Ścieżka sensoryczna HEXAGON M - 7 elementów

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: FABRYKA MAŁEGO ODKRYWCY
 • Kod producenta: 5905600938522

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 669,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 679,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 702,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  702,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

[FABRYKA] / Ścieżka sensoryczna HEXAGON M – 7 elementów

Poczuj się jak na egzotycznych wakacjach ze stymulującą zmysły Ścieżką sensoryczną HEXAGON M. Ten fantastyczny zestaw składa się z 7 elementów wypełnionych naturalnymi produktami kojarzącymi się z podróżami i przyjemnie spędzonym czasem. Znajdziesz tu m.in. piramidy, kokos, kawę, sól himalajską czy otoczaki.

Każdy panel to nowa przygoda dla zmysłów dotyku i wzroku. Zabawa nim poprawia odbiór bodźców, ułatwia przetwarzanie ich i organizowanie zgodne z potrzebami dziecka.

Ścieżka sensoryczna HEXAGON M – 7 elementów to doskonałe narzędzie do trenowania równowagi i koordynacji ciała. Poruszając się po panelach, mały użytkownik rozwija motorykę dużą i ogólną sprawność fizyczną. Warto pamiętać, że zabawy ruchowe są doskonałym sposobem spędzania czasu, wdrażają dziecko do aktywnego trybu życia i utrwalają pozytywne nawyki.

Do produkcji Ścieżki sensorycznej użyto naturalnych produktów, drewna oraz żywicy bezpiecznej dla dzieci. HEXAGON M z pewnością wzbogaci więc wyposażenie żłobka, przedszkola czy gabinetu terapeuty. Świetnie sprawdzi się jako narzędzie do samodzielnej oraz grupowej zabawy.

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Zabawy na ścieżce stymulują rozwój fizyczny dziecka

4-balansowanie-rownowaga2 Równowaga

Zabawa na ścieżce stymuluje czucie głębokie i poprawia zdolność utrzymania równowagi

77-zmysl-dotyku Dotyk

W trakcie dotykania paneli dziecko doznaje odmiennych wrażeń zmysłowych

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Wzrok

Kolorowe panele rozwijają spostrzegawczość i dostarczają wizualnych bodźców receptorom wzroku

85-edukacja-przedszkolna2 Wyposażenie przedszkola

Zestaw paneli doskonale sprawdzi się jako pomoc sensoryczna w żłobku

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Stymuluje proprioceptory

Ścieżka sensoryczna HEXAGON w wersji M – 7 elementów to doskonałe narzędzie do stymulowania proprioceptorów, czyli receptorów odpowiedzialnych za informacje o ruchu i położeniu ciała w przestrzeni. Ulokowane są one w mięśniach i stawach. Zabawa na panelach sensorycznych dostarcza im impulsów, usprawniając ich odbiór oraz przetwarzanie.

Chodząc po siedmiu panelach z różnorodnym wypełnieniem, dziecko doświadcza odmiennych wrażeń zmysłowych i uczy się kontrolować swoje ciało oraz koordynować jego ruchy. Jest to szczególnie istotna umiejętność, pomaga w wykonywaniu codziennych czynności oraz w samoobsłudze.

 

Ścieżka sensoryczna HEXAGON M. - 7 elementów

 

 • Wspomaga rozwój motoryczny

Ścieżka sensoryczna HEXAGON M składa się z siedmiu paneli z naturalnym wypełnieniem. Znajdziesz tu m.in. otoczaki, sól czy ziarna kawy. Ta różnorodność powoduje, że zabawa nią będzie mieć wiele wariantów.

Ścieżkę wykorzystasz do wszelkich ćwiczeń ruchowych. Dziecko może samodzielnie układać swój wariant ścieżki, doskonaląc przy tym precyzyjne ruchy dłoni i palców, czyli motorykę małą. Może też przeskakiwać między elementami, turlać się na nich, kłaść i wykonywać ćwiczenia gimnastyczne na leżąco. Dzięki temu rozwija motorykę dużą, wspomaga mięśnie i staje się zwinniejsze.

 

 • Rozwija słownictwo sensoryczne

HEXAGON Ścieżka sensoryczna to pomoc terapeutyczna dla starszych i młodszych dzieci. Różnorodne wypełnienie i odmienna kolorystyka wpływają na zmysły maluszka a zabawa nimi rozwija słownictwo sensoryczne użytkownika. Dziecko poznaje twarde, miękkie, szorstkie czy gładkie powierzchnie. Rozpoznaje kolory i kształty, nawet te nieregularne i trudniejsze do określenia.

Dzięki eksplorowaniu kolorowych paneli przedszkolak ma okazję nazywać swoje wrażenia i opisywać je. Taka aktywność wspiera jego samoświadomość i pozwala na precyzyjne określanie swoich doznań.

 

Ścieżka sensoryczna HEXAGON M. - 7 elementów

 


Pomysły na zabawę


 • Balansowanie: czucie głębokie, równowaga

Dziecko układa ścieżkę – panel przy panelu. Chodzi po nich z wyciągniętymi na boki rękoma i zamkniętymi oczami. Balansuje ciałem, by pokonać ścieżkę bez podpierania się. Najlepiej, gdyby dotykało ścieżki bosymi stopami.
ania.

 

 • Co dwa: równowaga, czucie głębokie, koncentracja, język opisowy

Dziecko pokonuje ścieżkę w obie strony, stawiając obie stopy co dwa panele. Jednocześnie opisuje wrażenia sensoryczne, których doznaje.

 

Ścieżka sensoryczna HEXAGON M. - 7 elementów

 

Główne informacje

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wypełnienie:

  • otoczak biały

  • sól himalajska

  • korek pionowy

  • pastylki szklane niebieskie

  • kawa

  • szorstki kokos

  • miękkie kliny

 • Do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej