Sensoryczne akrylowe lustra (tablica sensoryczna)

 • Producent: WEPLAY
 • Kod producenta: 4260372716107
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 340,00 zł

  265,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 75,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 265,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  265,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Sensoryczne akrylowe lustra to zestaw, który w inny niż dotychczas sposób rozwinie twoje dziecko na wielu płaszczyznach. Dzięki nim usprawni percepcję wzrokową i zbuduje samoświadomość. Ciekawą opcją jest możliwość zamontowania ich na ogródku, w przedszkolach oraz w gabinetach terapeutycznych. Podopieczny nabywa zdolności percepcji wzrokowej między 3 a 8 rokiem życia. Dlatego zalecamy aby wprowadzać dziecku zajęcia z lustrami od 3 roku życia.

 

 

 

 

Sensoryczne akrylowe lustra infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Sensoryczne akrylowe lustra doskonale nadają się do gry na otwartym powietrzu np. zabawy w odkrywcę. Przez to, że lustra zniekształcają odbicie otoczenia, stymulowana jest percepcja wzrokowa. Bodźce wzrokowe są interpretowane w zależności od tego co już dziecko doświadczyło i poznało. Nie chodzi więc o samą zdolność widzenia, ale o prawidłowe przetwarzanie przez mózg tego, co widzi maluch. W wieku od 3-8 lat intensywnie rozwija się zdolność percepcji wzrokowej. Wtedy wyraźnie dostrzega się kształty, barwy, wielkości. Także zapamiętuje oraz wyobraża sobie różne zjawiska i przedmioty. Jeżeli zauważasz że twoje dziecko nie patrzy na zabawki, nawet jeśli trzyma je w ręku, nie interesuje się nimi, nie układa klocków czy puzzli. Ma niski poziom zdolności motoryki małej, nie śledzi ruchu przedmiotów. To  wymienione zaburzenia mogą wskazywać na problemy percepcji wzrokowej. Więc zostań przewodnikiem dla swojego dziecka i zaproponuj mu ciekawą formę rozwoju.

 • Lustra w szybki sposób zachęcą najmłodszych do zabawy. W zestawie są 4 sztuki w różnych kształtach. Każde z nich odbija inaczej, na swój własny sposób, przez różnego rodzaju wypustki.

 • Zabawy z lustrem mogą być formą budowania samoświadomości. Maluchy poprzez oglądanie w odbiciu siebie bądź swoich ruchów zaczynają nabywać nowego postrzegania rzeczywistości. Takimi aktywnościami są np. rożne grymasy, miny, kształty rękoma. W efekcie stają się obserwatorem własnych zachowań. Dzięki temu dostrzegają to, że to właśnie one coś obróciły bądź poznały własną buzię w zniekształconym lustrze. Dzięki temu angażuje się zdolność odczytywania czynności motorycznych, która ułatwia ich naukę. Takie obserwacje własnych zachowań we wczesnym wieku przyczyniają się do znacznego rozwoju dziecka.

 • Dzięki zróżnicowanym zabawom twoje dziecko ma zajęcie na długi czas, odpoczywając od technologii. Zapewnioną ma dawkę zdrowej aktywności fizycznej.

 • Dodatkowo oczy odpoczywają od światła niebieskiego, które emitowane jest z ekranów. Ma ono bardzo szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Jakości widzenia niestety w bardzo szybkim tempie się pogarsza, a produkcja melatoniny jest blokowana co zaburza rytm dobowy snu.

 

Co zawiera?

Zawartość: 4 nietłukące lustra akrylowe o wymiarach 30cm x 40cm każde (bez ramek). Lustra można łatwo zamocować za pomocą dwustronnej taśmy klejącej (brak w zestawie) lub śrubami (brak w zestawie).

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej