Sensoryczne klamerki + KARTY PRACY

 • 69,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 84,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  84,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Sensoryczne klamerki od Commotion (seria Edx Education) to produkt stworzony dla dzieci od 3 roku życia. Zabawka angażuje przede wszystkim sprawność dłoni i palców, dzięki czemu dziecko kształtuje umiejętności z zakresu małej motoryki. Jaskrawe kolory przykuwają wzrok i pomagają w rozróżnianiu elementów, co pobudza z kolei koordynację wzorkowo-ruchową. Dodatkowo pracują tutaj umiejętności takie jak kreatywność i wyobraźnia, które stymulowane są podczas tworzenia nowych konstrukcji i kształtów. Zabawka przypominająca domowe klamerki na pranie przykuje uwagę dziecka i w łatwy sposób zachęci go do zabawy, również w grupie rówieśników. Produkt można wykorzystać zarówno jako wyposażenie przedszkola, jak i element dziecięcego pokoju.

 

 

 

Dlaczego warto?

Zabawa przy użyciu tego produktu opiera się głównie na chwytaniu, łączeniu, przyczepianiu – te czynności wiążą się z zaangażowaniem i ćwiczeniem sprawności dłoni i palców. Dzięki tego typu aktywności dziecko rozwija umiejętności z zakresu małej motoryki.

 

 

 • Wspiera koordynację wzrokowo-ruchową

Budowanie różnego rodzaju konstrukcji, wzorów i kształtów aktywuje nie tylko narządy ruchu, ale też wzorku. Sprzyjają temu między innymi jaskrawe kolory elementów, dzięki którym dziecko uczy się je rozróżniać. Można zatem śmiało stwierdzić, że zabawka rozwija również koordynację ręka-oko.

 

 • Wyzwala kreatywność i wyobraźnię

Konstruowanie nowych elementów i wymyślanie rozmaitych budowli to nie lada wyzwanie.

Dlatego też potrzebne są tutaj umiejętności kreatywnego myślenia i wyobraźni, które kształtują się stopniowo wraz z użytkowaniem produktu.

 

 

 • Ma wiele zastosowań

Oprócz zabawy związanej z tworzeniem konstrukcji, klamerki mogą być wykorzystywane do rozwieszania prac artystycznych, zdjęć, materiałów edukacyjnych. 

 

 • Zabawka przypominająca o domowych obowiązkach

Ulubione zabawki dzieci to te najprostsze, zwykle kojarzące się z czynnościami życia codziennego. W tym wypadku to produkt wyglądający niemal identycznie jak klamerki na pranie. Ta cecha pozwoli na przykucie uwagi dziecka, a może nawet przypomni mu o domowych obowiązkach.

 

 

 • Angażuje do wspólnej zabawy

Specyfika zabawki pozwala na zorganizowanie kreatywnej pracy w grupie. Dzieci razem tworzą konstrukcje, a następnie wykorzystują je podczas dalszej zabawy. Mogą też wspólnie rozwiesić swoje prace artystyczne (np. w przedszkolu/ szkole), chwaląc się swoimi dziełami wśród rówieśników, nauczycieli, rodziców.

 

 

 • Wyposażenie przedszkola oraz dziecięcego pokoju

Zabawka jest na tyle uniwersalna, że sprawdzi się zarówno jako wyposażenie przedszkola, jak i element dziecięcego pokoju. Łatwy montaż pozwoli na rozwieszanie i ściąganie sznurków w dowolnym momencie, dlatego nie stanowi problemu w użytkowaniu i przechowywaniu.

 

Karty pracy w prezencie

Dzięki takim kartom poprowadzisz ciekawe ćwiczenia, rozwijające umiejętności z zakresu motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, percepcji wzrokowej oraz zdolności matematycznych. Wykorzystanie ich podczas zabawy rozbudzi wyobraźnię i wzmocni koncentrację uwagi. Dzięki nim nauczysz nawet rozróżniać spółgłoski od samogłosek. 
 
Wraz z produktem otrzymasz 29 kart w formacie A4 do wydrukowania.

 

Karty pracy Arante.pl

 

Co zawiera?

 • 30 plastikowych klamerek w 5 różnych kolorach

 

Główne informacje

 • Wymiary:

  • Klamerka : długość 6 cm

 • Wiek: Dla dzieci powyżej 3 roku życia

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej

Rozwój emocjonalny u dzieci z autyzmem (ASD): Jak wspierać rozwój emocjonalny w domu i w szkole?

Rozwój emocjonalny u dzieci z autyzmem (ASD): Jak wspierać rozwój emocjonalny w domu i w szkole?

18-04-2023
Są takie osoby, które widząc kogoś płaczącego mogą odejść lub zacząć śmiać się; takie, które w trakcie jakiegoś występu zamiast zachwytu będą krzyczeć lub używać wulgaryzmów… Takie osoby z problemami emocjonalno-społecznymi są wśród nas. Jak wspierać rozwój...

więcej

Jak wspomóc dziecko w regulacji emocji?

Jak wspomóc dziecko w regulacji emocji?

07-04-2023
Dziecko nie potrafi samo poradzić sobie z emocjami. Nie umie ich początkowo nawet nazwać. Gdy gromadzą się w nim zbyt długo lub jest ich za dużo, muszą znaleźć swoje ujście. Zazwyczaj odbywa się to w postaci wybuchu złości, żalu lub gniewu w nieoczekiwanych momentach. Jak pomóc...

więcej