Sensoryczne domino

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ANDREU TOYS
 • Kod producenta: 8416040161144

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 169,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 184,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  184,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Sensoryczne domino to ekologiczna zabawka, wykonana z naturalnego drewna. Duże elementy gry rozwijają motorykę małą dziecka - biorąc drewienka do ręki, dziecko kształtuje prawidłowy chwyt. Wyżłobione na deseczkach wzory rozwijają zmysł wzroku dziecka, a dopasowywanie takich samych elementów do siebie oddziałuje na koordynację wzrokowo-ruchową. Domino jest zabawką sensoryczną, może więc oddziaływać na różne zmysły. Oprócz wspomnianego już wcześniej zmysłu wzroku gra świetnie się sprawdzi do stymulowania zmysłu dotyku. Dzięki temu zabawkę wykorzystać można podczas zajęć integracji sensorycznej oraz różnego rodzaju terapii. Sprawdzi się ona również u osób niewidomych i słabowidzących. Drewienka można wykorzystać również do nauki liczenia oraz do łączenia elementów w pary. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 2 roku życia.

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Bezpieczny produkt

Domino posiada Certyfikat CE oraz FSC.

5-dla-niewidomych-i-slabowidzacych-60 Dla niewidomych i słabowidzących

Wydrążone w drewienkach wzory sprawiają, że z zabawki mogą korzystać osoby niewidome i słabowidzące.

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Sensoryczne domino może być przydatnym elementem wyposażenia przedszkoli.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Układanie elementów obok siebie i tworzenie z nich wzorów rozwija motorykę małą dziecka.

42-od-1-roku-zycia-2- Od 2 roku życia

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 2 lat.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Rozróżnianie wydrążonych w drewienkach wzorów i dopasowywanie ich do siebie rozwija percepcję wzrokową dziecka.

77-zmysl-dotyku Zmysł dotyku

Gra oddziałuje na zmysł dotyku – dziecko może próbować odgadnąć znajdujące się na drewienkach wzory przy pomocy palców.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Drewniany

Produkt jest ekologiczny, został wykonany z naturalnego drewna.

 

 

 

Dlaczego warto?

Sensoryczne domino oddziałuje na zmysł wzroku i spostrzegawczość dziecka. Zabawa polega na łączeniu ze sobą boków drewienek o tym samym wzorze. Korzystając z zabawki, dziecko uczy się rozróżniania elementów podobnych, co może być zarówno ćwiczeniem ogólnorozwojowym, jak i formą terapii u osób z zaburzoną percepcją wzrokową.

 

Sensoryczne domino

 

Wyrzeźbione w drewienkach wzory oddziałują na zmysł dotyku. Dziecko może próbować rozpoznawać wzory, kierując się samym dotykiem. Zabawka świetnie się sprawdzi także podczas różnego rodzaju terapii, np. na zajęciach integracji sensorycznej, terapii osób z nadwrażliwością dotykową oraz na terapii dla osób niewidomych i słabowidzących.

 

Sensoryczne domino

 

 • Rozwój motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej

Gra składa się z dużych elementów, które bez trudności mogą chwytać do ręki nawet najmłodsze dzieci. Dzięki drewienkom dziecko rozwinie sprawność rąk. Poza łączeniem ze sobą elementów o takim samym wzorze, dziecko może z elementów gry układać figury i kształty.

 

Sensoryczne domino

 


Pomysły na zabawę


 • Gra w domino – rozwój percepcji wzrokowej, spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo-ruchowej i motoryki małej

W zabawie mogą brać udział 2-4 osoby. Każdy uczestnik losuje po 4 klocki. Uczestnicy po kolei dokładają po 1 elemencie, pamiętając jednocześnie, aby pasował on do któregoś z już wyłożonych wzorów. Jeśli żaden z posiadanych przez uczestnika elementów nie pasuje, musi on dobrać sobie 1 element z woreczka. Wygrywa osoba, która pierwsza pozbędzie się wszystkich drewienek.

 

Sensoryczne domino

 

 • Zgadnij, jaki to wzór – rozwój percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki małej, grafomotoryki, zmysłu dotyku, pamięci

Dziecko dokładnie przygląda się wzorom wyrzeźbionym na drewienkach. Następnie wszystkie elementy zostają schowane do woreczka, a nauczyciel zasłania dziecku oczy. Dziecko losuje 1 element, a następnie za pomocą zmysłu dotyku stara się odgadnąć, co to za wzór. Następnie element zostaje odwrócony tak, aby rzeźbienie było niewidoczne, a dziecko (już z odsłoniętymi oczami) stara się narysować na kartce wzór, jaki był na drewienku. Po ukończeniu rysowania dziecko sprawdza, czy właściwie odwzorowało element.

 

 • Plastyczne domino – rozwój motoryki małej, grafomotoryki, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości

Na grubym kartonie dziecko odrysowuje kształt kilku wybranych drewienek. Powstałe prostokąty dziecko wykleja dowolną masą (np. gliną lub plasteliną – warstwa nie może być zbyt cienka). Następnie przy pomocy patyczka dziecko rzeźbi w masie wzory takie same, jak te, które znajdują się na wybranych przez niego drewienkach. Należy pamiętać także o takiej samej liczbie elementów danego wzoru, co na drewienku.

 

 • Szlaczki i rysowanie po śladzie – rozwój grafomotoryki, motoryki małej, percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej

Dziecko cienkim patyczkiem „rysuje” po śladzie wyrzeźbionym na dominie. Następnie wykonuje na kartce szlaczki przedstawiające wzory z domina. Pierwsze wzory mogą być w postaci kropek do połączenia, następne elementy dziecko już rysuje samo.

 

Co zawiera?

 • Liczba elementów: 28

 • Liczba grawerunków: 7

 • Do zestawu dołączona jest płócienna torba

 

Sensoryczne domino

 

Główne informacje

 • Wymiary drewienek: 1 x 12 x 6 cm.

 • Wymiary opakowania: 21 x 18,5 x 12,5 cm.

 • Materiał: drewno.

 • Wiek: 2+.

 • Zabawka posiada Certyfikat CE oraz FSC.

 

Sensoryczne domino

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej