Ścieżka sensoryczna - NATURA (Sensory Path Nature)

 • Producent: CLASSIC
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 438,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  438,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Ścieżka sensoryczna - NATURA to zestaw 6 mat ortopedycznych. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby przypominały leśną ścieżkę. Mają różne struktury i twardości, co znacząco wpływa na wzmocnienie stóp oraz rozwój motoryki dużej. Zestaw NATURA to doskonałe rozwiązanie dla osób w trakcie leczenia oraz rehabilitacji płaskostopia. Ćwiczenia nadają się do wykonywania w domowym zaciszu. Produkt jest również idealnym rozwiązaniem dla terapeutów.

Ścieżka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Nadaje się do profilaktyki płaskostopia

Różnorodna struktura oraz wypustki umieszczone na matach masują punkty refleksyjne. Odpowiadają one za samoleczenie w postaci nacisku na określone miejsce. Znajdują się one nie tylko na stopach, ale i na dłoniach. Dzięki takim doznaniom wzmacniają się łuk stopy i mięśnie stopy. Maty są dobrym sposobem zapobiegania nieprawidłowości w rozwoju dziecka.

Utrzymanie ciała w danej pozycji bądź wykonywanym ćwiczeniu wymaga od dziecka autokontroli. Zachowanie równowagi pozytywnie wpływa na wzmocnienie kręgosłupa i mięśni szkieletu. Przygotowuje to najmłodszych do wykonywania coraz trudniejszych ćwiczeń oraz ułatwi uczestniczenie w lekcjach wychowania-fizycznego. Z mat mogą korzystać również osoby starsze, które chcą zapobiec chorobom, bądź pragną utrzymać swoje zdrowie organizmu w dobrej kondycji.

 • Idealne rozwiązanie dla terapeutów

Jest to produkt uniwersalny pod względem wiekowym. Dodatkowo na matach można wykonywać wiele rodzaj treningów. Rehabilitanci oraz terapeuci najlepiej wiedzą jakie ćwiczenia są odpowiednie dla ich pacjenta i dostosowują je do jego potrzeb.

 

Ścieżka sensoryczna

 

 • Doskonały pomysł do zabaw w grupie

Gra zespołowa ma doskonały wpływ na uspołecznienie dziecka. Taka forma spędzania czasu uczy dzieci zdrowej rywalizacji oraz współpracy. Dzieci poznają swoje emocje oraz sposoby jak sobie z nimi radzić.

 • Poprawia funkcjonowanie zmysłów dziecka

Zajęcia z ścieżkami są idealne do rozwoju motoryki najmłodszych. Maty ćwiczą przede wszystkim równowagę ciała oraz koordynację ruchową. Ważną umiejętnością wykorzystywaną w zajęciach jest również spostrzegawczość.

 • Buduje połączenia nerwowe

Treningi, które wymagają użycia kilku zmysłów naraz mają dobre działania na układ neurologiczny. Łączenie zmysłów przyczynia się do budowania nowych ścieżek i połączeń nerwowych. Dzięki temu ogólny rozwój twojej pociechy przebiega sprawniej.

 

Co zawiera?

W zestawie jest 6 mat sensorycznych, które łączą się w puzzle.

Wymiary jednej płytki: 25 x 25 x 1,5 cm.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Głoska [sz] – sposoby na utrwalenie głosek szumiących

Głoska [sz] – sposoby na utrwalenie głosek szumiących

27-07-2021
Logopeda w swojej pracy bardzo często spotyka się z nieprawidłową, bądź brakiem, właściwej realizacji głosek szeregu szumiącego. Przechodząc przez kolejne etapy pracy terapeutycznej, od momentu pojawienia się dźwięku, do czasu jego utrwalenia w mowie spontanicznej, może minąć...

więcej

Edukacja emocjonalna – jak nauczyć dziecko rozpoznawać i nazywać emocje?

Edukacja emocjonalna – jak nauczyć dziecko rozpoznawać i nazywać emocje?

19-07-2021
Rozpoznawanie, nazywanie i wyrażanie własnych emocji może przysporzyć dziecku sporo trudności. Ważnym etapem rozwoju dziecka jest rozwój emocjonalny. Już na etapie edukacji przedszkolnej należy stworzyć odpowiednie warunki do tego, aby dziecko panowało nad własnymi emocjami oraz...

więcej

Zabawa w kosz skarbów – czy wiesz jak ją zorganizować?

Zabawa w kosz skarbów – czy wiesz jak ją zorganizować?

21-06-2021
Ciekawą zabawą należąca do zabaw heurystycznych jest kosz skarbów. Kosze skarbów to zabawa dla małych dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić, ale bez problemu utrzymują pozycję siedzącą. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej zabawie i podpowiemy w jaki sposób ją...

więcej