziecko musi zastanowić się nad tym jak prawidłowo dopasować elementy, aby tworzyły zgraną całość. Do tego potrzebna jest wyobraźnia oraz logiczne myślenie. Kiedy wszystkie puzzle zostaną ze sobą połączone powstanie okrągła układanka, która w sposób graficzny charakteryzuje wszystkie pory roku.

 

 • Nauka przez zabawę

Produkt nie tylko zapewnia dziecku doskonałą zabawę, ale przede wszystkim oferują mu korzyści edukacyjne. Towarzystwo starszego rodzeństwa lub rodzica można wykorzystać na nazywanie czynności charakterystycznych z danymi porami roku, opowiadanie o sezonowości oraz pomoc w posługiwaniu się zegarem. Dzięki temu dziecko zwiększa swoją świadomość na temat otaczającego go świata i pogłębia swoją wiedzę już od najmłodszych lat.

 

Drewniane puzzle zapewniają dziecku doskonałą zabawę

 

 • Wspomaga koordynację wzrokowo- ruchową oraz umiejętności obserwacyjne

Puzzle to jeden z najlepszych sposób na trening koordynacji wzrokowo-ruchowej. Podczas zabawy dziecko nie tylko uczy się zgrania ruchów ze wzrokiem, ale również nabywa umiejętności obserwacyjne. W końcu przed wykonaniem ruchu musi znaleźć właściwy element i dopasować go do układanki.

 

 • Trening skupienia i koncentracji

Podczas dopasowywania do siebie poszczególnych elementów układanki dziecko musi odpowiednio się skoncentrować. Zadanie znacznie ułatwia to, że puzzle są dosyć duże, a całość układa się w kształt koła. Dzięki temu maluch nie będzie się szybko zniechęcał, a jego uwaga zostanie poświęcona konkretnej czynności. Pomoże to odciągnąć go od różnego rodzaju „rozpraszaczy”, wyciszyć się i pomóc w skupieniu się na wyznaczonym celu.

 

Układanki drewniane pomogą najmłodszym wyciszyć się i pomóc w skupieniu się na wyznaczonym celu.

 

 • Kolorowe obrazki przykuwające uwagę dziecka

Puzzle przykuwają uwagę dziecka swoimi żywymi kolorami i sympatyczną grafiką. Na obrazkach znalazły się dzieci wykonujące czynności związane z konkretną porą roku np. jazda na nartach, oraz elementy kojarzące się z daną porą roku. Kolorowe obrazki to dodatkowa motywacja, dzięki której dziecko chętniej sięga po zabawkę.

  

 • Efektywne spędzenie wolnego czasu

Dziecko nie musi spędzać kolejnych godzin na oglądaniu bajek czy graniu na konsoli. Wystarczy mu układanka edukacyjna, która wymaga od niego dużego skupienia. Czas poświęcony na zabawę puzzlami przyniesie wiele korzyści dla rozwoju nowych umiejętności oraz wiedzy z określonej dziedziny.

 

Zabawki sensoryczne - zabawa nim przyniesie wiele korzyści dla rozwoju dzieci

 

 • Pomysł na zabawę w grupie

Dzieci mogą wspólnie układać, wymieniać się elementami, opowiadać sobie o poszczególnych porach roku. Dzięki zabawie w kilkuosobowej grupie maluchy nie tylko ciekawie spędzają czas, ale też uczą się współpracy oraz integrują w gronie swoich rówieśników.

 

 • Łatwe przechowywanie i przenoszenie

Puzzle zamknięte są w kartonowym opakowaniu, dzięki czemu można spokojnie przechowywać je w dziecięcym pokoju bez zbędnych obaw, że któryś z elementów może się zgubić. Dodatkowo pudełko posiada rączkę, która umożliwia przenoszenie go i zabieranie ze sobą w dowolne miejsce.

Pory roku obrazki dla dzieci zapakowane w wygodne do przenoszenia pudełko

 

Co zawiera?

 • 48 drewnianych puzzli

 • 1 zegar

 

Główne informacje

 • Wymiary pudełka: 300 x 210 x 100 mm

 • Wielkość puzzli: Ø 490 x 6 mm

 • Wiek: Powyżej 4 roku życia

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej