Sensoryczne memory z tablicą

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ANDREU TOYS
 • Kod producenta: 8416040161267

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 169,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 184,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  184,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Memory sensoryczne z tablicą dla dzieci 2 lata+

Użyj planszy Sensorycznego memory z tablicą do ułożenia 9 drewnianych klocków, a pozostałe wyłóż obok. Celem gry jest dopasowanie elementów za pomocą samego dotyku, wzroku lub obu zmysłów. Taka aktywność wpływa na integrację sensoryczną małych użytkowników.

Niezwykle ważne jest, by jak najwcześniej stymulować dzieci w zorganizowany sposób i nie dostarczać im zbyt wielu bodźców jednocześnie. Może to prowadzić do rozdrażnienia, płaczu oraz trudności z zaśnięciem. Dzięki zabawie Sensorycznym memory z tablicą prawidłowa stymulacja jest o wiele łatwiejsza.

Ponadto gra Memory sensoryczne wpływa na rozwój pamięci operacyjnej i koncentracji.  Dziecko uczy się logicznego myślenia a przy tym świetnie bawi.

Sensorycznego memory z tablicą to zabawka dla dzieci w każdym wieku. Została wykonana z certyfikowanego drewna, jest trwała i ponadczasowa. Z pewnością zapewni fantastyczną rozrywkę dla całej rodziny.

 

 

42-od-1-roku-zycia-2- 2 lata+

Sensoryczne memory to świetna gra dla dzieci od 2. roku życia.

77-zmysl-dotyku Stymulacja dotyku

Drewniane klocki z rzeźbionymi wzorami dostarczają wrażeń zmysłowych receptorom dotyku

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Stymulacja wzroku

Grę można wykorzystać jako tradycyjne memory, dzięki czemu różnokształtne wzory będą angażować

30-motoryka-mala-terapia-reki3 Rozwój motoryki

Gra wspomaga trening ręki piszącej oraz rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej

106-kreatywnosc2 Koncentracja uwagi

Aby znaleźć pary takich samych klocków, dziecko musi się skupić, dzięki czemu trenuje zdolność

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka drewniana

Gra została wykonana z drewna, dzięki czemu jest bezpieczna i trwała

91-ekologiczny3 Zabawka eko

Zabawka posiada certyfikat FSC oznaczający zaangażowanie producenta w dbałość o ekologię i pozyskiwanie drewna w zrównoważony sposób

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Stymuluje rozwój sensoryczny: dotyk, wzrok

Drewniane elementy z wzorami pozwalają angażować w zabawę dotyk, przez co najmłodsi rozwijają ten zmysł, uczą się reagować na ból czy temperaturę. Jest to niezwykle istotne przy nawiązywaniu i pogłębianiu relacji z innymi ludźmi, wpływa na emocje dziecka.

W trakcie zabawy drewnianą grą Sensoryczne memory z tablicą najmłodsi stymulują wzrok. Możesz poprosić swoją pociechę o odszukanie identycznych pól nie tylko za pomocą dotyku, ale również wzroku. Poprzez porównywanie kształtu wzorów, dzieci ćwiczą spostrzegawczość.

 

 • Wspomaga rozwój fizyczny: motoryka mała, koordynacja wzrokowo-ruchowa

Drewniana gra Memory sensoryczne z tablicą pozwala na trenowanie motoryki małej. Jednym z zadań może być rysowanie po wzorach palcem lub odrysowywanie ich na kartce. W ten sposób najmłodsi stymulują mięśnie nadgarstka, ćwiczą ruchy po łuku. Dziecko doskonali swoje zdolności manualne, trenuje dominującą rękę i przygotowuje ją do pisania. Ogranicza to jej męczliwość i pozytywnie wpływa na grafomotorykę maluszka. Sprawne manualnie dziecko szybciej uczy się używania nożyczek i lepiej nimi operuje. Dodatkowo prędzej wdraża się do czynności samoobsługowych, m.in. sznurowania butów i zapinania guzików.

Wodząc paluszkami po planszy i rysując, dziecko stymuluje koordynację wzrokowo-ruchową. Jest ona niezbędna do prawidłowego rozwoju fizycznego.

 

Memory sensoryczne z tablicą

 

 • Działa relaksacyjnie

Gra w dotykowe memory z zamkniętymi oczami pozwala na wyciszenie się oraz ukojenie wzburzenia po trudnych wydarzeniach lub przykrych momentach w ciągu dnia. Zapewnia spokój po aktywności fizycznej. Dlatego też trening rozpoznawania wzorów wskazany jest również jako ćwiczenie relaksujące dla osób nadmiernie emocjonalnych oraz nadpobudliwych.

 

Memory sensoryczne z tablicą

 

 • Poprawia koncentrację uwagi

Zabawa tablicą Sensoryczne memory wpływa na skupienie uwagi i koncentrację. By odnaleźć takie same wzory i dopasować je, najmłodsi muszą się skupić. Taka czynność wzmaga aktywność lewej półkuli i usprawnia logiczne myślenie. Dziecko potrafi lepiej wiązać fakty i rozumieć ciąg przyczynowo-skutkowy wydarzeń.

 

Memory sensoryczne z tablicą

 

 • Zabawka eko

Drewniana gra Sensoryczne memory z tablicą to odpowiednia pomoc edukacyjna dla młodszych i starszych dzieci. Zapewnia bogate doświadczenia zmysłowe i świetną zabawę. Wykonana została z certyfikowanego drewna, dzięki czemu jest bezpiecznym oraz ekologicznym narzędziem wspomagającym rozwój najmłodszych.
Dzięki wysokiej jakości materiałów tablica nie niszczy się. Można ją łatwo utrzymać w czystości oraz konserwować za pomocą bezpiecznych dla dzieci środków. Jest trwała i ponadczasowa, więc posłuży wielu pokoleniom.

 

Memory sensoryczne z tablicą

 


Pomysły na zabawę


 • Tradycyjne memory – pamięć, spostrzegawczość, wzrok, dotyk

Wyłóż wszystkie elementy na stół płaską stroną do góry. Zadanie polega na odkryciu par takich samych wzorów – albo poprzez odwracanie ich wzorkami do góry, albo za pomocą samego dotyku.

 

 • Szukanie par – percepcja dotykowa, koncentracja

Wybierz 5 par i włóż je do worka. Zadanie polega na wyszukiwaniu identycznych klocków. Po odnalezieniu pary, odkładamy ją na bok.
Można stopniować trudność w następnych rundach poprzez dokładanie większej liczby par. Gra w bierki: zręczność, spostrzegawczość, koncentracja uwagi

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: tablicę i 9 par klocków

 

Memory sensoryczne z tablicą

 

Główne informacje - Memory sensoryczne

 • Wiek: 2 lata+

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wymiary: 26 x 26 x 2,8 cm

 • Produkt posiada certyfikaty CE, FSC

 

Memory sensoryczne z tablicą

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej