Ścieżka Sensoryczna (30x30 cm.) - 6 elementów

 • 589,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 589,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  589,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Optymalny rozwój małej istoty jest zależny od integracji wszystkich zmysłów. Mają one wpływ na podstawowe czynności, które są niezbędne dziecku do funkcjonowania w środowisku. Proces ten rozpoczyna się już w okresie prenatalnym i trwa przez pierwsze lata życia malucha, aż do około 7 roku. Kiedy mózg źle interpretuje bodźce napływające z otoczenia i reakcja organizmu na nie jest niewłaściwa, oznacza to, że mogły pojawić się problemy z integracją sensoryczną.

Czy mamy wpływ na to, aby dzieci prawidłowo się rozwijały? Oczywiście! Dzisiejsza nauka jasno i wyraźnie pokazuje, jak można wspomóc nasze pociechy w przypadku pojawiających się zaburzeń lub jak im zapobiegać.

Mamy do zaoferowania wspaniałą pomoc edukacyjną, dzięki której w bezpieczny sposób można stymulować układy zmysłowe. To Ścieżka Sensoryczna, złożona z 6 paneli kwadratowych z różnorodnym, przyjaznym dziecku wypełnieniem. Pokonując tor przeszkód zrobiony z naturalnych materiałów, młody organizm dostarcza swojemu mózgowi szereg bodźców odpowiedzialnych za rozwój i integrację zmysłów.

Ścieżka Sensoryczna to idealne rozwiązanie do pracy z dziećmi w każdym wieku. Sprawdzi się w żłobkach, przedszkolach, szkołach - w edukacji wczesnoszkolnej, ośrodkach terapii zajęciowej oraz gabinetach terapeutycznych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozumienie świata - angażowanie zmysłów, rozbudzenie ciekawości, nauka kolorów i faktur

Gdy dziecko pokonuje Ścieżkę Sensoryczną, dostarcza układowi nerwowemu wiele bodźców czuciowych oraz wzrokowych o zróżnicowanych kolorach, fakturach i rozmaitym natężeniu. Podczas zabawy na torze przeszkód maluch spotyka na swojej drodze elementy miękkie, twarde, kłujące, zimne, kolorowe, w stonowanych barwach, płaskie i wypukłe. Detale zawarte w ścieżce mają różnorodne i niezwykle ciekawe kształty. Poruszając się po torze, mały organizm angażuje system przedsionkowy, który jest odpowiedzialny za odczuwanie ruchu i położenie ciała, oraz układ prioprioreceptywny, umożliwiający czucie głębokie. Stymulując te układy, oddziałujemy na umiejętność utrzymywania równowagi, rozpoznawania pozycji ciała, płynność ruchów i odpowiednie napięcie mięśni. To niezwykle cenne zdolności, za pomocą których dziecko może czuć się pewnie i bezpiecznie podczas eksploracji otaczającego go świata.

 

Ścieżka sensoryczna to niezastąpiona pomoc w czasie terapii sensorycznej

 

Na proces integracji sensorycznej składa się szereg operacji związanych ze zbieraniem i przetwarzaniem, a także porządkowaniem bodźców płynących ze środowiska do mózgu. Gdy proces ten zostaje zaburzony, pojawiają się nieprawidłowości w rozwoju dziecka: obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe, trudności z utrzymaniem równowagi, niechęć do aktywności fizycznej - skakania, wspinania się, chodzenia po schodach, wirowania na karuzelach. Osoby z zaburzeniami integracji sensorycznej często uważane są za niezdarne lub niepotrafiące się odpowiednio zachować. Sytuacje te prowadzą do dziecięcej frustracji, niezadowolenia i poczucia dyskomfortu. Na szczęście możemy wesprzeć prawidłowy rozwój malucha i zapobiegać wielu dysfunkcjom. Świetnym ratunkiem będzie tu Ścieżka Sensoryczna - niezrównana pomoc w terapii sensorycznej. Nada się do pracy specjalistycznej, ale będzie doskonała także jako element codziennych ćwiczeń w domu.

 

Ścieżki sensoryczne wspomogą najmłodszych w procesie poznawania świata

Zabawa na Ścieżce Sensorycznej daje wiele możliwości rozwoju zdolności motorycznych. Dziecko może po niej chodzić, pełzać, raczkować, turlać się, skakać i na niej siedzieć. Wykonując te czynności, dostarcza organizmowi wiele różnorakich odczuć. Maluch doskonali również koordynację wzrokowo - ruchową, niezbędną do funkcjonowania w środowisku.

Mata sensoryczna oddziałuje na zmysły dziecka

 • Bezpieczne tworzywo i skład

Ścieżka Sensoryczna to zestaw kwadratowych paneli, które wypełnione są naturalnymi  materiałami. Zostały stworzone własnoręcznie z należytą dbałością, higieną i dokładnością. Wypełnienia paneli są nowe i nie posiadają śladów użytkowania. Przy odpowiednim korzystaniu mogą posłużyć nam przez długi czas i być świetną i oryginalną formą zabawy, która daje niezliczoną ilość możliwości rozwoju.

Mata edukacyjna przyczyni się do poprawy motoryki małej

 

 •  Wzbogacanie słownictwa

Korzystając ze Ścieżki Sensorycznej, dziecko otrzymuje szerokie pole do poznawania nowego słownictwa. Uczy się rozpoznawać przedmioty, podaje nazwy kolorów, faktur, odczuć. Zabawa z większą liczbą uczestników pozwala na tworzenie dialogów, ocenianie, dopytywanie, wymienianie poglądów oraz tworzenie ciekawych opisów.

Domowa ścieżka sensoryczna to źródło zabawy na wiele godzin

Co zawiera?

 • Ścieżka sensoryczna składa się z 6 drewnianych paneli kwadratowych o wymiarach 30 x 30 cm

 • Do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt

Maty sensoryczne to idealna pomoc edukacyjna dla dzieci w każdym wieku

Główne informacje

Wiek: +0 miesięcy

Skład: drewno, kamyczek drobny mix, kawa, korek pionowy, miękki mop, kamyki białe, sztuczna trawa

Produkt posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny)

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej