Sensoryczne dyski - gra pamięciowo dotykowa + ZABAWA W LISKA + PLANSZE

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Tullo
 • Kod producenta: 5905094774644

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 229,00 zł

  219,90 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 229,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 9,10 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 219,90 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  219,90 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Sensoryczne dyski Tullo: gra pamięciowo - dotykowa dla dzieci

Jeśli szukasz zabawki stymulującej zmysły i wspierającej prawidłowy rozwój dziecka od pierwszych miesięcy życia, Sensoryczne dyski Tullo: gra pamięciowo-dotykowa są dla Ciebie idealną propozycją. Ta zabawka oddziałuje na percepcję wzrokową, dotyk oraz czucie głębokie nawet młodszych użytkowników. Dzięki różnorodności zastosowania może być używana bez względu na wiek Twojej pociechy, „rośnie” razem z nią i efektywnie spełnia swoje funkcje terapeutyczne.

Sensoryczne dyski to doskonały zestaw do ćwiczenia koordynacji ciała oraz równowagi. Zapewniają bezpieczny trening oraz niekończącą się zabawę. Można stosować je jako pojedyncze równoważnie lub stworzyć ścieżkę sensoryczną oraz tor przeszkód. Dołączone w zestawie piłeczki oraz opaska na oczy uatrakcyjniają ćwiczenia o dotykowe memory lub inne zadania pamięciowe. Wszystkie elementy gry pozwalają na stopniowanie trudności i dostosowanie poziomu zabawy do wieku i umiejętności dziecka.

Znajdujące się w zestawie elementy wykonano z najwyższej jakości materiałów i wyprodukowano w 100% w Polsce. Zabawki są bezpieczne i trwałe. Posłużą wielu dzieciom zarówno w indywidualnej, jak i grupowej pracy.

Aktywność na dyskach poprawia koncentrację uwagi oraz rozumienie relacji przestrzennych. Dodatkowo w trakcie treningu dziecko uczy się radzenia sobie z trudnościami i ma możliwość odniesienia sukcesu, co buduje jego wiarę w siebie.

Gra pamięciowo-dotykowa Tullo nadaje się do stosowania w domu i na świeżym powietrzu: na tarasie, w ogrodzie, na wycieczce. Znajdzie zastosowanie w sali ćwiczeń w żłobku, przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej. Wspomoże gimnastykę korekcyjną w gabinecie terapeuty oraz oddziaływania sensoryczne specjalisty od SI. Wzbogaci kącik malucha w restauracji oraz hotelu. Będzie też świetnym prezentem dla każdego maluszka.

 

 

 

Dlaczego warto?

Znajdujące się w zestawie dyski oraz piłeczki to przede wszystkim doskonała stymulacja receptorów dotyku. Możesz wykorzystać je na różne sposoby, by dostarczać dziecku bodźców i pobudzać czucie. Dzięki temu Twoja pociecha uczy się właściwie reagować na zimno, ciepło lub ból. Układ ten ma wpływ na poznawanie swojego ciała oraz rozwój emocjonalny człowieka.

Zabawa 1: masaż. Piłeczki są małe i miękkie. Wykonasz nimi delikatny masaż swojemu maleństwu. Możesz przesuwać je po plecach dziecka, dotykać nimi jego stópek oraz dłoni. Starsza pociecha dostarczy sobie bodźców sensorycznych, gdy będzie bawiła się piłkami i trzymała je w rączkach oraz ściskała. Te zabawki również świetnie zastąpią gryzaki w czasie ząbkowania i ulżą obolałym dziąsłom.

Zabawa 2: dotykowe memory. Włóż piłeczki do worka a dyski rozłóż na podłodze. Starszemu dziecku zasłoń oczy. Zadanie polega na dobraniu piłeczki o tym samym wzorze, co dysk.

Wariant I: Dziecko dotyka dysków i piłek rączkami, piłki układa przy dyskach.

Wariant II: Dziecko chodzi po dyskach, ich fakturę odczuwa stopami. Piłeczek dotyka rączkami i gdy znajdzie taki sam wzór, układa obok dysku. Ten wariant jest trudniejszy. Zabawa pozwala na przenoszenie czucia z kończyn górnych na dolne, co rozwija inteligencję, pamięć oraz koncentrację uwagi.

Dyski Tullo pozwalają na stymulowanie czucia głębokiego. Dostarczają stopom dziecka wrażeń dotykowych, pozwalając na odbiór bodźców, przetwarzanie ich i organizowanie zgodnie z potrzebami.

Zabawa 3: masaż stóp. Możesz pozwolić małym użytkownikom na chodzenie po dyskach boso. W ten sposób w pełni odczują ich fakturę. Balansowanie na tych elementach to doskonałe ćwiczenie sensoryczne oraz terapeutyczne. Stymulowanie stóp w trakcie takiego treningu zapobiega płaskostopiu oraz wadom postawy.

Poprzez usprawnianie czucia głębokiego dziecko lepiej odbiera informację o położeniu, ruchu i działaniu części ciała w przestrzeni, co poprawia jego ogólną kondycję fizyczną. Dodatkowo ten zmysł odpowiada za koordynację wzrokowo-ruchową dziecka.

Sensoryczne dyski mogą posłużyć jako ścieżka sensoryczna

 

 • Rozwój fizyczny: równowaga, koordynacja, sprawność ruchowa

Zestaw poszczególnych elementów do ćwiczeń można wykorzystać jako równoważnię, by dziecko doskonaliło utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała. Usprawniana w ten sposób koordynacja rozwija zręczność i zwinność najmłodszych. 

Możesz zachęcać maluszka do chodzenia po samych dyskach ułożonych w większej odległości od siebie, by uczyło się balansować ciałem.

Trenując z grą sensoryczno - pamięciową Tullo, dziecko usprawnia kontrolę nad ciałem oraz zachowanie równowagi. Kształtują się one wraz z jego rozwojem i ułatwiają radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chronią przed urazami, gdyż dzięki nim dziecko wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji. Pozwalają utrzymać prawidłową postawę ciała. Poprzez to mali sportowcy są sprawniejsi fizycznie, szybciej uczą się jazdy na rowerze, rolkach i łyżwach.

Zabawa 4: gimnastyka. Cały zestaw może posłużyć do stworzenia ścieżki gimnastycznej oraz toru przeszkód. Rozłóż blisko siebie elementy w domu lub na zewnątrz i zachęć dziecko do ćwiczeń. Wymyślaj różne sposoby na wykorzystanie zestawu, np. przeskakiwanie przez wybrane elementy jedną nogą, okrążanie ich, slalom itp.

Wykorzystując do zabawy dyski i piłki Tullo, dajesz okazję do trenowania precyzji ruchów oraz koordynacji oko-noga. Dzięki temu usprawniasz rozwój motoryczny dziecka. Świadomość ruchowa jest niezwykle istotna w sprawowaniu pełnej kontroli nad ciałem, czego najmłodsi dopiero się uczą. W przyszłości przekłada się to na poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz koncentrację i podzielność uwagi.

Dyski sensoryczne dla dzieci w każdym wieku

 

 • Rozwój poznawczy: kolory

Dyski oraz piłeczki występują w 5 kolorach: granatowym, zielonym, czerwonym, żółtym i błękitnym. To doskonała stymulacja wzroku maluszka oraz okazja do wprowadzenia dziecka w świat kolorów oraz utrwalania ich nazw.

Zabawa 5: kolory - dobieranie (dla młodszych dzieci). Wyłóż kolorowe dyski na podłogę a piłeczki włóż do worka. Nazywaj kolory dysków, a potem zachęć maluszka do wyciągania piłeczek i ułożenie ich przy pasujących dyskach. W ten sposób Twoja pociecha trenuje spostrzegawczość i stymuluje receptory dotyku.

Sensoryczne memory stymuluje zmysł dotyku dziecka

 

 • Rozwój osobisty: zabawa

Gra pamięciowo-dotykowa Tullo dostarcza bodźców sensorycznych oraz dużo dobrej zabawy. Jak jeszcze wykorzystasz dyski i piłeczki?

Zabawa 6: pamięć. Ułóż dyski na podłodze jeden za drugim, a piłki umieść w worku. Zachęć dziecko do przyjrzenia się temu układowi. Załóż mu opaskę na oczy i poproś o wyszukanie w worku piłki o tej samej fakturze co pierwszy dysk. Następnie co drugi dysk aż do piątego. Zdejmij dziecku opaskę i porównajcie ułożenie dysków oraz piłeczek. W ten sposób stymulujesz receptory dotyku oraz pamięć wzrokową swojej pociechy.

Zabawa 7: pamięć i dotyk. Zasłoń dziecku oczy. Ustaw w rzędzie 5 dysków. Przeprowadź maluszka przez nie, pozwalając na zatrzymywanie się i dłuższe masowanie ich stopą. Następnie poproś o ułożenie piłek w takiej samej kolejności, co dyski. Zdejmij mu opaskę i sprawdźcie wyniki.

Oczywiście zabawy z piłeczkami i dyskami Tullo mogą odbywać się w grupach lub z podziałem na drużyny, np. na czas. Urozmaicą przyjęcie urodzinowe Twojej pociechy i są świetną alternatywą dla smartfona, telewizji czy gier komputerowych.

Gra pamięciowo dotykowa - zabawa dla trzylatka

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

 • pięć sensorycznych dysków o różnych fakturach (5 szt.)

 • pięć sensoryczny piłek o różnych fakturach (5 szt.)

 • opaskę na oczy

 • worek

 

Sensoryczne dyski - gra pamięciowo dotykowa

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • DODATEK: Zabawa w liska + plansze

W prezencie do produktu otrzymasz instrukcję "Zabawy w liska" oraz 6 plansz obrazujących ruch. To propozycja ćwiczenia ruchowo-językowego z wykorzystaniem wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Możesz wykonać ją zarówno z jednym dzieckiem, jak i grupą dzieci. Doskonale sprawdzi się w domu, w gabinecie terapeutycznym, a także w przedszkolu i szkole Przeznaczona jest dla dzieci od około 3 roku życia.

Dodatek otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

 

Główne informacje

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Maksymalne obciążenie: 100 kg

Wymiary:

 • dyski: 20 cm

 • piłki: 6 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Zabawki Tullo powstają w Polsce z certyfikowanych i bezpiecznych dla dzieci materiałów najwyższej jakości

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej