Sensoryczne puzzle - Świat

 • Producent: BELEDUC
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 149,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 160,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  160,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Sensoryczne puzzle – Świat od firmy Beleduc to produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Układanka przedstawiająca schemat mapy świata to okazja do pierwszej lekcji geografii – dziecko jednocześnie bawi się i uczy. Dodatkowo, podczas zabawy maluch ćwiczy ważne umiejętności, które pomogą mu w prawidłowym rozwoju. Są to m.in. sprawność manualna (mała motoryka), logiczne myślenie i  koncentracja. Oprócz tego, dopasowywanie elementów wymaga koordynacji wzrokowo- ruchowej, którą dziecko również ćwiczy w czasie układania. Atutem zabawki są kolorowe obrazki, które niewątpliwie przykuwają uwagę i sprawiają, że mapa świata może okazać się interesująca nawet dla 3 latka! Dodatkową propozycją jest nadzorowanie zabawy przez starszego członka rodziny, który może zadbać o narrację, odczytując poszczególne nazwy kontynentów i opowiadając dziecku kilka słów o każdym z nich.  Dobra zabawa gwarantowana!

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Poprawia sprawność manualną

Podczas układania puzzli na planszy dziecko trenuje chwyt i odpowiednie napięcie mięśniowe dłoni. Układanie ułatwiają mu uchwyty, które znajdują się na każdym elemencie, jednak mimo wszystko maluch musi wykazać się odpowiednią sprawnością manualną, która pomaga w prawidłowym rozwoju małej motoryki.

 

 • Angażuje wyobraźnię i uczy logicznego myślenia

Drewniana układanka to doskonała okazja do uruchomienia wyobraźni. W trakcie zabawy dziecko musi zastanowić się nad tym jak prawidłowo dopasować elementy, aby tworzyły zgraną całość – w tym wypadku mapę świata. Drewniana tablica co prawda zawiera podpowiedzi gdzie umieścić dany element, jednak wymaga to logicznego myślenia i dopasowania każdego puzzla do właściwego miejsca na planszy.

 

 • Wspomaga koordynację wzrokowo- ruchową oraz umiejętności obserwacyjne

Puzzle to jeden z najlepszych sposóbów na trening koordynacji wzrokowo- ruchowej. Szczególnie te w wersji 3d, gdzie dziecko umieszcza elementy na specjalnej planszy. W ten sposób nie tylko uczy się zgrania ruchów ze wzrokiem, ale również nabywa umiejętności obserwacyjne. W końcu przed wykonaniem ruchu musi znaleźć właściwy obrazek i dopasować go do schematu na tablicy.

 

 • Nauka przez zabawę

Układanka nawiązująca do mapy świata nie tylko zapewnia dziecku doskonałą zabawę, ale przede wszystkim oferuje mu korzyści edukacyjne. To okazja do pierwszej lekcji geografii! Towarzystwo starszego rodzeństwa lub rodzica można wykorzystać na odczytywanie nazw danych kontynentów i opowiadanie o nich. Dzięki temu dziecko zwiększa swoją świadomość na temat otaczającego go świata i pogłębia swoją wiedzę już od najmłodszych lat.

 

 • Kolorowe obrazki przykuwające uwagę dziecka

Wbrew pozorom mapa świata może wzbudzić duże zainteresowanie dziecka. Wystarczy umieścić na niej atrakcyjną grafikę –zwierzątka, dzieci różnych kultur zamieszkujących poszczególne kontynenty oraz elementy kojarzące się z daną częścią świata. Kolorowe obrazki to dodatkowa motywacja do zabawy,  dzięki temu dziecku chętniej sięga po zabawkę.

 

Dzięki tej sensorycznej zabawce dziecko będzie mogło stawiać pierwsze kroki w nauce geografii. Drewniane puzzle rozwiną motorykę małą i będą kształtowały wyobraźnię.

 

 • Efektywne spędzenie wolnego czasu

Dziecko nie musi spędzać kolejnych godzin na oglądaniu bajek czy graniu na konsoli. Wystarczy mu układanka edukacyjna, która wymaga od niego dużego skupienia. Mniejsze dzieci poświęcą jej więcej czasu, starsze nieco mniej, jednak z pewnością nie będzie to czas zmarnowany. Wręcz przeciwnie – przyniesie wiele korzyści dla rozwoju nowych umiejętności oraz wiedzy z określonej dziedziny, w tym wypadku geografii.

 

Co zawiera?

 • Kolorowe drewniane puzzle z uchwytami

 • Drewniana plansza do układania

Cały zestaw zawiera 21 elementów.

 

Dzięki tej sensorycznej zabawce dziecko będzie mogło stawiać pierwsze kroki w nauce geografii. Drewniane puzzle rozwiną sprawności manualne i będą kształtowały wyobraźnię.

 

Główne informacje

 • Wymiary: 42,2 x 33,4 x 1,5 cm

 • Wiek: Powyżej 3 roku życia

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej