Sensoryczne memory z teksturami

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ANDREU TOYS
 • Kod producenta: 8416040161342

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 179,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 194,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  194,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Sensoryczne memory z teksturami dla dzieci 2 lata+

Rozwój zmysłów odgrywa ważną rolę w poznawaniu świata i dojrzewaniu emocjonalnym człowieka. Dzięki zdolnościom sensorycznym, dziecko może w harmonijny sposób odbierać bodźce, doświadczać i uczyć się. Aby wspomóc układ zmysłowy i nerwowy, warto stymulować najmłodszych odpowiednimi zabawkami. Jedną z nich jest fantastyczne drewniane memory z teksturami.

Sensoryczne memory z teksturami wspomaga rozwój koncentracji uwagi i pamięci operacyjnej, dzięki której dziecko przetwarza informacje. Te umiejętności są niezbędne do dalszej nauki, by Twoja pociecha mogła skupić się na zadaniu i zdobywać nową wiedzę.

Memory z teksturami to gra dla jednego lub więcej uczestników. Można wykorzystać ją na kilka sposobów: jako tradycyjne memory, grę dotykową, zabawę w klasyfikowanie i segregowanie. Dzięki tym atutom to edukacyjne narzędzie dostarcza rozrywki użytkownikom w różnym wieku. Pobawi się nim zarówno dwulatek, jak i jego starsze rodzeństwo.

 

 

42-od-1-roku-zycia-2- 2 lata+

Memory z różnymi teksturami nadaje się dla dzieci od 2. roku życia

77-zmysl-dotyku Dotyk

Zróżnicowana tekstura tabliczek stymuluje receptory dotyku, usprawniając odbiór zmysłów

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Wzrok

Memory można wykorzystać do zapoznawania z kolorami, usprawniania percepcji wzrokowej oraz rozwijania spostrzegawczości

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Dziecko w trakcie przekładania klocków trenuje zręczność, ruchy nadgarstka i usprawnia rękę piszącą

63-sortowanie-dopasowywanie Segregowanie, klasyfikowanie

Klocki można wykorzystać do segregowania według tekstur i kolorów lub wrażeń zmysłowych

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Memory wykorzystasz jako tradycyjną grę dla kilku uczestników, wdrażając dzieci do przestrzegania reguł i usprawniając ich komunikację

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja uwagi

Gra w poszukiwanie takich samych klocków wspomaga rozwój koncentracji i pamięci operacyjnej

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka drewniana

Klocki zostały wykonane z drewna, są trwałe i ponadczasowe

 

 

 

Dlaczego warto?

Nadmiar lub zbyt niska intensywność sygnałów z zewnątrz są powodem rozdrażnienia i niepokoju u dziecka. Aby tego uniknąć i prawidłowo je stymulować, skorzystaj z gry Memory z teksturami.
Drewniane elementy z różnym wypełnieniem pozwalają angażować w zabawę dotyk, przez co najmłodsi rozwijają ten zmysł, uczą się reagować na ból czy temperaturę. Jest to niezwykle istotne przy nawiązywaniu i pogłębianiu relacji z innymi ludźmi, wpływa na emocje dziecka.
W trakcie zabawy drewnianą grą Sensoryczne memory z teksturami najmłodsi stymulują wzrok. Możesz poprosić swoją pociechę o odszukanie identycznych pól nie tylko za pomocą dotyku, ale również wzroku. Poprzez porównywanie koloru klocków, dzieci ćwiczą spostrzegawczość.

 

 • Wspomaga rozwój funkcji poznawczych

Memory z teksturami to doskonałe narzędzie do zapoznawania najmłodszych z barwami. Możesz wykorzystać grę jako tradycyjne memory i zakryć wszystkie 18 klocków, by szukać par. Dzięki temu dziecko rozwinie funkcje poznawcze, nauczy się obserwacji, rozróżniania kolorów i ich nazywania. Będzie miało większą wiedzę o otaczającym je świecie.

 

 • Wspomaga rozwój fizyczny: motoryka mała, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Drewniana gra Sensoryczne memory z teksturami pozwala na trenowanie motoryki małej. Jednym z zadań może być układanie klocków w pary na planszy lub poza nią. W ten sposób najmłodsi doskonalą ruchy dłoni i nadgarstka, precyzję oraz prawidłowy chwyt. Ponadto usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową.
Sprawna motoryka to szybsza nauka czynności samoobsługowych, m.in. sznurowania butów i zapinania guzików.

 

Memory z teksturami to gra dla jednego lub więcej uczestników. Można wykorzystać ją na kilka sposobów: jako tradycyjne memory, grę dotykową, zabawę w klasyfikowanie i segregowanie.

 

 • Poprawia koncentrację uwagi

Zabawa grą Sensoryczne memory wpływa na skupienie uwagi i koncentrację. By odnaleźć takie same tekstury i dopasować je, najmłodsi muszą się skupić. Taka czynność wzmaga aktywność lewej półkuli i usprawnia logiczne myślenie. Dziecko potrafi lepiej wiązać fakty i rozumieć ciąg przyczynowo-skutkowy wydarzeń.

 

 • Kształtuje kompetencje społeczne – pracę w grupie i komunikację

Drewniana gra Sensoryczne memory z teksturami to odpowiednia pomoc edukacyjna dla młodszych i starszych dzieci. Zapewnia bogate doświadczenia zmysłowe i świetną zabawę. Jest trwała i ponadczasowa, więc posłuży wielu pokoleniom.
Można z niej korzystać w grupie i doskonalić kompetencje społeczne, m.in. komunikację oraz przestrzeganie zasad. Dzięki temu dziecko będzie potrafiło odnaleźć się wśród rówieśników i rozumiało normy społeczne.

 

Memory z teksturami to doskonałe narzędzie do zapoznawania najmłodszych z barwami.

 


Pomysły na zabawę


 • Memory dotykowe – percepcja dotykowa, pamięć, koncentracja uwagi

Wyłóż po jednym klocku z każdego rodzaju na tablicy, a po drugim obok niej. Dziecko zamyka oczy. Dotyka wybranego klocka z planszy i szuka identycznego wśród ułożonych obok. Gdy klocki się skończą, otwiera oczy i sprawdza poprawność zadania.

 

 • Dopasowujemy klocki – percepcja wzrokowa, dotykowa, koncentracja, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Układamy 9 klocków na tablicy, resztę obok. Dziecko musi dopasować do siebie pary, patrząc na nie i dotykając tekstur. Po odnalezieniu, wkłada klocek na identyczny z planszy.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: tablicę i 9 par klocków

 

Można z niej korzystać w grupie i doskonalić kompetencje społeczne, m.in. komunikację oraz przestrzeganie zasad.

 

Główne informacje

 • Wiek: 2 lata+

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wymiary: 26 x 26 x 2,8 cm

 • Produkt posiada certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej