Ścieżka sensoryczna KWADRATY 24 cm. - 10 elementów

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: FABRYKA MAŁEGO ODKRYWCY
 • Kod producenta: 5905600938508

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 899,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 929,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 929,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  929,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Ścieżka sensoryczna KWADRATY to zestaw aż dziesięciu paneli stymulujących zmysły. Każdy element został wypełniony innymi tworzywami, dzięki czemu dziecko doznaje różnorodnych wrażeń wzrokowych i dotykowych.

Zabawa na Ścieżce to każdorazowo nowa przygoda. Układ kwadratów możesz zmieniać, wzbogacać nowymi panelami lub pozwalać dotykać ich dłońmi czy też gołymi stopami. Eksploracja tej wspaniałej pomocy terapeutycznej nigdy się nie znudzi!

W dbałości o harmonijny rozwój dziecka nie należy zapominać o  wzmacnianiu motoryki dużej naszej pociechy. Ruch odgrywa niezwykle istotną rolę w utrzymaniu zdrowia i prawidłowej masy ciała. Dlatego też Ścieżka sensoryczna KWADRATY to świetne narzędzie do organizowania zabaw ruchowych, turniejów i zawodów.

Ponadto ta fantastyczna pomoc z naturalnym wypełnieniem idealnie nadaje się do wzbogacenia specjalistycznych zajęć z terapii SI, gimnastyki korekcyjnej oraz do zabaw w domu, przedszkolu.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga integrację sensoryczną

Ścieżka sensoryczna KWADRATY składa się aż z dziesięciu paneli z odmiennym wypełnieniem. Znajdziesz tu m.in. kamienie, sznurki, korki, ziarna czy trawę. Ta różnorodność powoduje, że zabawa nią może mieć wiele wariantów. 

Zestaw KWADRATY 10 szt. wykorzystasz głównie do stymulowaniu czucia głębokiego. Twój maluch z chęcią pokona panele na boso lub pozna ich strukturę dłońmi. Będzie mógł po nich chodzić lub je ugniatać. Pobudzane w ten sposób receptory czucia mają wpływ na poznawanie swojego ciała, rozpoznawanie przedmiotów bez patrzenia na nie, prawidłowe odbieranie wrażeń dotykowych oraz emocje.

Ponadto kolorowe KWADRATY 10 szt. dostarczają bodźców receptorom wzroku, a na przykład wsłuchiwanie się w odgłos ugniatanego wypełnienia to fantastyczne ćwiczenie na percepcję słuchową.

Warto pamiętać, że takie pomoce terapeutyczne to niezastąpione narzędzia rozwijające i pobudzające zmysły we właściwy sposób. Pracując z profesjonalnymi produktami, masz pewność, że Twoje oddziaływania odniosą pożądany skutek i przyczynią się do harmonijnego rozwoju sensorycznego Twojej pociechy.

 

Ścieżka sensoryczna KWADRATY 24 cm. - 6 elementów + skrzynia

 

KWADRATY sensoryczne 10 szt. to doskonałe narzędzia do trenowania równowagi, koordynacji i wzmacniania motoryki dużej. W trakcie przechodzenia przez panele, maluch uczy się właściwej postawy ciała i doskonali równowagę statyczną, a podczas przebiegania lub skakania po niej – także dynamiczną. Dzięki temu staje się zwinny i potrafi wykonywać bardziej skomplikowane czynności, np. jeździć na rowerze.

Ponadto poruszanie się po ścieżce pomaga w ogólnym rozwoju fizycznym. Dziecko angażuje bowiem całe ciało i wpływa na jego koordynację. Kształtuje się ona wraz z jego rozwojem i ułatwia radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chroni przed urazami, gdyż dzięki niej maluch wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.

 

Ścieżka sensoryczna KWADRATY 24 cm. - 6 elementów + skrzynia

 

 • Wspomaga terapię sensoryczną

Aktywność na Ścieżce sensorycznej KWADRATY 10 szt. może za każdym razem wyglądać inaczej. Zestaw składa się z aż dziesięciu różnych elementów. Panele z naturalnym wypełnieniem wykorzystasz na wiele sposobów: jako stymulację czucia, narzędzie do doskonalenia równowagi i trenowania właściwej postawy, urządzenie do wzbogacenia ścieżek gimnastycznych i zabaw ruchowych.

Z tego względu ten produkt to idealne wzbogacenie Twoich zasobów terapeutycznych. Możesz stosować go w domu, w gabinecie, na zajęciach specjalistycznych. Pracując z takimi pomocami masz pewność, że dziecko chętniej się zaangażuje i będzie czerpało z zabawy wiele radości!

 

Ścieżka sensoryczna KWADRATY 24 cm. - 6 elementów + skrzynia

 


Pomysły na zabawę


 • Stań na kwadracie: koncentracja, czucie głębokie, refleks, percepcja słuchowa, percepcja wzrokowa

Puszczamy dziecku muzykę i proponujemy taniec wokół niej. Gdy zatrzymamy muzykę, mówimy kolor kwadratu a zadaniem dziecka jest jak najszybsze zajęcie wskazanego miejsca.

Tę zabawę można wykonać z większą liczbą dzieci. Rundę wygrywa ten uczestnik, który jako pierwszy zajmie odpowiednie miejsce.

 

Dziecko zapoznaje się z kwadratami. Zawiąż mu oczy i wprowadzaj na wybraną część ścieżki. Zadanie polega na odgadnięciu, po którym kwadracie chodziło. 

Podobne ćwiczenie można wykonać, pozwalając dziecku dotykać kwadratów dłońmi. 

 

Co zawiera?

 • Ścieżka składa się z 10 sensorycznych kwadratów

 

Ścieżka sensoryczna KWADRATY 24 cm. - 6 elementów + skrzynia

 

Główne informacje

 • Wymiary: każdy kwadrat ma wymiar 24 cm x 24 cm.

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wypełnienie: korek pionowy, sól himalajska, ziarna, kawa, sznurek jutowy, trawa, piramidki, drewno, szorstki kokos, kamyki

 • Do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej