Ścieżka Sensoryczna (30x30 cm.) - 6 elementów

 • 669,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 669,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  669,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Optymalny rozwój małej istoty jest zależny od integracji wszystkich zmysłów. Mają one wpływ na podstawowe czynności, które są niezbędne dziecku do funkcjonowania w środowisku. Proces ten rozpoczyna się już w okresie prenatalnym i trwa przez pierwsze lata życia malucha, aż do około 7 roku. Kiedy mózg źle interpretuje bodźce napływające z otoczenia i reakcja organizmu na nie jest niewłaściwa, oznacza to, że mogły pojawić się problemy z integracją sensoryczną.

Czy mamy wpływ na to, aby dzieci prawidłowo się rozwijały? Oczywiście! Dzisiejsza nauka jasno i wyraźnie pokazuje, jak można wspomóc nasze pociechy w przypadku pojawiających się zaburzeń lub jak im zapobiegać.

Mamy do zaoferowania wspaniałą pomoc edukacyjną, dzięki której w bezpieczny sposób można stymulować układy zmysłowe. To Ścieżka Sensoryczna, złożona z 6 paneli kwadratowych z różnorodnym, przyjaznym dziecku wypełnieniem. Pokonując tor przeszkód zrobiony z naturalnych materiałów, młody organizm dostarcza swojemu mózgowi szereg bodźców odpowiedzialnych za rozwój i integrację zmysłów.

Ścieżka Sensoryczna to idealne rozwiązanie do pracy z dziećmi w każdym wieku. Sprawdzi się w żłobkach, przedszkolach, szkołach - w edukacji wczesnoszkolnej, ośrodkach terapii zajęciowej oraz gabinetach terapeutycznych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozumienie świata - angażowanie zmysłów, rozbudzenie ciekawości, nauka kolorów i faktur

Gdy dziecko pokonuje Ścieżkę Sensoryczną, dostarcza układowi nerwowemu wiele bodźców czuciowych oraz wzrokowych o zróżnicowanych kolorach, fakturach i rozmaitym natężeniu. Podczas zabawy na torze przeszkód maluch spotyka na swojej drodze elementy miękkie, twarde, kłujące, zimne, kolorowe, w stonowanych barwach, płaskie i wypukłe. Detale zawarte w ścieżce mają różnorodne i niezwykle ciekawe kształty. Poruszając się po torze, mały organizm angażuje system przedsionkowy, który jest odpowiedzialny za odczuwanie ruchu i położenie ciała, oraz układ prioprioreceptywny, umożliwiający czucie głębokie. Stymulując te układy, oddziałujemy na umiejętność utrzymywania równowagi, rozpoznawania pozycji ciała, płynność ruchów i odpowiednie napięcie mięśni. To niezwykle cenne zdolności, za pomocą których dziecko może czuć się pewnie i bezpiecznie podczas eksploracji otaczającego go świata.

 

Ścieżka sensoryczna to niezastąpiona pomoc w czasie terapii sensorycznej

 

Na proces integracji sensorycznej składa się szereg operacji związanych ze zbieraniem i przetwarzaniem, a także porządkowaniem bodźców płynących ze środowiska do mózgu. Gdy proces ten zostaje zaburzony, pojawiają się nieprawidłowości w rozwoju dziecka: obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe, trudności z utrzymaniem równowagi, niechęć do aktywności fizycznej - skakania, wspinania się, chodzenia po schodach, wirowania na karuzelach. Osoby z zaburzeniami integracji sensorycznej często uważane są za niezdarne lub niepotrafiące się odpowiednio zachować. Sytuacje te prowadzą do dziecięcej frustracji, niezadowolenia i poczucia dyskomfortu. Na szczęście możemy wesprzeć prawidłowy rozwój malucha i zapobiegać wielu dysfunkcjom. Świetnym ratunkiem będzie tu Ścieżka Sensoryczna - niezrównana pomoc w terapii sensorycznej. Nada się do pracy specjalistycznej, ale będzie doskonała także jako element codziennych ćwiczeń w domu.

 

Ścieżki sensoryczne wspomogą najmłodszych w procesie poznawania świata

Zabawa na Ścieżce Sensorycznej daje wiele możliwości rozwoju zdolności motorycznych. Dziecko może po niej chodzić, pełzać, raczkować, turlać się, skakać i na niej siedzieć. Wykonując te czynności, dostarcza organizmowi wiele różnorakich odczuć. Maluch doskonali również koordynację wzrokowo - ruchową, niezbędną do funkcjonowania w środowisku.

Mata sensoryczna oddziałuje na zmysły dziecka

 • Bezpieczne tworzywo i skład

Ścieżka Sensoryczna to zestaw kwadratowych paneli, które wypełnione są naturalnymi  materiałami. Zostały stworzone własnoręcznie z należytą dbałością, higieną i dokładnością. Wypełnienia paneli są nowe i nie posiadają śladów użytkowania. Przy odpowiednim korzystaniu mogą posłużyć nam przez długi czas i być świetną i oryginalną formą zabawy, która daje niezliczoną ilość możliwości rozwoju.

Mata edukacyjna przyczyni się do poprawy motoryki małej

 

 •  Wzbogacanie słownictwa

Korzystając ze Ścieżki Sensorycznej, dziecko otrzymuje szerokie pole do poznawania nowego słownictwa. Uczy się rozpoznawać przedmioty, podaje nazwy kolorów, faktur, odczuć. Zabawa z większą liczbą uczestników pozwala na tworzenie dialogów, ocenianie, dopytywanie, wymienianie poglądów oraz tworzenie ciekawych opisów.

Domowa ścieżka sensoryczna to źródło zabawy na wiele godzin

Co zawiera?

 • Ścieżka sensoryczna składa się z 6 drewnianych paneli kwadratowych o wymiarach 30 x 30 cm

 • Do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt

Maty sensoryczne to idealna pomoc edukacyjna dla dzieci w każdym wieku

Główne informacje

Wiek: +0 miesięcy

Skład: drewno, sól himalajska gruboziarnista, kawa, korek pionowy, miękki mop, kamyki białe, sztuczna trawa

Produkt posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny)

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Recenzje


Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

25-08-2023
W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, jak istotny jest zmysł dotyku, w prawidłowym rozwoju dziecka. Dziś nadszedł czas na propozycje codziennych czynności i zabaw, stymulujących zmysł dotyku. Mamy dla Ciebie 9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Którą z nich wybierasz?

więcej

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

24-07-2023
Twoje dziecko nie lubi przytulać się, mimo iż nie dzieje mu się żadna krzywda? Nieswojo czuje się w zatłoczonych miejscach, mimo iż jest ze znanymi mu osobami? A może denerwują go niektóre ubrania, a nie ma uczulenia na żadne materiały, lub nie lubi bawić się różnego rodzaju...

więcej

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej