MUFFIK Sensoryczna Mata Ortopedyczna - 6 Elementów Baby Set Pastel

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: MUFFIK
 • Kod producenta: 8594201040702

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 192,50 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 189,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 204,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  204,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Sensoryczna Mata Ortopedyczna ‒ 6 Elementów Baby Set Pastel to skuteczna pomoc w profilaktyce i leczeniu wad postawy ciała. Może być wykorzystywana już u niemowląt, jako podłoże do zabaw. U dzieci przedszkolnych i szkolnych mata ortopedyczna przyda się w czasie ćwiczeń korekcyjnych.

Dzięki niej nawet w domu, na niewielkiej powierzchni będzie można stworzyć wygodny kącik do gimnastyki. Takie podłoże sensoryczne stanowi doskonałe wyposażenie gabinetu fizjoterapeuty, a także sali integracji sensorycznej. Sprawdzi się w ośrodkach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, ale też w poradniach rehabilitacji i w sanatoriach. Rozłożenie maty ortopedycznej zamiast dywanu sprawi, że korzystny wpływ jej struktury na układ ruchu malucha będzie dostępny codziennie, w każdej chwili.

Sensoryczną matę stanowi 6 elementów w kształcie puzzli, które można połączyć ze sobą w wygodną całość. Każda z części jest stworzona z materiału o innej fakturze. Dzięki temu można poczuć pod stopą miękkość przypominającą trawę, ale też wyraźniejsze bodźce, wywoływane przez wypustki o kształcie kamyków i muszelek.

Przeplatanie tych wrażeń ze zmysłu dotyku wraz ze stymulacją innych układów dobrze wpłynie na zdolność integracji sensorycznej. Liczne możliwości wykorzystania maty sprawiają, że będzie ona uniwersalnym przyborem do wielu rodzajów ćwiczeń.

 

 

 

45-od-1-roku-zycia-5- Wiek 0+

Produkt bez ograniczeń wiekowych

78-zmysl-dotyku3 Stymulacja sensoryczna

Różne faktury, odmienne na każdej z 6 części maty pobudzają wiele receptorów czuciowych dłoni i stóp dziecka.

3-balansowanie-rownowaga Stabilizacja

Z wykorzystaniem maty sensorycznej Muffik można wykonywać ćwiczenia czucia głębokiego i wzmacniania stabilizacji.

40-nauka-rozwiazywania-problemow Układanka

Elementy zestawu w formie puzzli pozwalają na dowolne ułożenie. Możesz przygotować matę w dowolnej kolejności.

 

Dlaczego warto?

 • Profilaktyka płaskostopia

Chodzenie boso po różnych fakturach wspiera kształtowanie się prawidłowego łuku podłużnego i poprzecznego stóp. Ma to niebagatelne znaczenie dla całej postawy ciała dziecka. To właśnie wysklepienie stóp jest powiązane z ustawieniem kolan, bioder, miednicy i kręgosłupa. Mata ortopedyczna doskonale wspiera prawidłowy rozwój małej stópki, dlatego ustawić ją w pokoju dziecięcym.

Sensoryczna Mata Ortopedyczna - 6 Elementów Baby Set Pastel

 • Stymulacja sensoryczna stóp

Różne faktury, odmienne na każdej z 6 części maty pobudzają wiele receptorów na podeszwowej stronie stopy. Podczas chodzenia po macie, oprócz odbioru bodźców czuciowych dziecko będzie integrowało te doznania z sygnałami pochodzącymi z narządu wzroku i przedsionka. Aranżując ćwiczenia równoważne i koordynacyjne na macie można  wspierać integrację sensoryczną na różne sposoby. Wypustki na takim podłożu pozwalają stymulować nie tylko receptory stóp, ale również rąk. W tym celu warto wykonać np. ćwiczenie "Żabka". Pozycją wyjściową jest przysiad podparty boso na macie, kolana ustawione szeroko (dodatkowa korekcja koślawości kolan), dłonie oparte na macie. Podskoki żabki wykonywane są przez przekładanie rąk do przodu i wykonanie doskoku stóp. Dzięki temu, że gimnastykować się na macie można w różnych pozycjach, stymulowane jest całe ciało. Mata dobrze sprawdzi się w ćwiczeniu:

- "Motyl" - pozycja siedząca, kolana szeroko, stopy razem. Dziecko  próbuje spychać kolana w dół, imitując ruch skrzydeł motyla (dodatkowa korekcja koślawości kolan i stóp)

- "Foczka" - leżenie na macie na brzuchu, próba dotknięcia głowy stopami.

Sensoryczna Mata Ortopedyczna - 6 Elementów Baby Set Pastel

 • Wsparcie korekcji stóp koślawych lub szpotawych

Wady ustawienia stóp, takie jak koślawość i szpotawość to częsty problem spotykany w rehabilitacji dzieci. Mogą mieć one charakter wrodzony lub powstać na kolejnych etapach rozwoju. Często wiążą się z zaburzaniami rozkładu napięcia mięśniowego i uwidaczniają się już u niemowląt. W przypadku takich maluchów, jak i roczniaków mata ortopedyczna jest jednym z najlepszych sposobów, aby utrzymać efekt terapii gabinetowej. Dziecko, które dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki, nie potrafi jeszcze wykonywać ćwiczeń korekcyjnych. W takiej sytuacji już samo chodzenie po podłożu o różnych fakturach jest ćwiczeniem! Stymulowanie stópki dzięki macie sprawia, że włączają się do pracy mięśnie stopy i stabilizatory stawu skokowego. To właśnie one będą potrzebne, aby utrzymać efekt korekcji uzyskanej w gabinecie fizjoterapeuty. Pobudzenie stabilizacji centralnej przez odpowiednio ukształtowane podłoże korzystnie wpłynie na przebieg procesu korekcji koślawości i szpotawości. To sprawia, że mata w pokoiku malucha będzie cenną pomocą w procesie rehabilitacji.

Sensoryczna Mata Ortopedyczna - 6 Elementów Baby Set Pastel

 • Ćwiczenia czucia głębokiego i wzmacniania stabilizacji

W pozycji stojącej na macie można wykonywać wiele ćwiczeń, a faktura podłoża wzmocni ich działanie. Jest to widoczne np. w pracy nad napięciem proksymalnym w obrębie tułowia. Ma ono duże znaczenie w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Z matą ortopedyczną ćwiczenia na poprawę takiej stabilizacji będą jeszcze bardziej wartościowe! Urozmaicona powierzchnia wprowadza do gimnastyki kolejny stopień trudności, przez co efekty wzmacniania są jeszcze lepsze. Do polecanych przez fizjoterapeutów ćwiczeń stabilizacyjnych i równoważnych na macie ortopedycznej należą m.in.:

- "Bocian" - stanie na jednej nodze boso na macie.

- "Jaskółka" - pozycja stojąca na macie na jednej nodze, z wychyleniem tułowia do przodu, a przeciwnej, wyprostowanej nogi do tyłu, z próbą utrzymania równowagi.

Sensoryczna Mata Ortopedyczna - 6 Elementów Baby Set Pastel

 • Alternatywa materaca do ćwiczeń korekcyjnych

Mata ortopedyczna to podłoże do ćwiczeń, które zajmuje niewiele miejsca, a przynosi maksimum korzyści. Jest łatwa do złożenia i rozłożenia. Znajdzie zastosowanie nawet w małych gabinetach fizjoterapeutycznych, gdyż zmieści się w każdym pomieszczeniu. W pokoju dziecięcym stworzy kolorowy kącik ćwiczeń lub zastąpi dywan. Dzięki temu, aby wykonać zalecone przez fizjoterapeutę ćwiczenia domowe nie będzie trzeba rozkładać w pokoju ciężkiego materaca. Równocześnie mata jest czymś więcej niż tylko podłożem do ćwiczeń. Przez elementy stymulujące można zaliczyć ją do uniwersalnych przyborów gimnastycznych.

Sensoryczna Mata Ortopedyczna - 6 Elementów Baby Set Pastel

Co zawiera?

6 elementów w kształcie puzzli o różnych fakturach

 

Sensoryczna Mata Ortopedyczna - 6 Elementów Baby Set Pastel

 

Główne informacje

Wymiary każdego modułu: ok. 30 x 30 cm

Sensoryczna Mata Ortopedyczna - 6 Elementów Baby Set Pastel

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej