Ścieżka sensoryczna HEXAGON M - 5 elementów

 • 499,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 522,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  522,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Wspieraj zmysły dziecka w zorganizowany i celowy sposób. Stymuluj czucie i dotyk tak, aby mu nie zaszkodzić, lecz dostarczyć delikatnych bodźców, które maluszek odbierze i zorganizuje zgodnie ze swoimi potrzebami. Dzięki temu unikniesz przestymulowania i nerwowości swojej pociechy. Jak tego dokonać? Wspieraj się sprawdzonymi i bezpiecznymi pomocami. Przed Tobą doskonałe narzędzie, które spełnia wszystkie powyższe wymogi – Ścieżka sensoryczna HEXAGON M – 5 elementów.

HEXAGON w wersji M składa się z pięciu elementów o różnorodnej strukturze. Znajdziesz tu keramzyt, sznurek czy sól himalajską. Dzięki tej pomocy terapeutycznej rozwiniesz samoświadomość dziecka, nauczysz go odbierać i utrwalać bodźce oraz wzmocnisz pamięć sensoryczną.

Mały odkrywca może eksplorować panele na siedząco, chodząc po nich bosymi stopami, ugniatając je czy po prostu dotykając ich wypełnienia. W trakcie zabawy rozwija motorykę dużą i pozytywnie wpływa na zdolność utrzymania równowagi czy koordynację ciała.

Zestaw posłuży do zabaw w domu oraz do prowadzenia terapii SI w przedszkolach, żłobkach czy gabinetach terapeutycznych. Został wykonany z drewna i naturalnych produktów, które gwarantują bezpieczeństwo nawet najmłodszym pociechom!

 

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Drewno

Obudowa paneli została wykonana z drewna, jest naturalna i bezpieczna dla dzieci

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Ścieżka umożliwia organizowanie zabaw gimnastycznych, które wspomagają rozwój motoryczny dziecka

77-zmysl-dotyku Dotyk

Eksploracja różnorodnych paneli dostarcza bodźców receptorom dotyku

4-balansowanie-rownowaga2 Równowaga

Chodzenie po ścieżce stymuluje proprioceptory i uczy równowagi

85-edukacja-przedszkolna2 Wyposażenie przedszkola

Zestaw paneli to pomocne narzędzie do prowadzenia zajęć sensorycznych w przedszkolu

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga integrację sensoryczną

Ścieżka sensoryczna HEXAGON M składa się z pięciu paneli z odmiennym wypełnieniem. Znajdziesz tu m.in. sznurek, keramzyt czy ziarna kawy. Ta różnorodność powoduje, że zabawa nią może mieć wiele wariantów.

Zestaw HEXAGON wykorzystasz głównie do stymulowaniu czucia głębokiego. Twój maluch z chęcią pokona panele na boso lub pozna ich strukturę dłońmi. Będzie mógł po nich chodzić lub je ugniatać. Kłaść się, turlać, podskakiwać lub eksplorować na siedząco. Dzięki temu dostarczy wrażeń zmysłowych proprioceptorom, czyli receptorom odpowiedzialnym za rozumienie ułożenia ciała w przestrzeni, koordynację oraz równowagę.

Dotykanie paneli dłońmi i rozpoznawanie faktury pobudza receptory czucia, które mają wpływ na poznawanie swojego ciała, rozpoznawanie przedmiotów bez patrzenia na nie, prawidłowe odbieranie wrażeń dotykowych oraz emocje.

Ponadto kolorowe panele Ścieżki HEXAGON M dostarczają bodźców receptorom wzroku. Dziecko może przyglądać się im, szukać różnic lub podobieństwa między użytymi materiałami. Uczy się rozpoznawać szczegóły i dokonywać analizy wizualnej przedmiotów.

Warto pamiętać, że takie pomoce terapeutyczne to niezastąpione narzędzia rozwijające i pobudzające zmysły we właściwy sposób. Pracując z profesjonalnymi produktami, masz pewność, że Twoje oddziaływania odniosą pożądany skutek i przyczynią się do harmonijnego rozwoju sensorycznego Twojej pociechy.

 

Ścieżka sensoryczna HEXAGON L. - 7 elementów

 

 • Pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała

HEXAGON w wersji M to Ścieżka sensoryczna, którą można pokonywać na stojąco, najlepiej bez skarpetek, by dziecko mogło w pełni odczuwać ich strukturę. Twardsze elementy, jak np. ziarna kawy czy keramzyt, oraz większe, jak sznur jutowy, masują stopy dziecka i pozwalają na ukształtowanie się łuków stóp, zapobiegając płaskostopiu.

Ponadto w trakcie poruszania się po panelach, dzieci angażują mięśnie nóg i stymulują ich rozwój. Powyższe ćwiczenia to dobry sposób na wzmacnianie prawidłowej postawy ciała i zapobieganie problemom ortopedycznym.

 

 • Odpręża i relaksuje

Panele HEXAGON mają naturalnie powstałe wypustki i twardsze elementy, które podczas eksplorowania ich, wywierają nacisk na różne punkty na ciele i pomagają w łagodzeniu bólu.

Dzięki swojej zróżnicowanej fakturze Ścieżka sensoryczna daje okazję do wspomagania pracy mięśni i regulowania ich napięcia. Kiedy mały użytkownik leży lub siedzi na poszczególnych panelach, wypustki dostarczają bodźców do mięśni, stawów i ścięgien, stymulują je i rozluźniają.

Poszczególne panele ze Ścieżki sensorycznej HEXAGON ułatwiają robienie delikatnego masażu. Gdy dziecko odczuwa napięcie, możesz je lekko masować, przesuwając panelami po różnych partiach jego ciała. Powyższa aktywność pomoże mu się rozluźnić.

 

Ścieżka sensoryczna HEXAGON L. - 7 elementów

 


Pomysły na zabawę


 • Dotknij panelu, który...: czucie, spostrzegawczość, samoświadomość

Osoba dorosła wydaje dziecku polecenia: Dotknij, panelu, który... Dokańczamy różnymi wariantami, np. który jest najbardziej kolorowy, który cię najbardziej zaciekawił, który jest twardy itp.

 

 • Co czuję: czucie głębokie, język opisowy

Dziecko chodzi po ścieżce z zamkniętymi oczami (może też dotykać paneli dłońmi). Opisuje wrażenia, których doznaje w trakcie zabawy.

 

Ścieżka sensoryczna HEXAGON L. - 7 elementów

 

Główne informacje

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wypełnienie:

  • kamień czarny

  • sznur jutowy

  • sól himalajska

  • keramzyt fioletowy

  • kawa

 • Liczba elementów: 5.

 • Wiek: 3+.

 • Do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej