Ścieżka Sensoryczna (30x30 cm.) - 8 elementów

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: FABRYKA MAŁEGO ODKRYWCY
 • Kod producenta: 5905600938317

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 849,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 859,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 859,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  859,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Optymalny rozwój małej istoty jest zależny od integracji wszystkich zmysłów. Mają one wpływ na podstawowe czynności, które są niezbędne dziecku do funkcjonowania w środowisku. Proces ten rozpoczyna się już w okresie prenatalnym i trwa przez pierwsze lata życia malucha, aż do około 7 roku. Kiedy mózg źle interpretuje bodźce napływające z otoczenia i reakcja organizmu na nie jest niewłaściwa, oznacza to, że mogły pojawić się problemy z integracją sensoryczną.

Czy mamy wpływ na to, aby dzieci prawidłowo się rozwijały? Oczywiście! Dzisiejsza nauka jasno i wyraźnie pokazuje, jak można wspomóc nasze pociechy w przypadku pojawiających się zaburzeń lub jak im zapobiegać.

Mamy do zaoferowania wspaniałą pomoc edukacyjną, dzięki której w bezpieczny sposób można stymulować układy zmysłowe. To Ścieżka Sensoryczna, złożona z 8 paneli kwadratowych z różnorodnym, przyjaznym dziecku wypełnieniem. Pokonując tor przeszkód zrobiony z naturalnych materiałów, młody organizm dostarcza swojemu mózgowi szereg bodźców odpowiedzialnych za rozwój i integrację zmysłów.

Ścieżka Sensoryczna to idealne rozwiązanie do pracy z dziećmi w każdym wieku. Sprawdzi się w żłobkach, przedszkolach, szkołach - w edukacji wczesnoszkolnej, ośrodkach terapii zajęciowej oraz gabinetach terapeutycznych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozumienie świata - angażowanie zmysłów, rozbudzenie ciekawości, nauka kolorów i faktur

Gdy dziecko pokonuje Ścieżkę Sensoryczną, dostarcza układowi nerwowemu wiele bodźców czuciowych oraz wzrokowych o zróżnicowanych kolorach, fakturach i rozmaitym natężeniu. Podczas zabawy na torze przeszkód maluch spotyka na swojej drodze elementy miękkie, twarde, kłujące, zimne, kolorowe, w stonowanych barwach, płaskie i wypukłe. Detale zawarte w ścieżce mają różnorodne i niezwykle ciekawe kształty. Poruszając się po torze, mały organizm angażuje system przedsionkowy, który jest odpowiedzialny za odczuwanie ruchu i położenie ciała, oraz układ prioprioreceptywny, umożliwiający czucie głębokie. Stymulując te układy, oddziałujemy na umiejętność utrzymywania równowagi, rozpoznawania pozycji ciała, płynność ruchów i odpowiednie napięcie mięśni. To niezwykle cenne zdolności, za pomocą których dziecko może czuć się pewnie i bezpiecznie podczas eksploracji otaczającego go świata.

 

Ścieżka sensoryczna to niezastąpiona pomoc w czasie terapii sensorycznej

 

Na proces integracji sensorycznej składa się szereg operacji związanych ze zbieraniem i przetwarzaniem, a także porządkowaniem bodźców płynących ze środowiska do mózgu. Gdy proces ten zostaje zaburzony, pojawiają się nieprawidłowości w rozwoju dziecka: obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe, trudności z utrzymaniem równowagi, niechęć do aktywności fizycznej - skakania, wspinania się, chodzenia po schodach, wirowania na karuzelach. Osoby z zaburzeniami integracji sensorycznej często uważane są za niezdarne lub niepotrafiące się odpowiednio zachować. Sytuacje te prowadzą do dziecięcej frustracji, niezadowolenia i poczucia dyskomfortu. Na szczęście możemy wesprzeć prawidłowy rozwój malucha i zapobiegać wielu dysfunkcjom. Świetnym ratunkiem będzie tu Ścieżka Sensoryczna - niezrównana pomoc w terapii sensorycznej. Nada się do pracy specjalistycznej, ale będzie doskonała także jako element codziennych ćwiczeń w domu.

 

Ścieżki sensoryczne wspomogą najmłodszych w procesie poznawania świata

Zabawa na Ścieżce Sensorycznej daje wiele możliwości rozwoju zdolności motorycznych. Dziecko może po niej chodzić, pełzać, raczkować, turlać się, skakać i na niej siedzieć. Wykonując te czynności, dostarcza organizmowi wiele różnorakich odczuć. Maluch doskonali również koordynację wzrokowo - ruchową, niezbędną do funkcjonowania w środowisku.

 

 • Bezpieczne tworzywo i skład

Ścieżka Sensoryczna to zestaw kwadratowych paneli, które wypełnione są naturalnymi  materiałami. Zostały stworzone własnoręcznie z należytą dbałością, higieną i dokładnością. Wypełnienia paneli są nowe i nie posiadają śladów użytkowania. Przy odpowiednim korzystaniu mogą posłużyć nam przez długi czas i być świetną i oryginalną formą zabawy, która daje niezliczoną ilość możliwości rozwoju.

Mata edukacyjna przyczyni się do poprawy motoryki małej

 •  Wzbogacanie słownictwa

Korzystając ze Ścieżki Sensorycznej, dziecko otrzymuje szerokie pole do poznawania nowego słownictwa. Uczy się rozpoznawać przedmioty, podaje nazwy kolorów, faktur, odczuć. Zabawa z większą liczbą uczestników pozwala na tworzenie dialogów, ocenianie, dopytywanie, wymienianie poglądów oraz tworzenie ciekawych opisów.

Domowa ścieżka sensoryczna to źródło zabawy na wiele godzin

Co zawiera?

 • Ścieżka sensoryczna składa się z 8 drewnianych paneli kwadratowych o wymiarach 30 x 30 cm

 • Do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt

 

Główne informacje

Wiek: +0 miesięcy

Skład:

- sól himalajska,
-otoczak,
-korek pionowy,
-trawa,
-miękki kudłacz (kolorystyka może ulec zmianie w zależności od dostępności
-kawa,
-nakrętki,
-sznur jutowy

Produkt posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny)

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej