Ścieżka sensoryczna HEXAGON L. - 9 elementów

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: FABRYKA MAŁEGO ODKRYWCY
 • Kod producenta: 5905600938553

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 969,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 999,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 999,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  999,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Zapewnij niezwykłą przygodę zmysłom swojej pociechy z fantastycznym zestawem składającym się z aż dziewięciu różnorodnych elementów! Ścieżka sensoryczna HEXAGON to zbiór niezwykłych paneli o odmiennej fakturze. Znajdziesz tu zarówno sznur, kudłacz, kawę, jak i magiczną powierzchnię przypominającą gwieździste niebo.

Mały odkrywca może eksplorować panele na siedząco, turlając się na nich, chodząc po nich bosymi stopami, ugniatając je czy po prostu dotykając ich wypełnienia. W trakcie zabawy stymuluje receptory czucia głębokiego odpowiedzialne za zdolność koordynacji oraz równowagi. Ponadto rozwija motorykę dużą i pozytywnie wpływa na ogólną sprawność fizyczną.

Ten duży zestaw posłuży do zabaw w domu oraz do prowadzenia terapii SI w przedszkolach, żłobkach czy gabinetach terapeutycznych. Świetnie sprawdzi się jako narzędzie do pracy grupowej, gdyż stworzy przestronną sensoryczną powierzchnię dla wielu małych użytkowników.

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Ścieżka umożliwia organizowanie ćwiczeń ruchowych i sprawnościowych

77-zmysl-dotyku Dotyk

Dziewięć paneli o odmiennym wypełnieniu stymulują receptory czucia

4-balansowanie-rownowaga2 Równowaga

Chodzenie po ścieżce dostarcza wrażeń zmysłowych proprioceptorom, uczy zachowania równowagi oraz koordynacji ciała

107-kreatywnosc Wyobraźnia

Zabawa kolorowymi panelami rozwija wyobraźnię i wspomaga kreatywność

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Emocje

Masaż wypustkami rozluźnia i odpręża

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga odbiór bodźców sensorycznych

Ścieżka sensoryczna HEXAGON w wersji L składa się z aż dziewięciu paneli z odmiennym wypełnieniem. Znajdziesz tu twardsze elementy, jak sznurek, sól, pastylki czy ziarna kawy oraz miękkie, jak np. kudłacz i kliny. Co więcej, po włożeniu do lodówki panelu imitującego niebo, jego powierzchnia ochładza się i zapewnia dodatkowe wrażenia zmysłom dotyku. Ta różnorodność faktur powoduje, że dziecko ma szansę otrzymać wiele bodźców sensorycznych o odmiennym natężeniu. Uczy się odczuwać temperaturę oraz przedmioty bez patrzenia na nie.

Zestaw HEXAGON L wykorzystasz również do stymulowaniu czucia głębokiego. Dziecko może chodzić po Ścieżce sensorycznej, kłaść się na nią, biegać, przeskakiwać przez panele i turlać się. Dzięki temu dostarczy wrażeń zmysłowych proprioceptorom, czyli receptorom odpowiedzialnym za rozumienie ułożenia ciała w przestrzeni, koordynację oraz równowagę.

Ponadto kolorowe panele Ścieżki HEXAGON L dostarczają bodźców receptorom wzroku. Dziecko może przyglądać się im, szukać różnic lub podobieństwa między użytymi materiałami. Uczy się rozpoznawać szczegóły i dokonywać analizy wizualnej przedmiotów.

Warto pamiętać, że takie pomoce terapeutyczne to niezastąpione narzędzia rozwijające i pobudzające zmysły we właściwy sposób. Pracując z profesjonalnymi produktami, masz pewność, że Twoje oddziaływania odniosą pożądany skutek i przyczynią się do harmonijnego rozwoju sensorycznego Twojej pociechy.

 

Ścieżka sensoryczna HEXAGON L. - 7 elementów

 

 • Pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała

HEXAGON L to Ścieżka sensoryczna, którą można pokonywać na stojąco, najlepiej bez skarpetek, by dziecko mogło w pełni odczuwać ich strukturę. Twardsze elementy, jak np. ziarna kawy czy pastylki, oraz większe, jak sznur jutowy, masują stopy dziecka i pozwalają na ukształtowanie się łuków stóp, zapobiegając płaskostopiu.

Ponadto w trakcie poruszania się po panelach, dzieci angażują mięśnie nóg i stymulują ich rozwój. Powyższe ćwiczenia to dobry sposób na wzmacnianie prawidłowej postawy ciała i zapobieganie problemom ortopedycznym.

 

 • Łagodzi ból i napięcie mięśni

Ścieżka sensoryczna HEXAGON L ma wypustki w różnych wielkościach oraz twardsze elementy, które podczas eksplorowania ich wywierają nacisk na wiele partii ciała i pomagają w łagodzeniu bólu.

Dzięki swojej zróżnicowanej fakturze dziewięć paneli sensorycznych daje okazję do wspomagania pracy mięśni i regulowania ich napięcia. Kiedy mały użytkownik leży lub siedzi na poszczególnych elementach, wypustki dostarczają bodźców do mięśni, stawów i ścięgien, stymulują je i rozluźniają.

 

 • Zwiększa wyobraźnię

W skład zestawu Ścieżki sensorycznej HEXAGON L wchodzą panele o różnych kolorach i wzorach. Zabawa nimi staje się dla malucha interesującym i stymulującym doświadczeniem. Dziecko może sobie na przykład wyobrażać, że naprawdę chodzi po kamieniach czy po trawie. Że dotyka sierści zwierzęcia lub drzewa w lesie. Przy okazji ma szansę opisywać swoje doznania i nazywać emocje. Taka aktywność zachęca do kreatywnej interpretacji otaczającego je świata i rozwija wyobraźnię.

Ponadto ta ciekawa Ścieżka sensoryczna daje małym użytkowników swobodę poruszania się i eksperymentowania. Dzieci mogą chodzić po panelach, skakać, przeskakiwać, stawiać kroki w różnych kierunkach, a wszystko to może być częścią gry, którą same wymyślą. Dzięki temu stają się twórcze i kreatywne a także lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów.

 

Ścieżka sensoryczna HEXAGON L. - 7 elementów

 


Pomysły na zabawę


 • Układanie wzorów: czucie, motoryka mała i duża, kreatywność

Dzieci mogą układać i rozkładać panele według własnego pomysłu, tworzyć z nich ścieżki sensoryczne oraz labirynty, co rozwija umiejętności rozwiązywania problemów oraz wspomaga czucie.

 

 • Sensoryczna podróż – rozwijanie zmysłu dotyku i wyobraźni

Opowiedz dzieciom historię lub opowieść, a podczas jej trwania poproś, aby dotykały różnych elementów ścieżki, dostarczając im odpowiednie wrażenia sensoryczne związanego z opowieścią.

 

Ścieżka sensoryczna HEXAGON L. - 7 elementów

 

Główne informacje

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wypełnienie:

  • pastylki szklane niebieskie

  • sznur jutowy

  • sól himalajska

  • kawa

  • kamień kory drzewnej

  • plastry brzozy

  • miękki kudłacz (kolorystyka może ulec zmianie w zależności od dostępności)

  • miękkie kliny pomarańczowe

  • panel gładki ze srebrnymi drobinkami wyczuwalnymi pod palcami (imitacja gwieździstego nieba) – można schłodzić w lodówce

 • Liczba elementów: 9.

 • Do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej