Sensoryczna mata - emocje

 • 89,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 104,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  104,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Sensoryczna mata – emocje

Twoja pociecha ma problem z nazywaniem uczuć? A może nie potrafi poradzić sobie z wyrażaniem ich w adekwatny do sytuacji sposób? Na szczęście Sensoryczna mata – emocje pomoże Ci rozwiązać ten problem!

Sensoryczna mata – emocje to zestaw 8 pojedynczych obrazków prezentujących różne uczucia. Każde z nich ukazane jest w postaci emotikona i łatwe do rozpoznania. Dzięki temu można je wykorzystać do identyfikacji emocji oraz do poszukiwania sposobów na ich rozładowanie. Poprzez zabawę w grupie lub indywidualne rozpoznawanie i nazywanie uczuć dziecko ma okazję zrozumieć, co czują inne osoby i kształtować w sobie empatię.

Co więcej – kolorowe emotikony są miękkie i wyposażone w delikatne wypustki. Zabawa nimi nie tylko nauczy dziecko samoświadomości i samoregulacji, ale też dostarczy mu wrażeń sensorycznych i wspomoże układ nerwowy.

Ponadto 8 kolorowych mat wykorzystasz na wiele różnych sposobów. Możesz zorganizować zabawy pamięciowe, szarady, zgadywanki, gry ruchowe czy teatrzyk. Z taką pomocą nauka o uczuciach stanie się wspaniałą przygodą!

 

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Rozpoznawanie emocji

Zestaw mat ułatwia rozpoznawanie i nazywanie emocji

85-edukacja-przedszkolna2 Pomoc edukacyjna w przedszkolu

Zestaw wzbogaci zasób narzędzi wychowawczych w przedszkolu

40-nauka-rozwiazywania-problemow Nauka rozwiązywania problemów

Dziecko uczy się rozpoznawania i nazywania emocji ukazanych na emotikonach oraz radzenia sobie z uczuciami

56-praca-w-grupie-komunikacja Zabawa w grupie

Zestaw można wykorzystać do zabaw w grupie i wspierania kompetencji społecznych

63-sortowanie-dopasowywanie Dopasowywanie i sortowanie

Kolorowe emotikony wykorzystasz jako ciekawe eksponaty do sortowania

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga rozumienie emocji

Dzieci czasami nie rozumieją swoich emocji i nie potrafią ich wyrażać. Dyskomfort, niepewność lub strach sygnalizują płaczem, a niekiedy nawet agresją. Trudność sprawia im rozpoznanie swojego stanu i nazwanie go, więc próbują zwrócić uwagę dorosłych w inny sposób. Na szczęście takie zabawki jak Sensoryczna mata – emocje ułatwiają rodzicom, terapeutom czy nauczycielom wprowadzanie najmłodszych w świat uczuć.
Ilustracje na kolorowych matach ukazują uczucia, które towarzyszą dziecku codziennie. Znajdziesz tu m.in. radość, złość, smutek czy strach. Zestaw Sensoryczna mata jest zatem świetnym pretekstem do wprowadzania najmłodszych w świat emocji i pracy nad nimi.
Aktywność polegająca na rozpoznawaniu i nazywaniu uczuć to dobry moment na modelowanie pewnych zachowań u dziecka. Możesz podpowiadać i tłumaczyć, co oznaczają miny postaci przedstawionych na szablonach a także prowadzić rozmowy o sposobach radzenia sobie z emocjami czy o sytuacjach, które je wywołują. Gdy dziecko ma świadomość tego, co się z nim dzieje, jest pewniejsze siebie i spokojniejsze.

 

Sensoryczna mata - emocje

 

 • Wspomaga układ sensoryczny

Zestaw 8 kolorowych mat składa się z miękkich i wyposażonych w drobne wypustki emotikonów. Można je giąć, zwijać w rulon, układać w różnych sekwencjach a także stosować jako małe panele sensoryczne do eksplorowania dłońmi lub gołymi stopami.
W trakcie zabawy dziecko stymuluje receptory dotyku a także uczy się harmonijnego odbierania i przetwarzania bodźców. Dzięki temu wspomaga swój układ sensoryczny.

 

Sensoryczna mata – emocje to idealna pomoc dla rodziców, terapeutów czy nauczycieli, którzy chcą kształtować kompetencje społeczne najmłodszych. Zestaw składa się z ośmiu emotikonów i daje okazję do rozmów na temat uczuć. Zabawka rozwija nowe umiejętności SEL, czyli zarządzanie uczuciami, rozumienie ich oraz wzbudzanie w sobie empatii.
Poprzez zabawę w rozpoznawanie emocji u innych osób, Twoja pociecha wzbogaci swoje doświadczenia społeczno-komunikacyjne. Nauczy się rozumienia ludzkich potrzeb i budowania pozytywnych relacji z otoczeniem.

 

 • Wzbogaca słownictwo czynne i bierne

Dzięki Sensorycznym matom wprowadzisz i utrwalisz słownictwo nazywające uczucia i ich przejawy. Wesoły, smutny, zdenerwowany, płacz, złość, śmiech, przerażenie... To tylko niektóre wyrazy, z którymi zapoznasz dziecko w trakcie zabawy kolorowymi emotikonami.
Możesz gromadzić określenia poprzez szukanie wyrazów bliskoznacznych i przeciwstawnych. To fantastyczna zabawa językowa, która rozwija kompetencje w zakresie języka opisowego maluszka

Sensoryczna mata - emocje


Pomysły na zabawę


 • Szarady: rozpoznawanie emocji, naśladowanie

Rozłóż emotikony przed dzieckiem. Wstań i zaprezentuj uczucie z wybranej maty. Dziecko musi odgadnąć, którą z nich wybrałeś. Po właściwej odpowiedzi zamieniamy się rolami: dziecko prezentuje, druga osoba zgaduje.
To świetna gra w parach oraz grupach.

 

 • Nazwij emocje: inteligencja emocjonalna

Ułóż maty obok siebie obrazkami do dołu. Zadanie dziecka polega na wylosowaniu jednego z nich i nazwaniu uczucia, które rozpoznało.

Sensoryczna mata - emocje

 

Co zawiera?

 • Zestaw zawiera 8 mat

 

Główne informacje

 • Wiek:

 • Wymiary: średnica 23 cm

 • Materiał:

 • Certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej