Ścieżka Sensoryczna (30x30 cm.) - 10 elementów

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: FABRYKA MAŁEGO ODKRYWCY
 • Kod producenta: 5905600938072

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 979,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 1 059,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 1 059,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 059,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Optymalny rozwój małej istoty jest zależny od integracji wszystkich zmysłów. Mają one wpływ na podstawowe czynności, które są niezbędne dziecku do funkcjonowania w środowisku. Proces ten rozpoczyna się już w okresie prenatalnym i trwa przez pierwsze lata życia malucha, aż do około 7 roku. Kiedy mózg źle interpretuje bodźce napływające z otoczenia i reakcja organizmu na nie jest niewłaściwa, oznacza to, że mogły pojawić się problemy z integracją sensoryczną.

Czy mamy wpływ na to, aby dzieci prawidłowo się rozwijały? Oczywiście! Dzisiejsza nauka jasno i wyraźnie pokazuje, jak można wspomóc nasze pociechy w przypadku pojawiających się zaburzeń lub jak im zapobiegać.

Mamy do zaoferowania wspaniałą pomoc edukacyjną, dzięki której w bezpieczny sposób można stymulować układy zmysłowe. To tor sensoryczny, złożony z 10 paneli kwadratowych z różnorodnym, przyjaznym dziecku wypełnieniem. Pokonując tor przeszkód zrobiony z naturalnych materiałów, młody organizm dostarcza swojemu mózgowi szereg bodźców odpowiedzialnych za rozwój i integrację zmysłów.

Tor sensoryczny to idealne rozwiązanie do pracy z dziećmi w każdym wieku. Sprawdzi się w żłobkach, przedszkolach, szkołach - w edukacji wczesnoszkolnej, ośrodkach terapii zajęciowej oraz gabinetach terapeutycznych.

 

 

 

Dlaczego warto wybrać Tor sensoryczny?

 • Rozumienie świata - angażowanie zmysłów, rozbudzenie ciekawości, nauka kolorów i faktur

Gdy dziecko pokonuje Ścieżkę Sensoryczną, dostarcza układowi nerwowemu wiele bodźców czuciowych oraz wzrokowych o zróżnicowanych kolorach, fakturach i rozmaitym natężeniu. Podczas zabawy na torze przeszkód maluch spotyka na swojej drodze elementy miękkie, twarde, kłujące, zimne, kolorowe, w stonowanych barwach, płaskie i wypukłe. Detale zawarte w ścieżce mają różnorodne i niezwykle ciekawe kształty. Poruszając się po torze, mały organizm angażuje system przedsionkowy, który jest odpowiedzialny za odczuwanie ruchu i położenie ciała, oraz układ prioprioreceptywny, umożliwiający czucie głębokie. Stymulując te układy, oddziałujemy na umiejętność utrzymywania równowagi, rozpoznawania pozycji ciała, płynność ruchów i odpowiednie napięcie mięśni. To niezwykle cenne zdolności, za pomocą których dziecko może czuć się pewnie i bezpiecznie podczas eksploracji otaczającego go świata.

 

Ścieżka sensoryczna to niezastąpiona pomoc w czasie terapii sensorycznej

 

Na proces integracji sensorycznej składa się szereg operacji związanych ze zbieraniem i przetwarzaniem, a także porządkowaniem bodźców płynących ze środowiska do mózgu. Gdy proces ten zostaje zaburzony, pojawiają się nieprawidłowości w rozwoju dziecka: obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe, trudności z utrzymaniem równowagi, niechęć do aktywności fizycznej - skakania, wspinania się, chodzenia po schodach, wirowania na karuzelach. Osoby z zaburzeniami integracji sensorycznej często uważane są za niezdarne lub niepotrafiące się odpowiednio zachować. Sytuacje te prowadzą do dziecięcej frustracji, niezadowolenia i poczucia dyskomfortu. Na szczęście możemy wesprzeć prawidłowy rozwój malucha i zapobiegać wielu dysfunkcjom. Świetnym ratunkiem będzie tu Ścieżka Sensoryczna - niezrównana pomoc w terapii sensorycznej. Nada się do pracy specjalistycznej, ale będzie doskonała także jako element codziennych ćwiczeń w domu.

 

Ścieżki sensoryczne wspomogą najmłodszych w procesie poznawania świata

Zabawa na Ścieżce Sensorycznej daje wiele możliwości rozwoju zdolności motorycznych. Dziecko może po niej chodzić, pełzać, raczkować, turlać się, skakać i na niej siedzieć. Wykonując te czynności, dostarcza organizmowi wiele różnorakich odczuć. Maluch doskonali również koordynację wzrokowo - ruchową, niezbędną do funkcjonowania w środowisku.

Mata sensoryczna oddziałuje na zmysły dziecka

 • Bezpieczne tworzywo i skład

Ścieżka Sensoryczna to zestaw kwadratowych paneli, które wypełnione są naturalnymi  materiałami. Zostały stworzone własnoręcznie z należytą dbałością, higieną i dokładnością. Wypełnienia paneli są nowe i nie posiadają śladów użytkowania. Przy odpowiednim korzystaniu mogą posłużyć nam przez długi czas i być świetną i oryginalną formą zabawy, która daje niezliczoną ilość możliwości rozwoju.

Mata edukacyjna przyczyni się do poprawy motoryki małej

 •  Wzbogacanie słownictwa

Korzystając ze Toru sensorycznego, dziecko otrzymuje szerokie pole do poznawania nowego słownictwa. Uczy się rozpoznawać przedmioty, podaje nazwy kolorów, faktur, odczuć. Zabawa z większą liczbą uczestników pozwala na tworzenie dialogów, ocenianie, dopytywanie, wymienianie poglądów oraz tworzenie ciekawych opisów.

Domowa ścieżka sensoryczna to źródło zabawy na wiele godzin


Pomysły na zabawę


 • Eksploracja faktur - rozwijanie zmysłu dotyku

Dziecko, mając zamknięte oczy, porusza się po ścieżce, stając na kolejnych panelach. Po dotknięciu danego panelu próbuje rozpoznać materiał, z którego jest zrobiony. Następnie opisuje, co czuje pod stopami - czy jest miękko, twardo, chropowato czy gładko.

 

 • Misja kolorów - rozwijanie percepcji wzrokowej

Dziecko dostaje zadanie odnalezienia paneli o konkretnych kolorach lub fakturach. Może to być polecenie typu "Znajdź panel z zielonym kolorem" lub "Stań na panelu, który jest chropowaty". Uczy to dziecko skupienia, obserwacji oraz rozpoznawania kolorów i faktur.

 

 • Ścieżka równowagi - rozwijanie koordynacji i zdolności motorycznych

Proś dziecko, by przeszło przez całą ścieżkę balansując z jednym przedmiotem (np. piłeczką) na głowie lub dłoni. Możesz także umieścić różne przedmioty na drodze i zachęcić malucha do omijania ich, ucząc go tym samym koordynacji ruchowej.

 

 • Opowieści sensoryczne - rozwijanie wyobraźni i słownictwa

Dziecko przechodzi przez ścieżkę i wymyśla historię związaną z tym, co czuje pod stopami. Na przykład, jeśli chodzi po panelu z korkiem, może opowiadać o spacerze po lesie. Zabawa może być rozwinięta o rysowanie ilustracji do opowiadanej historii.

 

 • Zgadywanka - rozwijanie komunikacji i słownictwa

Dziecko staje na jednym z paneli, a druga osoba stara się odgadnąć, na którym panelu stoi, zadając pytania dotyczące odczuć. Pytania mogą dotyczyć koloru, faktury czy materiału. Gdy dziecko odpowiada na pytania "tak" lub "nie", druga osoba ma za zadanie odgadnąć, na którym panelu stoi.

 

Co zawiera?

 • Tor sensoryczny składa się z 10 drewnianych paneli kwadratowych o wymiarach 30 x 30 cm

 • Do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt

Maty sensoryczne to idealna pomoc edukacyjna dla dzieci w każdym wieku

Główne informacje - Tor sensoryczny

Wiek: +0 miesięcy

Skład: drewno, sól himalajska gruboziarnista, kawa, korek pionowy, miękki kudłacz, kamyki białe, sztuczna trawa, nakrętki sześciokątne, sznur jutowy, pastylki szklane mix, kora

Produkt posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny)

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej