Ścieżka sensoryczna - NATURA (Sensory Path Nature)

 • Producent: CLASSIC
 • Kod producenta: 4260586154863
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 438,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 438,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  438,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Ścieżka sensoryczna - NATURA to zestaw 6 mat ortopedycznych. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby przypominały leśną ścieżkę. Mają różne struktury i twardości, co znacząco wpływa na wzmocnienie stóp oraz rozwój motoryki dużej. Zestaw NATURA to doskonałe rozwiązanie dla osób w trakcie leczenia oraz rehabilitacji płaskostopia. Ćwiczenia nadają się do wykonywania w domowym zaciszu. Produkt jest również idealnym rozwiązaniem dla terapeutów.

Ścieżka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Nadaje się do profilaktyki płaskostopia

Różnorodna struktura oraz wypustki umieszczone na matach masują punkty refleksyjne. Odpowiadają one za samoleczenie w postaci nacisku na określone miejsce. Znajdują się one nie tylko na stopach, ale i na dłoniach. Dzięki takim doznaniom wzmacniają się łuk stopy i mięśnie stopy. Maty są dobrym sposobem zapobiegania nieprawidłowości w rozwoju dziecka.

Utrzymanie ciała w danej pozycji bądź wykonywanym ćwiczeniu wymaga od dziecka autokontroli. Zachowanie równowagi pozytywnie wpływa na wzmocnienie kręgosłupa i mięśni szkieletu. Przygotowuje to najmłodszych do wykonywania coraz trudniejszych ćwiczeń oraz ułatwi uczestniczenie w lekcjach wychowania-fizycznego. Z mat mogą korzystać również osoby starsze, które chcą zapobiec chorobom, bądź pragną utrzymać swoje zdrowie organizmu w dobrej kondycji.

 • Idealne rozwiązanie dla terapeutów

Jest to produkt uniwersalny pod względem wiekowym. Dodatkowo na matach można wykonywać wiele rodzaj treningów. Rehabilitanci oraz terapeuci najlepiej wiedzą jakie ćwiczenia są odpowiednie dla ich pacjenta i dostosowują je do jego potrzeb.

 

Ścieżka sensoryczna

 

 • Doskonały pomysł do zabaw w grupie

Gra zespołowa ma doskonały wpływ na uspołecznienie dziecka. Taka forma spędzania czasu uczy dzieci zdrowej rywalizacji oraz współpracy. Dzieci poznają swoje emocje oraz sposoby jak sobie z nimi radzić.

 • Poprawia funkcjonowanie zmysłów dziecka

Zajęcia z ścieżkami są idealne do rozwoju motoryki najmłodszych. Maty ćwiczą przede wszystkim równowagę ciała oraz koordynację ruchową. Ważną umiejętnością wykorzystywaną w zajęciach jest również spostrzegawczość.

 • Buduje połączenia nerwowe

Treningi, które wymagają użycia kilku zmysłów naraz mają dobre działania na układ neurologiczny. Łączenie zmysłów przyczynia się do budowania nowych ścieżek i połączeń nerwowych. Dzięki temu ogólny rozwój twojej pociechy przebiega sprawniej.

 

Co zawiera?

W zestawie jest 6 mat sensorycznych (4 różne wzory - 3 szt. gałęzie, 1 szt. żółw, 1 szt. szyszki, 1 szt. żołędzie), które łączą się w puzzle.

Wymiary jednej płytki: 25 x 25 x 1,5 cm.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej